אתר קורסים / קורסים בניהול / לימודי ניהול פרוייקטים
לימודי ניהול פרויקטים הוא ענף ניהולי אשר במרכזו תכנון ובקרת פעילות במסגרת מיזמים תחומים בזמן, בעלי היקף אשר לרוב ידוע מראש, וכוללים בדרך כלל מרכיב של אי-ודאות או סיכון כלכלי כלשהו. המטרה היא לעמוד ביעדי הפרוייקט הנדון, לסיים אותו בלוח הזמנים המתוכנן, ביעדי האיכות המתוכננים, בתקציב המיועד וכמובן לשביעות רצון היזם והלקוח המיועד.
 
הפרויקטים מחולקים לרוב לכמה שלבים
יזום - הגדרת הרעיון המוביל, המטרות והמניעים. בנקודה זו מתגבשות הכוונות הכלליות כמו הצרכים שיש למלא, היעדים, הלקוחות, בעלי העניין, ומי יהיו אלו שיבצעו את הפרוייקט בפועל. במהלך שלב זה מגובש מסמך תכולה ראשוני, וגם מתמנה מנהל פרוייקט.
תכנון -שלב קריטי שתחילתו חופפת לזו של היזום, וסיומו יגיע רק לקראת סיום הפרוייקט. במהלכו נבנות תכניות עבודה לכל יסוד פעילות כמו הגדרת לוחות זמנים ותקצוב עלויות ורכש, כוח אדם, בניית צוות עבודה וחלוקת אחריות בו, ניהול והערכת סיכונים, איפיון בקרת האיכות, קביעת נהלי עבודה ייעודיים ותקשורת בין כל העושים במלאכה. במהלך שלב זה גם נחתמים החוזים הרלוונטיים ומתאפשרת תחילת העבודה המעשית בשטח.
ביצוע – שלב המתרחש החל מהתכנון וכלה בסיום הפרוייקט, ובו נבראים בפועל תוצרי הפרוייקט המבוקשים. זהו כמובן החלק המעשי והיקר ביותר, בו מופעלים החוזים שנחתמו, ומושקעים  רוב הכספים שתוכננו למטרה ובהתאם לתכנית העבודה. תוך כדי הפעילות מתבצעת בקרת פעילות ואיכות תוצר על מנת לעמוד ביעדים שנקבעו.
בקרה – במהלך הביצוע חובה לוודא באופן שוטף את מימוש היעדים המתוכננים ברמת המימוש בשטח, ניצול שלל המשאבים שהוקצו לכל מטרה, לוחות הזמנים, איכות התוצר, וגם פיקוח על ביצועם בפועל של החוזים שנחתמו עם גורמי משנה. אם חלה סטייה כלשהי ביחס לתכנון הראשוני, מתבצעת בחינה מחדש של הנתונים בפועל כדי להתאים את המהלכים לתנאי השטח שהשתנו.
סגירה – השלב האחרון והמסכם, בו נקשרים כל הקצוות, סיום הפרוייקט הלכה למעשה, כולל סיכום כל התשלומים הסופיים והחוזים המשפטיים הכרוכים בכך.
לימודי ניהול פרוייקטים  
מתכונת הלימודים
הקורסים הבסיסיים בלימודי ניהול פרויקטים אורכים בין ארבעים למאה שעות לימוד, תלוי במוסד הלימוד, רמת ההעמקה המוצעת, וכמות התרגולים המתבצעת בהם. חורגים ממתכונת זו הם לימודי ניהול פרוייקטים בבניה, אשר אורכים לרוב מאתיים שעות.
 
בדרך כלל אין תנאי קבלה מיוחדים מלבד מיומנות מחשב בסיסית והשכלה תיכונית. יוצאי דופן הם הלימודים להסמכת ה-PMP , אשר דרישות הסף שלהם תובעות מספר שנות ותק בתחום ותואר אקדמי. הלימודים כוללים נושאים כמו ניהול משא ומתן, ניהול זמן, ניהול צוות עובדים, עקרונותPMBOK , תכולת הפרוייקט, כיצד לתרגם את דרישות המערכת לדרישות התוכנה, תהליכי פיתוח מזורזים ואבטחת איכות.

לימודי ניהול פרויקטים ניתן ללמוד בשפע של מכללות העוסקות בתחום ההייטק והניהול, וכן במערכי לימודי חוץ של מוסדות אקדמיים כמו הטכניון או האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים מתקיימים בכל הארץ, בוודאי בערים כמו תל אביב, רמת גן, כפר סבא, חיפה ועוד. אז אם אתם רוצים להתקדם בתחומכם ולעלות מהביצוע אל הניהול, לימדו ניהול פרויקטים במשך מספר חודשים ותוכלו לטפס בבטחה בסולם הניהול.
קרא עוד על לימודי ניהול פרוייקטים

נמצאו 4 קורסים

ניהול פרוייקטים


תפנית - בי"ס למנהלים - האוניברסיטה הפתוחה
בארגונים רבים מנוהלות כיום פעילויות במתווה של פרויקט. מחקרים רבים בתחום מעידים כי הגורם העיקרי להצלחה או כשלון טמון בידע של מנהל הפרויקט ויכולתו לנהל נכון. נדרשות ממנו יכולות ניהוליות,
באר שבע

ניהול פרויקטים


הטכניון ועזריאלי לימודי המשך
הובלת פרויקט משלב הרעיון והתכנון עד לביצועו המלא כמוהו כהפלגה בים סוער אל יעד ידוע. צוות הפרויקט נדרש להתמודד עם מקרי אי-וודאות ותנאים משתנים, ועליו להכיר לעומק את הפרויקט בכדי
ירושלים

ניהול לוחות זמנים בבנייה ובתשתיות


CivilEng Academy
ניהול אפקטיבי של הלו"ז הינו קריטי בענף הבנייה, וזאת בשל התקציבים הגבוהים, אורכם הרב, המשאבים הגבוהים המושקעים בכל יום עבודה משך זמן ארוך במיוחד ועוד. קורס זה מעניק כלים לשימוש
פתח תקווה

ניהול פרויקטים בבניה


הטכניון ועזריאלי לימודי המשך
להפוך חזון נדל"ני למציאות זה מקצוע. ניהול פרויקט בנייה דורש ידע נרחב במישורים מקבילים, ויכולות ניהול מקצועיות החל משלב הייזום, דרך התכנון והרישוי ועד תום שלב הביצוע. ההתפתחויות הטכנולוגיות והדרישות
ירושלים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורס ניהול פרויקטים

קורס ניהול פרוייקטים מקנה ידע, כיצד לנהל נכון פרויקט ומציאת פתרונות יצירתיים וחדשים, כדי להעלות את תפוקת הארגון. הקורס

קורסים לרכישת מקצוע

לצד האפשרות לרכוש מקצוע באמצעות תואר אקדמי במוסד לימודים מוכר וסמכותי כמו אוניברסיטה או מכללה, קיימת אפשרות של רכישת השכלה

זמן הוא כסף: כך תחסכו בו

במרוצת השנים סיגלנו לעצמנו שגרה אפורה ורודה שיש בה גם עבודה, גם לימודים, גם משפחה, גם פעילות גופנית והרבה מאוד סידורים וטרטורים מפה לשם.

קורסים מקצועיים בניהול: שועטים קדימה

ניהול אחזקה ניהול מחסן ניהול צי רכב מנהלי עבודה  ניהול אחזקה  למי מיועד: צעירים ומבוגרים