בשנים האחרונות מתפתח לצד ההליך המשפטי המקובל, הליך של גישור; זהו בעצם אמצעי לפתרון ויישוב סכסוכים בדרכי דו שיח. הפנייה להליך זה, הצמיחה לימודי תת תחום משפטי נפרד בתחום. החיפוש אחר דרכים חלופיות לפתרון סכסוכים וקונפליקטים, הביא להתפתחותו של תת תחום משפטי זה של פתרון סכסוכים בדרכי שלום ובלי התנצחות, כאשר שני הצדיים בעצם מעוניינים להגיע להסדר ולפתרון מבלי להידרש להליך המשפטי הרשמי אשר פעמים רבות כרוך במידה לא מבוטלת של צער ועוגמת נפש לשני הצדדים המעורבים. מטרות הקורס הן להנחיל למשתתפים ידע ומיומנויות לניהול צוות ולפתרון סכסוכים וניהול קונפליקטים; אלמנטים שונים מתחומי הנחיית קבוצות וכמובן גם להכשיר מגשרים מקצועיים המעוניינים לעבוד בתחום.
קורס גישור
למי זה מתאים
קורסים בגישור מוצעים לקהל הרחב, לבעלי מקצועות המשפט כגון עורכי דין ומזכירות משפטיות, לבלעי תואר ראשון במקצועות שונים, לבעלי מקצועות חופשיים וטיפוליים, ובאופן כללי לכל מי שמעוניין לעסוק בתחום. בין השאר מיועדים לימודים אלו למנהלי כוח אדם בארגונים שהמשאב האנושי יקר להם, לאנשי חינוך  שחשוב להם לסייע לילדים לרכוש מיומנויות בינאישיות, לכל מי שמחפשים חלופות לפתרון סכסוכים ו מתנהלים בקהילות בהן ליחסים החברתיים ערך וחשיבות.
במהלך הקורס נלמדים נושאים שונים ומגוונים הקשורים בעבודתו של המגשר. כך, נלמדים פרקים שונים בהליך. הסטודנט ילמד להכיר את מבנה מערכת המשפט ודרכי פתרון וניהול סכסוכים וקונפליקטים מחוץ לכותלי בתי המשפט, יילמדו סוגיות שונות כולל פרקטיקה מעשית, דרכי התמודדות עם מצבים שונים וזיהוי קשיים תוך כדי העבודה. יילמדו דרכים שונות של משא ומתן, משמעותה של תקשורת לא מילולית, עקרונות אתיים של המקצוע ותכונות שונות אשר נדרשות מהמגשר. קורס כולל שיעורים פרונטאליים ומעשיים כאחד, הרצאות, סיורים, תרגולים מעשיים וסימולציות אשר מדמות אלמנטים ואירועים שונים אשר בהם יתקלו המשתתפים לאחר שיסיימו את לימודיהם.

בסיום הקורס, ובהתאם לעמידה בדרישות המכללה או המוסד החינוכי שבו נלמד הקורס, תוענק למשתתף תעודה. מומלץ לבחור קורס אשר מעניק הסמכה ותעודה בהתאם להנחיות ועדת גדות.
לימודי קורס גישור, ניתן למצוא במכללות ובמוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ, כמו באוניברסיטת תל אביב, המכללה למנהל, מרכז גבים ומוסדות לימוד נוספים אחרים ברחבי הארץ. גישור בסיסי, גישור במשפחה, גישור בפלילים, גישור במערכות עבודה.
קרא עוד על קורס גישור

נמצאו 2 קורסים

גישור - התכנית להכשרת מגשרים


אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ
רכישת ידע והבנה, מיומנויות וטכניקות בתהליך הגישור תוך גיבוש תפיסת תפקיד המגשר בתהליך יישוב סכסוכים. הטמעת תרבות הגישור בחברה, לימוד והבנת האינטרסים של הזולת, הידברות וסינרגיה בין כל השותפים למערכת
חיפה

גישור


המכללה האקדמית כנרת - היחידה ללימודי חוץ
גישור הוא כלי ליישוב קונפליקטים המאפשר פיתרון סכסוכים ומחלוקות בהסכמה. המסלול חושף את הפוטנציאל העמוק הטמון בגישור, כולל היבטים טרנספורמטיביים, הבנת התהליך, העצמת המשתתפים כמובילי דרך, הקניית הכלים המקצועיים וההתנסות
כנרת - ליד צומת צמח
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים בגישור: מה זה

להבדיל משופט או מבורר, למגשר אין סמכות לכפות פתרון זה או אחר על הצדדים ותהליך הגישור מתקיים בהסכמת הצדדים. אנו עדים

חושבים על גישור? כדאי שתדעו

לפני עשרים שנה עמדו בתי המשפט וצפו בעומס הרב על המערכת וצפו כי עומס זה רק ילך ויגדל. במקום לחכות ולפתור את הבעיה כשאכן

עשרים שנים לגישור בישראל

תרבות יישוב הסכסוכים בעולם במגמת שינוי, מגמה שמורגשת היטב גם בישראל. הציבור ומקבלי החלטות כבר מבינים במה מדובר והמודעות הולכת וגוברת.

גשר (לא) צר מאוד - יתרונות הגישור בניהול סכסוכים

גישור לניהול ויישוב סכסוכים הוא תהליך במסגרתו פונים הצדדים לסכסוך באופן רצוני לגורם מוסמך ומוסכם עליהם, על מנת ליישב את המחלוקת שנוצרה.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס גישור