אתר קורסים / ספורט, התעמלות ותנועה / קורס מדריכי פילאטיס

פילאטיס הוא אחד מתחומי האימון הגופני הצומחים ביותר, והופך פופולרי משנה לשנה, כאשר כיתות, חוגים ומכונים נפתחים לא רק בערים הגדולות, אלא ממש בכל מקום בארץ, כולל הקטנים והמרוחקים שבהם. כבר כיום יכול למצוא כל אחד מאיתנו, ללא קשר למקום מגוריו, קורס מדריכי פילאטיס זמין במרחק נגיש עבורו.
אימוני הפילאטיס מפתחים כוח פיזי וסיבולת שרירים, קואורדינציה, גמישות ושיווי משקל, וזמינים לרבים, כולל כאלו שנמנעת מהם פעילות פיזית מאומצת. העניין שמגלים כיום רבים כלפי השיטה מגדיל משמעותית את מספר ההזדמנויות לעסוק בהוראת התחום. לימודי הדרכה דורשים זמן, כסף ומחוייבות אישית גבוהה, אבל אם חשבתם שמדריך פילאטיס חייב להיות בכלל מדריכה, צעירה, זריזה, דקיקה וחזקה, הרי טעות בידיכם. כל אחד יכול להדריך פילאטיס; שתי הדרישות המרכזיות לכך הן אהבת המקצוע, והרצון להעביר ולהקנות את אותו ידע לאחרים, אך יש עוד כמה כלים שנתבעים ממדריך מוצלח.
 
למי זה מתאים
מורי פילאטיס זקוקים לתקשורת טובה, שהיא מרכיב חיוני בהוראה. בין המדריך לתלמיד נדרשת תקשורת מילולית ובלתי-מילולית. חוץ מההנחייה המדוברת בקול, מתקיימים רבדים נוספים ומורכבים של תקשורת במהלך האימון. פילאטיס הוא אינטימי מצד אחד, ומהצד השני פיזי מאוד; בין המדריך לתלמיד מתקיים דיאלוג הכולל בחינה קפדנית של כל תנועה, ומגע פיזי תכוף. על המדריך להוביל ולהנהיג למעשה את השיעור, תוך שהוא מצליח להרגיש ו"לקרוא" את הקהל. לכן מורה פילאטיס אמנם אינו חייב להיות אדם מוחצן במיוחד, אך נתבעת ממנו תקשורת בין-אישית מורכבת, טובה וזורמת.  
קורס מדריכי פילאטיס מורי פילאטיס נדרשים לא רק לאהוב את פעילות הפילאטיס לכשעצמה, אלא גם את מלאכת ההוראה, שהיא משימה קצת שונה. כמו כל תחומי ההוראה, זהו אתגר התובע תשומת לב ואנרגיה רבה המוקדשת לאימונם של אחרים, להבדיל מהאימון הפרטי. במהלך השיעור עולה לא פעם הצורך לשנות את תכנית המפגש, ולאלתר על המקום תוכנית חדשה ומתאימה יותר לדינמיקה של המשתתפים ושל הפעילות.
 
מורה פילאטיס נדרש להטמיע ולקבל את הפילוסופיה העומדת מאחורי הנושא. לתלמידים שמורה האפשרות לייחס חשיבות מעטה אם בכלל לנדבך זה, אך על המדריכים להפנים ולרצות להנחיל לאחרים את המכלול הרחב שעומד מאחורי השיטה. מטרת הפעילות אינה רק אימון כושר, אלא גם השגת ריכוז, דיוק, סינכרון ושילוב מודעות, וקשר בין גוף, רוח ונפש, לכן יש להכיר את מכלול הרעיונות העומד ברקע  הטכניקות הייחודיות וסיבותיהן, ואת הבסיס הרעיוני של המקצוע.
 
על המדריך להפגין אחריות קבועה כלפי היכולות הפיזיות של המתאמן הניצב מולו. אסור לשכוח שבמקור נועד הפילאטיס למטרת שיקום פיזי, ורבים נוספים פונים לסוג אימון זה משום כך. הוא מתורגל בקבוצות קטנות ובאופן איטי ורגוע, כך שמטבע הדברים הסיכויים לפגיעות פיזיות הוא קטן יותר, אולם אפילו אלו שאינם מתרגלים לטובת מטרות שיקומיות עלולים לסבול מבעיות כגון פריצת דיסק, קרעים בשרירים, או רקע של בעיות גב וברכיים. תרגול שגוי של תנועה לא נכונה עלול לגרום להחמרה של בעיות אלו, שלעתים היו רדומות. כנגזרת מכך על מדריך הפילאטיס לגלות בקיאות ועניין בנושאי הקינסיולוגיה, האנטומיה, והפיזיולוגיה של מערכות הגוף הפנימיות. אם ברצונכם להתמחות בהוראת פילאטיס, כדאי לקחת בחשבון שנושא זה הוא חלק אינטגרלי מההכשרה לה תידרשו.
 
