אתר קורסים / קורסים בניהול / לימודי מנהל עסקים
לימודי מנהל עסקים הם למעשה תורת הניהול של ארגונים בעלי מטרות רווח. למרות שמקובל מאוד ללמוד את הנושא כתכנית אקדמית, ניתן, ולעתים אף כדאי לעשות זאת במסגרת חוץ אקדמית או מקוצרת, בין אם כהכשרה מקצועית כוללת, ובין אם כהעשרה נקודתית בנושאים כאלו או אחרים הנדרשים לשיפור וחיזוק הפעילות העסקית.
 
רבים בוחרים ללמוד מנהל עסקים כפתח לקריירה מקצועית ועושים זאת ברמה האקדמית עוד טרם שהשתלבו בשוק העבודה, אחרי הצבא, הטיול למזרח או ברגע הראשון האחר שהזדמן להם. תהיה זו טעות להקל ראש בתוכניות לימוד אלו, עומקן, רצינותן או יעילותן, אך פעמים רבות הן מייצרות מנהלים עסקיים שמחפשים את דרכם בשוק העבודה הניהולי מבלי שאפילו טעמו יום אחד של עבודה אמיתית בעסק, לא מכירים את הדינמיקה החברתית בין עובדים, ובוודאי שלא התוודעו לקשיים ולמאבקים של העובד אותו הם מבקשים עתה לנהל ולנווט.
לעומתם עומדים אלו שבמקום ללמוד כיצד להגות עסק רווחי, פשוט עשו צעד מכריע ופתחו אותו בפועל גם למרות חוסר ההשכלה הייעודית. רק כעת, לאחר שהשיקו את המיזם שלהם והעמידו אותו על הרגליים, הם מתפנים ללימוד פרקטי מקוצר שינחה אותם כיצד לתפעל ולקדם אותו טוב יותר. הם מגיעים ללימודים אלו כאשר הם בשלים יותר, מכירים את הפרקטיקה מהשטח, את העובדים להם הם נדרשים לדאוג, ואת הדינמיקה לפיה המנגנון כולו פועל. ניתן לשער שמנהל זה לא יתפקד במקצועיות נמוכה יותר מאשר עמיתו המלומד המתהדר בתואר ראשון במנהל עסקים או אפילו תואר שני במנהל עסקים.
לימודי מנהל עסקים  
מה לומדים במנהל עסקים
לימודי מנהל עסקים לתעודה עוסקים בעיקר בפרקטיקה המעשית של המקצוע, תוך שהם מדלגים על חלקים תיאורטיים בעולם הכלכלה לטובת המימד המעשי של לימוד ניהול. במידה רבה דומים הקורסים לגרסה עשירה וארוכה יותר של קורס ניהול עסקי, קורס פיתוח מנהלים או קורס ניהול עסק. במהלך לימוד הניהול נחקרים נושאים כגון שיווק, מימון, חשבונאות, הנעת עובדים והובלתם, דיני עבודה, ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע, יזמות עסקית, חקר ביצועים וקורס ניהול מוצר. כמו כן נלמדות טכניקות לקבלת החלטות ברמה הכללית לארגון, כגון קביעת ערכי ליבה לארגון, קביעת אסטרטגיה ויעדים, ויישומם באמצעות המחלקות השונות של הארגון. מנהל טוב צריך להתמחות ולהבין בכל הענפים המרכיבים את ניהול החברה, ועל כן ילמדו בקורס גם תחומים כמו כלכלה, אסטרטגיות ניהול וגם פסיכולוגיה וסוציולוגיה, ניהול משא ומתן בצורה נכונה שתוביל לתוצאות, לימודים פיננסים - ניהול תקציבים ותוכניות עסקיות.
 
קבלה ללימודים והיקפם
הלימודים מועברים בכל מיני אופנים ובכל מיני מסגרות. בעמודים הבאים תוכלו למצוא תכניות שנמשכות החל מחמישים שעות לימוד אקדמאיות ועד למסלולים שאורכם כמעט שנתיים. מכיוון שאין תכנית הסמכה אחידה, היקף ועומק התכנים משתנים בין מוסד לימוד אחד למשנהו, וכדאי לוודא כי נפח ונושאי הלימודים מתאימים לדרישותיכם המקצועיות והלוגיסטיות.
חלק מהקורסים דורשים רקע בתחום או נסיון כתנאי סף לקבלה, אך רובם המכריע פתוח לכל מי שרכש השכלה תיכונית ובעל מיומנות בסיסית בתפעול מחשב.
 
