קורס טכנאי מעליות מעניק את כל המיומנות והידע על מנת להתקין מעליות, לתחזק אותן באופן שוטף, לאתר תקלות ולפתור אותן בצורה מיומנת ואחראית. נלמדות בו התקנה ותחזוקת מעליות בבניינים גבוהים ונמוכים, במעליות חיצוניות ובמעלונים, וכן במערכות הרמה בתעשייה ובמפעלים. על רקע העובדה שבניינים רבים יותר נבנים כיום לגובה וגם תקני התחזוקה נאכפים באופן הדוק יותר, אין ספק שטכנאי מעליות הוא מיומנות מבטיחה וגם מקיימת; זוהי תועלת מקצועית שתשרת אותך לאורך זמן, ותאפשר למצוא עבודה מכניסה בנקל ולאורך שנים. התעסוקה בענף המעליות ותחזוקתן איננה תלויה בתנאי השוק המשתנים או במצב הכלכלה, ורמת הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים ומוסמכים בענף יכולה למעשה רק לעלות.  
 
למי מתאימים הלימודים
כמו קורסי טכנאים רבים, גם קורס טכנאי מעליות מיועד לאנשים שמעוניינים לרכוש מקצוע טכני המשלב עבודת שטח לצד התמודדות עם אתגרים מורכבים באיתור תקלות ופתרונן. לימודים אלו מתאימים לאנשים בעלי ידיים טובות, בעלי כישורים מכאניים, יכולת חשיבה ממוקדת, שאינם נרתעים מגבהים, ומעוניינים לפתח קריירה לאורך שנים. טכנאי מעליות מקצוען רק מתחיל לרכוש את המיומנות שלו בקורס, אבל את עיקר הכלים שישרתו אותו ילמד ללטש ולשכלל לאורך התנסותו הפעילה במקצוע, העמקת הותק והנסיון.
 
מבנה הקורס, הסמכות ותנאי קבלה
הקורסים מתחלקים לשתי הסמכות; הבסיסית היא הכשרת מעליתן מעשי, לימודים אשר אמנם אינם דורשים תנאי קבלה מורכבים, אפילו לא 12 שנות לימוד, אך עם זאת מדובר במסלול ארוך ועמוס, כ-800 שעות לימוד הנפרסות על פני כשנתיים. מלבד הסמכת משרד הכלכלה, מוענקת לבוגרים גם תעודת "חשמלאי עוזר".
לבוגרי הכשרת בסיס זו המבקשים לשדרג את הסמכתם לדרגת "מעליתן מוסמך", מוצע מסלול לימודי בן 300 שעות ונמשך כשנה. תנאי הקבלה אליו מצריכים הסמכה כמעליתן מעשי, או ותק מקצועי פעיל כחשמלאי מוסמך. בשני המקרים ההסמכה המקצועית מוענקת מטעם ובסמכות משרד הכלכלה, והלימודים נערכים בשעות הערב, כדי שיתאימו להורים ואנשים עובדים.
 
מה לומדים
קורס מעליתן משלב לימודים עיוניים בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, לצד שיעורי היכרות עם מנגנוני מעליות ומעליות שונות, ובמקביל הרבה תרגול מעשי לצורך הפנמת הפרקים שנלמדו בכיתה ויישומו בשטח. בין נושאי הלימוד: הרכבת מעליות, תחזוקת מעליות, רכיבי מעלית, חשמל, פיקוד ואלקטרוניקה, בטיחות וגיהות, חוקים ותקנות בענף. חלק מהקורסים משלבים פרקים בחשמל ומעניקים בסוף המסלול הסמכה ורשיון עבודה כחשמלאי עוזר.
עם תום ההכשרה ניתן להשתלב בחברות המציעות שירותי התקנה ותחזוקת מעליות לבניינים ולתעשיה, או לעבוד באופן עצמאי, לפתוח עסק פרטי ולהעניק שירותי מעליות ללקוחות בצורה ישירה.
קרא עוד על טכנאי מעליות

נמצאו 4 קורסים

בודקים מוסמכים למעליות


הטכניון - לימודי המשך
הכנה מקיפה ומלאה לבחינות משרד העבודה והסמכת בודקים מוסמכים למעליות, עבור מהנדסי והנדסאי מכונות או חשמל, בעלי ותק מקצועי מתאים. תוכנית הלימודים מקנה את כל מכלול הידע המעשי והעיוני הנדרש
תל-אביב

בודק מוסמך למעליות


היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת אריאל
בודק מעליות מוסמך אחראי לבדיקת הכלים המשמשים לפעילותה על פי החוקים, התקנות, נהלי מפרט הבדיקות או הוראות מפקח העבודה הראשי, ובהתאם לדרישות התקנים הישראלים או הזרים הרלוונטיים לבדיקה. עליו גם
תל-אביבאריאל

חשמלאי שירות מערכות חשמל ופיקוד למעליות


הנדסה בגובה
קורס בפיקוח משרד העבודה והרווחה אשר מהווה כרטיס הכניסה לעבודה בענף השירות וההתקנה של מעליות ומיועד לחסרי רקע / ניסיון בענף. מסיימי ההכשרה זכאים לרישיון  "חשמלאי שירות מערכות ופיקוד מעליות"
לוד

מעליתן מוסמך


הנדסה בגובה
קורס מעליתן מוסמך מאפשר  לבעלי ניסיון של לפחות 5 שנים בתחום מתן שירות למעליות, לקבל הסמכה של משרד העבודה והרווחה בתחום. הסמכה זו מאפשרת לעוסקים בהתקנה ושירות של מעליות לזכות
לוד
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסי טכנאים: זמינים, רווחיים, מרתקים ומיידיים

לימודי הכשרה מקצועית קצרים יותר מאשר לימודי תואר (ובטח קצרים יותר מאשר לימודי הנדסה) והם מקנים כלים מעשיים ואפשרות להצטרף לשוק העבודה באופן מיידי.

איך אדע מה אני רוצה ללמוד?

השתחררתם מהצבא וכבר צלחתם את הטיול הגדול שבו הייתם אמורים למצוא את עצמכם או משהו בסגנון ; עברתם לעיר הגדולה ומצאתם

קורס עבודה בגובה - תמיד לשאוף למעלה

על פי הגדרת החוק עבודה בגובה היא כל עבודה, לרבות גישה למקום עבודה, שבשלה עלול עובד ליפול לעומק העולה על 2 מטרים, ולרבות