שאלה נוספת אותה כדאי לשאול את עצמכם היא מהי רמת המוטיבציה האישית שלכם; במקרה האופטימלי תמצאו במהרה משרה מלאה בסטודיו ותקומו כל בוקר לעבודה עם שיר בלב, אבל התסריט המקובל יותר עבור מדריך חדש הוא השתלבות תעסוקתית במשרה חלקית בלבד. עליו לצפות לבנייה איטית ועקבית של קבוצות אימון, תוך מאמצי שיווק עצמי בלתי פוסקים והשתדלות רבה אצל קהל המתאמנים אשר יתרחב אט אט הודות לשיווק מתמשך וקבוע.
 
לסיכום
הוראת פילאטיס עשוייה להיות בחירה תעסוקתית מספקת ומהנה מאוד. אפילו אם לא מתקיימות אצלכם כל הדרישות שהוצגו בזאת, כדאי לכם להמשיך ולבדוק את הנושא לעומקו. קורס מדריכי פילאטיס מועבר במוסדות לימוד העוסקים בספורט ואחרים העוסקים בפילאטיס בלבד. תוכלו למצוא את הקורס במגוון ערים, ביניהן: תל אביב, נתניה, כפר סבא ועוד.
 

קרא עוד על קורס מדריכי פילאטיס

נמצאו 2 קורסים

פילטיס מזרן - מדריכים


הסטודיו של יניב לפילטיס מכשירים
מסלול מעשי: פילטיס- האיש והשיטה, עקרונותיה, רפרטואר התרגילים, שימוש בכל אביזרי הפילטיס (כדור גדול, כדור קטן, גומייה, חישוק, גליל), בניית מערך שיעור, פתולוגיות נפוצות והתאמת התירגול אליהן.   מקום הלימודים באר שבע   מתכונת הקורס סה"כ
באר שבע

פילטיס מכשירים- מדריכים


הסטודיו של יניב לפילטיס מכשירים
שיטת פילטיס: עקרונות המכשירים והשימוש בקפיץ. רפרטואר התרגילים של מכשירי הפילטיס: רפורמר, קדילק, כיסא וונדה, ladder-barrel וקשתות. בניית מערך שיעור. פתולוגיות נפוצות והתאמת התירגול אליהן. מאמרי העשרה. סדנאות העשרה בהנחיית
באר שבע
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

פילאטיס מכשירים לנשים בהריון וגברים עם כרס

לגבר עם כרס יש בד"כ סימפטומים דומים של כאבי גב, למרות שהתהליך יהיה בד"כ יותר ארוך ויתפרס על יותר שנים, עד לצמיחת

תיקון יציבה דרך התעמלות בונה עצם

מרכז הכובד: נקודה בתוך מערכת, אשר המערכת כולה מתנהגת כאילו כל מסתה מרוכזת בנקודה זו. הכוונה היא לנקודת האיזון של מרכז הגוף, נקודה הנחשבת כמרכז הגוף.

פילאטיס בכל מצב

בכל קבוצה משתתפות נשים אחרות לגמרי ובקבוצה אחת יש אפילו שני גברים שלא מוותרים על שיעור הפילאטיס, גם כשזה עולה להם בלא מעט

פילטיס: ראשית התורה ועד היום

פילאטיס פיתח שיטת אימון חדשנית שנועדה לאנשים בעלי מוגבלויות תנועה, ועל כן גוייס על ידי הצבא הגרמני לסייע בשיקום חיילים

עשרה יתרונות בריאותיים בפילאטיס

1.  שיפור הגמישות – מתיחות ואימונים על הריפורמר עוזרים להאריך את השרירים ולהרחיב את טווח התנועה. ככל שמתרגלים

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מדריכי פילאטיס

ביה"ס למקצועות ספורט

קורס מדריכי כושר, אירובי, שחייה, אופניים, תנועה לגיל הרך באישור מנהל הספורט