אפשרויות תעסוקה בעתיד
לימודים אלו מהווים קרש קפיצה לתוך עולם העסקים. על מנת לפתוח עסק וגם להצליח בו לאורך זמן כשרון טבעי למכירות אינו מספיק. נדרשת הסתכלות רחבה והתחשבות בכל מיני גורמים עליהם תלמדו בקורס, כך שלימודים אלה חיוניים לכל מי שפותח עסק. בנוסף, מנהלים בחברות או מי שרוצה להתקדם לתפקידים ניהוליים.
לימודי מנהל עסקים ניתן ללמוד בכל מוסדות הלימוד בארץ, הן לתואר ראשון והן ללימודי תעודה באוניברסיטאות ומכללות בתל אביב, ירושלים, חיפה, כפר סבא באר שבע, ואפילו אילת.
קרא עוד על לימודי מנהל עסקים

נמצאו 8 קורסים

מנהל עסקים ללימודי תעודה


המכללה למינהל - בי"ס לניהול
הניהול המודרני מושתת על הבנה מעמיקה וכוללת של הארגון העסקי כולו, על כל הפונקציות והמערכות המרכיבות אותו. המורכבות הגוברת והולכת של עולם העסקים המודרני מחייבת שליטה בתורות הניהול הקיימות ובטיפוח
באר שבעחיפה

מנהל עסקים


ABS ביה"ס למסחר ועסקים
ניהול הוא מקצוע, וכמו כל מקצוע יש ללמוד אותו ולא להסתמך על אינסטינקטים. קורס פרקטי זה נועד על מנת להעניק כלים לבעלי עסקים, מנהלים ואנשים הרוצים להשתלב בעמדות ניהול, במטרה
תל-אביב

מנהל עסקים


אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ
הכשרת מנהלים לדרגי הניהול השונים במגזר העסקי והמוסדי באמצעות פיתוח תפיסה ניהולית כוללת ואינטגרטיבית להבנת הגורמים המשפיעים על הארגון וסביבתו. כלים ייעודיים לאנשי ניהול או המייעדים עצמם לתפקידים אלו, פיתוח
חיפה

מנהל עסקים וניהול כללי


המכללה לניהול
ההתפתחויות, ההתמודדויות העסקיות והחידושים בכל תחומי החיים מציבות בפני המנהל אתגר ניהולי המחייב הרחבת אופקים מתמדת בתחומי הניהול השונים. רכישת בסיס איתן במיומנויות ניהוליות עדכניות והקניית כלים יישומיים הם הכרחיים
קריית ביאליק

מנהל עסקים


תפנית - בי"ס למנהלים - האוניברסיטה הפתוחה
בפני מנהל ניצבים כיום אתגרי ניהול מורכבים כנגזרת של ההתפתחויות, ההתמודדויות העסקיות והחידושים בכל תחומי החיים אשר מחייבים פתרונות מעשיים בזמן אמת. הניסיון המעשי בתחום הופך לפרמטר מרכזי בקידום ובהצלחה.
באר שבע

פיתוח מנהלים


הטכניון ועזריאלי לימודי המשך
להגשים את המנהיגות שבך; מסלול לרכישת כלים מעשיים ואפקטיביים לניהול איכותי, בניית בסיס מוצק להעצמה אישית, חיזוק יכולת המנהיגות והמיומנויות האישיות של המנהל, השפעתו בארגון, וקידום מימוש הפוטנציאל האישי שלו
ירושלים

BA תואר במנהל עסקים


המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן
תחום מנהל העסקים הינו תחום המשתייך למדעי החברה, העוסק בתורות הניהול של חברות וארגונים למטרות רווח. היכולת של אדם להצליח בעולם הגלובלי בו אנו חיים היום מתבטאת ביכולתו להניע אנשים, לבנות אסטרטגיות שלוקחות את הארגון קדימה ובהתמחותו בהיבטים פיננסים, תפעוליים, שיווקיים ואנושיים. מנהל עסקים הוא אחד מהתחומים המבוקשים ביותר בישראל, ואפשרויות התעסוקה בפני בוגרי התואר הן רבות ומוצלחות.
רמת גן

הכשרת מנהלים ופיתוח מנהיגות ניהולית


המכללה האקדמית כנרת
העולם העסקי הינו עולם תחרותי ומשתנה, ומי שלא מתעדכן בכלים המתקדמים ביותר, נשאר מאחור והופך ללא רלוונטי. קורס אינטגרטיבי ומקיף זה מעניק ידע והבנה ניהוליים אשר יאפשרו למנהלים למקסם את
כנרת - ליד צומת צמח
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

בואו ללמוד מקצוע בחופש הגדול

לא כל אחד מתאים ללימודים באוניברסיטה, ואם גם אתם חושבים שאתם מבזבזים את זמנכם בבית הספר, זה הזמן ללמוד מקצוע שיעניק לכם

הגדלת המכירות על ידי שיפור השירות

רבים נוטים לחשוב שלימודי שיווק זה שטויות, אבל האמת היא שיש קשר ישיר בין שירות מעולה להגדלת מכירות, ושיווק טוב יכול לעשות את כל ההבדל.

לימודי ניהול: מה זה בעצם?

לימודים ניהול במסגרת אקדמית מקנה לסטודנט ראייה רחבה ומעמיקה על תחומים שונים הקשורים בניהול ארגונים כגון: מנהיגות, תרבות,

כך תחליטו איפה ללמוד מנהל עסקים

היום אפשר ללמוד לימודי תואר ראשון במנהל עסקים בצפון, תואר ראשון במנהל עסקים בדרום, תואר ראשון במנהל עסקים במרכז ואפילו

מרוב כישורים, אני לא יודע מה לעשות

בכל המשרות שאליהן תנסו להתקבל יבקשו מכם להצביע על נקודות החוזק שלכם ועל הדברים שבהם אתם פחות טובים. במקום לדעת אותן