שייט בים תמיד היווה אתגר עבור האדם. האמיצים והנבחרים היו יוצאים למסעות על גבי ספינות בתוך הים שהיה לעיתים החבר הכי טוב - רגוע, שקט ונעים והיה לעיתים מראה מי הבוס ועושה בספינות ככל העולה על רוחו. מאז אותה תקופה בה התגליות הגדולות ביותר של ארצות, עמים וסחורות נעשו באמצעות הים בלבד עבר זמן. היום אנחנו בתקופה בה ניתן ליהנות מן הים, להיעזר בו גם למטרות ספורט ופנאי. קורס שייט מאפשר היום כמעט כל מי שמעוניין בכך יכול ללמוד ולהפוך להיות משיט של יאכטה וכלי שיט אזרחיים מכל הסוגים. רשיון מאפשר שייט בין חופי הים התיכון, ומפתח לאינספור חופשות, סיורים ומסעות. אין חובה להיות בעלים של כלי שייט, וניתן גם לשכור סירה, יאכטה או אונייה קטנה באופן פונקציונלי, במקום לשאת בעלויות השוטפות לאורך השנה כולה. כך או כך, קורס שייט הוא אחד ממסלולי הלימוד המהנים ביותר שתוכלו למצוא אצלנו באתר. 

קורס שייט אתר קורסים

הסמכות ברמות שונות
כל מי שאוהב את הים יכול לעבור קורס שייט וללמוד איך להשיט יאכטות. לא צריך להיות בעל יאכטה או לשכור יאכטה לשם כך. ניתן לעבור קורס שמאפשר לשוט במים הטריטוריאליים של ישראל או מסלול מתקדם יותר המאפשר להשיט מחוץ לשטחם. כדי לעבור את המסלול המתקדם צריך להיות בעל ניסיון של שנה בהשטת יאכטות בגבולות הארץ. המרינות הפעילות במדינה הן בעכו, חיפה, הרצליה, תל אביב, אשדוד אשקלון ואילת.

תכני הקורס
הקורס נמשך בהתאם להסמכה המבוקשת ולכלי השייט הנכללים בה. הנושאים המרכזיים בהם עוסק הקורס הם ימאות - הכרת הכללים הקשורים בים, הכרת כלי שיט שונים, קשירות וחבלים. מכונאות: הלימוד איך לתפעל ולהתמודד עם המערכות השונות, כולל המשאבות או מערכות החשמל ביאכטה, ניווט עם מכשירים ומפות, התמודדות עם הים ברגעי סערה, תפעול המפרשים, עזרה ראשונה. מעבר ללימודים התיאורטיים מתרגלים הסטודנטים במהלך הקורס את הנושאים הנלמדים גם ברמה המעשית. בחלק זה של הקורס מתורגלת השטת יאכטות מכל מיני סוגים וגדלים, עבודת צוות ויכולת לנהל כלי שיט. קורס שייט מתקיים במרכזים לאורך חוף הים של ישראל, כאשר המרכזיים ביניהם כמובן בתל אביב, הרצליה וחיפה. חשוב מאוד לוודא שבית הספר הנבחר מצוייד בכל ההסמכות והאישורים הנדרשים, כך שיקנה את כל האישורים המחוייבים בחוק.


קרא עוד על קורס שייט
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לשחות כדי לחיות

האוכלוסיות הפגיעות ביותר לטביעה בארץ הן לא-יהודים בין הגילאים 15-24, וקשישים. גברים טובעים כמעט פי שלוש מנשים, וערבים כמעט פי 2.

קורס משיטי יאכטות - הדרך להגשים חלום

הקורסים המועברים ע"י בתי הספר לשייט המובילים נעים בין מסלולים קצרים של 2-3 מפגשים של מספר שעות הנותנים מידע בסיסי,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס שייט