אתר קורסים / לימודי מקצוע טכני / קורס שרברבות וטכנולוגית מים
קורס אינסטלציה הוא הכשרה בשרברבות כבעל מקצוע בתחום צנרת מים או ביוב. זהו מקצוע מסורתי ומוכר הכולל אחריות מלאה לכל הקשור בצנרת מים ושפכים בבניין חדש או תחזוקתם במבנה ישן. בעל המקצוע נדרש לטיפול בכל צינור שהתפוצץ או סתימה בדירה פרטית או בבניין דירות משותף, ועד למתן ייעוץ לגבי התקנת מערכת שלמה של צנרת בבניין חדש וגדול. אחריותו נוגעת לרוב בתחום שבין צנרת הבניין המרכזית ועד צנרת הביוב העירונית, כולל האבזרים המחוברים לה. ישנם שני סוגים עיקריים של עבודת שרברבות: הרכבת מערכות חדשות, ואיתור ותיקון תקלות במערכת קיימת. ישנם שרברבים העובדים כעצמאי, לעתים כעסק של אדם אחד בלבד, וכן הפעילים בחברות אינסטלציה, ובחברות בעלות התמחות רחבה יותר בתחום הבנייה.
 
מעבר לעבודתם של שרברבים בתיקון ובהצבת צנרת בבתים, קיימים לא מעט תחומים נוספים שנהנים משירותי מומחיותם דוגמת עסקי השקייה וחקלאות, העוסקים בעיצוב פנים וחוץ של בתים, מבנים, גינות ובריכות נוי, מתקינים של דודים וקולטי שמש. מכיוון שמדובר בסוגי תקלות שחובה לתקן באופן מיידי, או בסמוך ככל האפשר לעת איתורן, הלקוח רוצה לדעת שהוא יכול לפנות לאיש מקצוע אמין ושזה האחרון ייתן לו שירות מקצועי, אמין ובמחיר הגון ונוח. מחירי המים המאמירים בארץ גם הם תורמים לצורך בפתרון מיידי של כל תקלה במערכות ההולכה הביתיות, שכן דליפה מתמשכת, אפילו כזו שמתבטאת לכאורה בטפטוף קל, עלולה להצטבר לכמות מים נכבדה, שתסתיים בחשבון מים חריג ויקר בהרבה מהמשוער.קורס אינסטלציה ושרברבות
 
כלי המקצוע
קורס אינסטלציה כולל מגוון רחב של מיומנויות חיוניות לאחזקה והתקנה של מערכות והולכת מי שתייה, מערכות מים אפורים ושפכים, ביניהן קריאת תרשימי בניין כדי לזהות היכן ממוקמת צנרת המים, הביוב והאיוורור שלו, טיפול בנזילות והתקנות של מערכות אינסטלציה, אסלות וכלים סניטריים, ברזים, מערכות חימום מים, זיהוי כשלים בציוד ומערכות הצנרת והסיבות להם, התקנה, תיקון ואחזקה של מתקני אינסטלציה פרטיים, מסחריים ותעשייתיים, כיווני זרימה, תגובות כימיות ופיזיקליות של מים כשבאים במגע עם חומרים שונים, זיהוי וסימון נקודות חיבור ומעברים של צינורות בקירות ותחת רצפות, מדידה, חיתוך, כיפוף, השחלת והברגת צנרת באופן ידני ובאמצעות ציוד מקצועי, טיפול במערכות דודי שמש, חיבור צינורות ואבזרים באמצעות שיטות הלחמה, מתאמים, חיבורים, מצמדים ומסעפים שונים, בדיקת ואומדן דליפות בצינורות באמצעות מד לחץ מים ואוויר. כל אלו מתוך מודעות והענות לכל תקני הבקרה והבטיחות על פי תקנות החוק ואבטחת האיכות הנדרשת מבעל מקצוע אחראי.
 
הכשרה והסמכה רשמית
הקורס היסוד אורך לרוב כחצי שנה בלימודי ערב, או לימודי בוקר מרוכזים, ובסיומו יש לעבור בהצלחה בחינת הסמכה של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. תנאי הקבלה בעצם פתוחים לכל, ואינם דורשים אפילו תעודת סיום תיכונית. מי שסיים את הלימודים בהצלחה ועבר את הבחינה הממשלתית רשאי להתחיל לעבוד כשרברב, אם כשכיר בחברה או כעצמאי. ראוי לציין בנושא זה כי למרות היותו של המקצוע אפרורי במידת מה, הוא מבוקש ורווחי מאוד.
סוד גלוי הוא כי כמו אצל קוסמטיקאיות או מורים פרטיים, מתגלגל בענף זה הרבה "כסף שחור", אך למרות היותם של המספרים הרשמיים מוטים כלפי מטה בשל כך, עדיין הנתונים מרשימים בהחלט; על פי דיווחי משרד הכלכלה לשנת 2013, שכרו ההתחלתי של שרברב הוא מעל 7000 ₪, ומנהלי עבודה זוכים לשכר התחלתי של 12 אלף ₪ בממוצע.
 
העמודים הבאים באתר קורסים מוקדשים למסלולי לימוד מקצועיים מגוונים בתחומי האינסטלציה. מעבר להכשרת הבסיס, ניתן למצוא בין הקורסים המוצעים גם התמחויות ייחודיות אשר משמשות להעשרת הכלים המקצועיים והגדלת מגוון הפתרונות והשירותים הניתנים ללקוח הפרטי או המוסדי. בין אלו תוכלו למצוא למשל הכשרת מפעילי דודי קיטור והסקה, התקנת משאבות ומערכות שאיבה, ניקוי, חיטוי ותחזוקת מערכות מי שתיה וצנרת, אחזקת רשתות ביוב, התקנת מערכת מים אפורים למחזור, ודוגמי מי ביוב שפכים וקולחין. רובם של מסלולים אלו הם בהשגחת משרד הבריאות, ודורשים כתנאי קבלה את תעודת קורס השרברבות הבסיסי בהסמכת משרד התמ"ת.
 
קורס אינסטלציה ניתן ללמוד במספר מכללות ברחבי הארץ שרובן מתמחות בקורסים בתחום המקצועי. ניתן למצוא לימודי שרברבות בתל אביב, בירושלים, קורס אינסטלציה בבאר שבע, חיפה ובערים גדולות נוספות.
קרא עוד על קורס שרברבות וטכנולוגית מים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים לרכישת מקצוע

לצד האפשרות לרכוש מקצוע באמצעות תואר אקדמי במוסד לימודים מוכר וסמכותי כמו אוניברסיטה או מכללה, קיימת אפשרות של רכישת השכלה

קורס אינסטלציה - קריירה סביב השעון

לימודי השרברבות עוסקים בתחום צנרת המים והביוב ומכשיר את הלומדים בו להיות שרברבים מקצועיים. הוא מכשיר את לומדיו להיות

לא מורכב להיות שרברב

רוב המסלולים מציעים לימודי ערב או בימי שישי, משום שנועדו לאנשים שעובדים במשרה מלאה או חלקית כך שהלימודים עצמם אינם במשרה מלאה.

קורסי טכנאים: זמינים, רווחיים, מרתקים ומיידיים

לימודי הכשרה מקצועית קצרים יותר מאשר לימודי תואר (ובטח קצרים יותר מאשר לימודי הנדסה) והם מקנים כלים מעשיים ואפשרות להצטרף לשוק העבודה באופן מיידי.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס שרברבות וטכנולוגית מים