אתר קורסים / חינוך והדרכה

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

חינוך והדרכה

חינוך והדרכה הם לימודים שנועדו לאנשים אסרטיביים ורהוטים, בעלי סבלנות ותקשורת בין-אישית מוצלחת, שמעוניינים לתרום, לחלוק, ולשתף את ידיעותיהם עם אחרים. מי שעונים על דרישות אלו, יכולים למצוא עצמם בנקל באחד מתחומי הלימוד המוצגים בין הדפים הבאים באתר, בהתאם לעניין האישי, לנטיית ליבם ולעומק ההכשרה אותה הם מעוניינים לרכוש לשם כך. שפע האפשרויות מאפשר לכל אחד שרוצה בכך למצוא תחום עניין ואפיק לבניית קריירה מרתקת לטווח ארוך.
עמוד בית זה יוביל אתכם למספר קטגוריות לימודיות ומקצועיות מרכזיות:
 
קורס מדריכי טיולים בחו"ל
קורס המעניק הכשרה לליווי טיולים מאורגנים בחו"ל. מקצוע שמטבע הדברים זוכה לביקוש רב, בשל היותו חוויתי, ומשלב הוראה והדרכה יחד עם חופש והנאה, טיולים ברחבי העולם ומפגשים תרבותיים וחברתיים מרתקים. הקורס מעניק כישורי תקשורת והעברת מידע באופן מזמין ומעורר עניין על אתרי תיירות, טיולים ונופש ברחבי הגלובוס, ולעשות זאת לעומקם של דברים. מהלך הלימודים מפגיש עם מזון, שפה, אמנות, אדריכלות, דת והיסטוריה של מדינות, עמים ותרבויות באופן מעמיק, מיוחד ויוצא דופן, המאפשר קריירה שהיא גם ריגוש בלתי פוסק.
 
מדריך טיולים
הכשרת מדריכי טיולים מיועדת להדרכת תלמידים בארץ. לרוב זוהי הכשרה לאיזור מסויים, אשר מוגדר כאיזור הפעילות בו נרכשת המומחיות. המדובר בלימודים פשוטים וקצרים יחסית, אשר מזכים באישור משרד החינוך להדרכת תלמידים בטיולים שנתיים וסיורים שונים. ההכשרה אינה אורכת זמן רב, ותנאי הקבלה פשוטים יחסית. במהלך הלימודים נרכש ידע בתחומים עיוניים כגון היסטוריה, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה, דתות, חי וצומח, ובמקביל נלמדים נושאי אחריות בשטח כמו בטיחות, מתודיקה של הדרכת ילדים ונוער וגם כמובן עזרה ראשונה.

קורסים בחינוך והדרכה אתר קורסים

מורה דרך
מקצוע זה הוא "אחיו הגדול" של מדריך הטיולים; המדובר בהכשרה מקצועית מלאה לכל דבר, שמזכירה ברצינותה ובהיקפה לימודים אקדמיים, ואורכת בין שנה וחצי לשנתיים. זהו מקצוע המפוקח על ידי משרד התיירות ומחייב תעודה מאושרת מצידו. מורה דרך רשאי להדריך בארץ תלמידים, מבוגרים ותיירים, והכשרתו היא למדינה כולה, ולא אזור מסויים. במסגרת המקצוע, עליו לגלות בקיאות רבה במגוון רב מאוד של נושאים עיוניים ובכללם היסטוריה, ארכיאולוגיה, תיאולוגיה, אמנות, בוטניקה וזואולוגיה, וגם בנושאים עדכניים ויומיומיים יותר, כגון כלכלה, איכות הסביבה ופוליטיקה. זהו מסלול הכשרה המתאים למי שאוהבים את הארץ ולטייל בה, ניחנו בתקשורת טובה עם קהל, ומבקשים אפיק לקריירה ארוכת שנים. חלק מלימודי מסלול זה אפילו מזכה בנקודות זכות אקדמיות מוכרות, המאפשרות לסטודנטים יתרון בלימודים גבוהים בהמשך.
 
קורסים בהוראה וחינוך       
במסגרת קטגוריה רחבה זו, תוכלו למצוא שפע רחב במיוחד של מסלולי לימוד עבור אנשי חינוך מכל הסוגים, בהתמחויות מכל סוג ולכל מטרה לימודית, דידקטית או פדגוגית. החל ממגוון השתלמויות לגמול למורים וכלה בהדרכה ותרפיה באמנות לילדים – הכל כאן.
 
