אתר קורסים / קורסים בניהול / קורס ניהול משאבי אנוש
קורס ניהול משאבי אנוש מקנה ידע לניהול נכון של ההון האנושי בארגון באופן נכון ויעיל. ידוע כי העובדים הם עמוד התווך של כל ארגון, והמשאב היקר ביותר בו. בחירה נכונה של כוח אדם וניהול נכון של פעילותם השוטפת תתרום להצלחתו של כל מקום עבודה ותשפיע באופן דרמטי על מאזניו, על כן ישנה חשיבות קריטית לניהול חכם ויעיל.
מנהל כוח אדם מיומן חייב להיות בקי בתחומי ידע כמו דיני וחוקי עבודה, הנעת עובדים, גיוס ומיון כוח אדם ורווחה, אבל מעל לכל עליו להיות בן אדם. במקומות רבים הטיפול בכוח האדם הוא כמו הלשכה הסוציאלית במקום העבודה. המקצוע דורש התמודדות עדינה ורגישה עם אנשים, בנושאים שהם לעתים רבות קריטיים עבורם, לפעמים ממש ברמת דיני נפשות. הדבר מצריך יחסי אנוש ברמה גבוהה מאוד, יכולת הזדהות, אמפתיה, כבוד ואהבת הזולת.
ארגון בו משאבי האנוש מנוהלים באופן מופתי מאופיין בעובדים רווחיים, מרוצים, חדורי אמביציה, אשר עובדים באווירה חיובית זה עם זה, מפיקים תועלת מירבית בתפקידם, מקדמים את האינטרסים של הארגון, ומייצרים עבורו את התפוקה המירבית שבמסגרת כישוריהם ויכולתם האישית.
קורס ניהול משאבי אנוש
כדי להפיק מהעובדים את הרווח הגדול ביותר יש לקחת בחשבון את המניעים המכוונים אותם במשימתם, מושג הקרוי "הנעת עובדים", ולו משקל רב בניהול כוח האדם. הטענה הפשטנית מניחה כי תגמול כספי הוא החשוב ביותר בהמרצת העובד, אך מחקרים עדכניים מגבים הנחה אחרת; ישנם גורמים רבים ומגוונים מאוד המייצרים את המוטיבציה של עובד, למשל הרגשת חשיבות עצמית, אהבת המקצוע, תחושת שליחות, השגת הערכה מעמיתים, רגש שותפות ושייכות ועוד גורמים שהם אינדיבידואליים לכל עובד ועובדת.
לדוגמה: מנהל א' רוצה לתמרץ את עובד א', הוא בוחר להעלות את משכורתו בסכום מסויים. העובד אכן מוקיר תודה והדבר משפיע לחיוב על תפקודו, אך לאחר מספר חודשים הוא מתרגל למשכורת המשופרת, התוספת נטמעת בסל ההוצאות הסדיר שלו כדרך אגב, וההתלהבות היתה כלא היתה. בסיכומו של דבר עלולה ההשקעה בעלויות התימרוץ להימשך באופן קבוע, אך התוצאות מושגות רק לטווח הקצר. לעומתו, מנהל ב' מעוניין לתמרץ את עובד ב'; במקום להגדיל את שכרו הוא בוחר לשלוח אותו לקורס העשרה. העובד מרגיש מוערך ושותף חיוני בארגון, לומד ומכשיר עצמו למשימות חדשות שישרתו אותו בתפקידו, ישפרו את תפקודו לאורך זמן, וכך יעניקו דיווידנד למעסיק ולעובד כאחד.
 
בעמודים הבאים באתר תוכלו למצוא מסלולים רבים ללימודי קורס ניהול משאבי אנוש. ההכשרות מגוונות ברמת ההתעמקות שלהן בנושא; יש בהן כאלו שמעניקות התמחויות שונות לבעלי מקצוע פעילים בתחום, יש ביניהן תכניות העשרה כלליות להכשרת מנהלים, אחרות מעניקות כלים פרקטיים לבעלי עסקים קטנים, ותכניות אחרות מקנות הכשרה מקצועית מלאה, שתתאים גם לפעילות בארגונים גדולים. לכן, מומלץ לבחון היטב את הקורסים השונים, ולמצוא את מסלול הלימוד המדוייק לצרכים הפרטניים המבוקשים, וכך להיפתח לעולם שלם של ניהול ההון האנושי ולתחילתה של קריירה מצליחה ורווחית.
 
לימודי קורס מנהלי משאבי אנוש מועברים במספר נקודות לימוד ברחבי הארץ: חיפה, תל אביב, כפר סבא, נתניה ועוד מקומות רבים נוספים.
 
קרא עוד על קורס ניהול משאבי אנוש

נמצאו 4 קורסים

ניהול ופיתוח משאבי אנוש


הטכניון ועזריאלי לימודי המשך
קורס להקניית כלי התפתחות אישית יישומית וארגונית באמצעות כלים מקצועיים ופרקטיים. במהלכו נרכשות דרכי אבחון יצירתיות וחדשניות להגדלה משמעותית של אחוזי ההצלחה בגיוס המשאב האנושי, מיצוי המיטב מכל סיטואציה, חיזוק
ירושלים

ניהול משאבי אנוש והתנהגות ארגונית


תפנית - בי"ס למנהלים - האוניברסיטה הפתוחה
התנהגות ארגונית היא התשתית המושגית והעיונית של ניהול משאבי האנוש. קורס זה מקנה את הידע התשתיתי וארגז הכלים המקצועי המעניקים יתרונות בהכרת דרך הניהול של המשאב האנושי והשימוש בו, ופותח
באר שבע

ניהול משאבי אנוש


המכללה למינהל - בי"ס לניהול
התחרות המקומית והגלובאלית, מולה ניצב כיום כל ארגון, מחייבת לרכוש יתרון יחסי. יתרון זה ניתן לרכוש באמצעות המשאב האנושי, משאב זה הינו הכרחי לניהול מוצלח הן בארגונים עסקיים והן בארגונים
באר שבעראשון לציוןחיפהפתח תקווהאילת

טכניקות ניהול, יזמות, שיווק, פרסום ומשאבי אנוש


המכללה למינהל - בי"ס לניהול
לא ניתן להפריז בחשיבותם של שיווק, פרסום ויזמות עסקית. עסקים בעלי מוצרים נפלאים נפלו בשל שיווק ופרסום לא מספקים. בנוסף לכך, חייב כל ארגון להתנהל בצורה מיטבית על מנת שיוכל
פתח תקווה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

משאבי אנוש: חייבים להתסכל קדימה

באופן כללי, מחלקת משאבי האנוש עוסקת באנשים של הארגון, על כל הצדדים הקשורים לכך. בין פעילויות המחלקה: פיתוח חזון משאבי

משבר גיל הארבעים? הסבה מקצועית יכולה להיות התשובה

אם אתם חושבים שתוכלו לעסוק בתחום אחר ואפילו ליהנות ממנו ; כדאי לכם לחשוב על הסבה מקצועית וקצת לרענן את החיים לכיוונים אחרים.

קריירה במשאבי אנוש: כל האפשרויות

 על פי נתוני הלמ"ס כ – 12,000 איש השייכים לשוק העבודה בישראל עובדים בענף משאבי האנוש, כשכירים וכעצמאיים. מגוון