אתר קורסים / לימודי חשמל / חשמלאי מעשי
לימודי חשמלאי מעשי הם הראשונים והבסיסיים בתחום מקצועי זה; שלב ראשון בדרך להסמכות מקצועיות גבוהות יותר. עם זאת, ישנם אלו שבוחרים להסתפק בהסמכה זו, אשר גם היא מציעה מגוון של אפשרויות פרנסה נאה, כיוון שדי בה כדי לענות על מגוון רחב של תקלות ותיקונים במערכות ביתיות.
חשמלאי מעשי

תעודת "חשמלאי מעשי" ניתנת מטעם משרד התמ"ת לאחר הצלחה במבחן הסמכה מטעמו, ובעליה רשאים לתכנן ולטפל במערכות שעצמתן עד 40 אמפר. יש לציין שרשיון זה איננו מיידי; קבלתו מותנית בתקופת עבודה מעשית כעוזר חשמלאי. במהלך תקופה זו זו מוגדר איש המקצוע כ"חשמלאי עוזר", אשר מורשה לפעול תחת ליווי ופיקוח, ולבצע עבודות במתח נמוך של 50 עד 1000 וולט. לאחר צבירת הנסיון המעשי המפוקח מקבלת ההסמכה תוקף רשמי, וניתן לעבוד באופן עצמאי.
הלימודים להכשרת חשמלאי מעשי נעשים או במסגרת בתי ספר תיכוניים מקצועיים, או במוסדות לימוד טכנולוגיים שונים ברחבי הארץ. דרישות הקדם אינן גבוהות. לא נדרשת תעודת בגרות, או אפילו תעודת סיום תיכון. ניתן להתקבל ללימודים ברוב המוסדות אפילו עם תשע שנות לימוד בלבד. אורך הלימודים הוא בין שנה לשנה וחצי בדרך כלל, בהתאם לאינטנסיביות המפגשים.
לימודי חשמלאי מעשי מוכרים במוסדות לימוד רבים לצורך מימוש הפקדון הצבאי, כך שאלו הזכאים לו לאחר שחרורם או בתום שירות לאומי כלשהו, יכולים למעשה ללמוד אותו ללא תשלום.
קרא עוד על חשמלאי מעשי

נמצא קורס אחד

טכנאי חשמל


אתגר המכללה להנדסה וטכנולוגיה
התשתית לכל טכנולוגיה מתבססת על שימוש נרחב בחשמל כמקור לאנרגיה. כוח האדם במערכות טכנולוגיות אלה הוא בעל ידע עיוני ומעשי נרחב ובעל ידע המאפשר  לתכנן, לקלוט ולתפעל מערכות אנרגיה והספק חשמלי
תל-אביבחיפהבאר שבע
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

חשמלאי מוסמך - קריירה לחיים

כל היבט בחיים שלנו כרוך בצורה מסוימת באנרגיית החשמל והתלות שלנו בתחום הזה מצויה במגמה הולכת וגוברת. רבים המקרים בהם

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום חשמלאי מעשי