טיפול ואבחון לקויות למידה
היום ידוע כבר כי אין ילד שלא מסוגל ללמוד, ילד טמבל או עצלן כרוני. כל ילד מסוגל, אלא שחייבים לדעת איך. כל ילד הוא עולם ומלואו של מורכבות אישית, לימודית והתנהגותית, וכל תלמיד שאינו משתלב כהלכה במסגרת הרגילה, מחייב גישה פרטנית למתן פתרון ייחודי. המודעות הרבה שהתפתחה כיום בנושא ליקויי הלמידה מציבה שפע של פתרונות, וגם הזדמנויות רבות להשתלבות מקצועית, בין אם במערכת החינוך הממלכתית, בין אם במערכות עצמאיות ואלטרנטיביות, או כמורה ומטפל פרטי.
 
קורס אימון לבעלי ADHD
בין כל ליקויי הלמידה, להפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות שמור מקום מרכזי. אותם קשיים בהם נתקל התלמיד ימשיכו להעיק על תפקודו במובנים רבים גם במהלך המשך חייו הבוגרים. בקטגוריה זו מרוכזים מסלולי לימוד אשר רותמים את טכניקת האימון האישי – קואצ'ינג, לטיפול חדשני ואפקטיבי בבעלי ADHD.
 
קורס מטפלות
לימודי מטפלות מוסמכות משרד הכלכלה הם מקצוע שאינו מתאים לכל אחת, אלא רק למי שאהבה, חמלה, סדר ויכולת נתינה הם חלק מתכונותיה. הסמכת הבסיס – סוג 1 וההסמכה המתקדמת – סוג 2 ניתנות על ידי משרד התמ"ת, ומשמשות דלת כניסה למקצוע שתמיד יש בו ביקוש.
 
חינוך טיפולי לגיל הרך       
שלוש שנותיו הראשונות של פעוט הן בסיס עיצוב זהותו ואישיותו. במהלך אותן שנים ניתן להשפיע על חייו העתידיים באופן חד ויעיל, ולסייע בניווט דרכו העתידית באופן שלא יחזור שוב. בין עמודים אלה תמצאו שלל תכניות לימוד אשר זו היא כוונתן המדוייקת.
 
קורס מדריכי Outdoor
המאחד בין שפע תכניות הלימוד בעמודים אלו הוא היותן פעילויות חוץ, אשר אינן מתקיימות במסגרת של כיתה. ביניהן ניתן למצוא מסלולים בתחומי תרפיה, ספורט ובילוי. החל מהרפתקה ומסע בטבע, דרך הכשרת מדריכי פנאי אתגרי לסוגיו, וכלה במנחי סדנאות שטח.
 
טיולים וסיורים     
בקטגוריה זו תוכלו למצוא מגוון פעילויות חוץ, אשר בכולן משמשים הטיולים וסיורי השטח כיסוד מרכזי. סיורי חווייה במקומות שונים בארץ ובחו"ל, סיורים מודרכים ברחבי הארץ, סדנאות העשרה ופנאי לכל מי שפשוט אוהב ללכת ולטייל.
 
תואר ראשון בחינוך ובהוראה
תואר אקדמי בחינוך מלווה ככלל עם בתעודת הוראה. בקטגוריה זו תמצאו לימודים שהם אקדמיים מצד אחד, ומצד שני משולבים ברכישת תעודה מקצועית פרקטית במיוחד, המאפשרת השתלבות במגוון רחב במיוחד של מקומות תעסוקה מבוקשים, רווחיים ויציבים.  
 
תואר שני בחינוך והוראה
תואר MA בחינוך הוא הכרח למי שמעוניין להתקדם בסולם הדרגות בארגונים חינוכיים. תקנים למשרות ניהוליות רבות, ובעיקר במגזר החינוך הציבורי, תובעות תואר שני כתנאי סף למועמדות ולכהונה בתפקיד המבוקש. האפשרויות להתמחויות הן רבות, ומאפשרות לכל איש ואשת חינוך והדרכה למצוא את התחום הקרוב לליבם ולצרכיהם.
קרא עוד על חינוך והדרכה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים באבחון וטיפול בלקויות למידה

בעלי ליקויי למידה אלו אנשים שיכולתם האינטלקטואלית היא ממוצעת ומעלה אך למרות זאת הם מתקשים להפנים מידע או מיומנויות חדשות בתחום אחד או יותר.

הכשרה מקצועית - למה זה בעצם חשוב

תהליך הלימודים לא מסתיים ברגע שיש לכם תעודת בגרות ביד. למעשה, על מנת להגיע למעמד מוצלח בחיים, עליכם לרכוש תחום התמחות נוסף, ולקבל תעודה רשמית מסוימת.

מדריך: כיצד תוכלו לשפר במהירות את כישורי הכתיבה האקדמית שלכם

כתיבה אקדמית הינה תורה שלמה, עם הרבה כללי "עשה" ו"אל תעשה", ולא לחינם מוקדשים באקדמיה קורסים שלמים לנושא.

פסיכולוגיה חינוכית

המגוון הרב של ההתמחויות בהם עוסק הפסיכולוג החינוכי, מאפשרים לו לגעת בכלל הממדים החינוכיים של בית הספר. ניתן לפיכך לדמות