אתר קורסים / ספורט, התעמלות ותנועה / קורס מדריכי שחייה

שחיה היא מיומנות שמצופה מכל ילד בישראל לרכוש אותה. בארץ כמו שלנו, בה הים והבריכה כה זמינים בעיקר בקיץ ובחופש הגדול היא ממש חובה. ילד שלא ילמד לשחות ירגיש תסכול וחוסר ביטחון שילוו אותו בהמשך חייו וחבל. היום רבים מההורים בוחרים לרשום את ילדיהם ללימודים מסודרים ולא ללמד אותם בעצמם. שיטות הלימוד של מדריך מוסמך מביאות לתוצאות טובות יותר, להפנמה טובה יותר ובזמן קצר יותר. קורס מדריכי שחיה הוא קורס המיועד לכל מי שאוהב את התחום, בעל נסיון בהדרכה בספורט, שוחה בסגנונות השונים ובעל גישה בעיקר לילדים שכן הם הלקוחות העיקריים.
למרות שביום יום אנחנו לא בהכרח נתקלים בצורך לדעת לשחות, רובנו יודעים לשחות ואף מלמדים את ילדינו לשחות כבר בגיל צעיר. חלקנו לוקחים אותם לבריכה השכונתית ומנסים להקנות להם מיומנות זו בעצמנו, לפעמים זה מצליח ולפעמים לא, כך שחלק גדול מההורים נעזרים במדריכי שחייה מקצועיים כדי להקנות לילדיהם הרגלי שחייה נכונה.
קורס מדריכי שחייה  
תנאי קבלה ותכני הקורס
תנאי הקבלה כוללים אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה, ראיון אישי ומבחן שחייה מעשי בסגנונות שונים. קורס מדריכי שחיה כולל בלימודים העיוניים אנטומיה ופיזיולוגיה, פסיכולוגיית ספורט, תזונה לספורטאים, תורת האימון, טכניקות ושיטות שונות בבניית שיעור שחיה ותכניות אימונים, הידרודינמיקה, משחקי מים בהם ניתן להשתמש, חוקים בשחייה תחרותית. החלק המעשי כולל אימונים רבים בבריכה בכל הסגנונות, הדרכות על ידי תלמידי הקבוצה בתוך הקבוצה ומחוצה לה.
קורס מדריכי שחיה כולל כמובן לימודי עזרה ראשונה. האפשרות לטביעה קיימת, בוודאי במהלך לימודי שחיה כאשר הילד עדיין אינו מתורגל בתנועות ובצלילה. מורי שחייה מחוייבים מן הסתם בהסמכות עזרה ראשונה בתוקף.
 
אפשרויות תעסוקה
לאחר הקורס ניתן לעבוד בבריכות ובמרכזי הספורט המעבירים לימודי שחיה. ניתן להתמקצע בלימודים עבור אוכלוסיות מסויימות, כמו קורס לפעוטות. ניתן גם לשלב את ההדרכה עם תחומים קרובים כמו הידרותרפיה. כך או כך, לימודי הדרכת שחייה הם הכרח לכל מי שמבקש לעסוק בכך, ואף אחד לא יתיר לאף אחד לשמש בתפקיד ללא כל ההסמכות המחוייבות, שכן בלעדיהן לא ניתן אפילו לבטח את הפעילות.
 
בתי ספר למקצועות הספורט ומכללות רבות שיש בהן לימודי חינוך גופני, קורסים בתחום ומתקנים מתאימים, פותחות אף הן את שעריהן למבקשים קורסים בהדרכת שחייה ונעזרות בצוות המורים שלהן כדי לקדם לימודים אלו. לימודי שחייה נפוצים מאוד, ומתקיימים כמעט בכל בריכת שחייה ציבורית, מכיוון שכל אחד, ובעיקר כל הורה, מרגיש מחוייב ללמוד בעצמו ולהקנות לילדיו מיומנות שחייה בסיסית.
הקטגוריה מדריכי שחייה כוללת קורסים בהדרכת שחייה לקהלי יעד שונים. קורסים או מסגרות לימודי תעודה אלו עוסקים בכל הנושאים הדרושים למדריכי שחייה כדי לבצע את עבודתם נאמנה וכדי להקנות כישורי שחייה לקהל הלקוחות שלהם, בכל גיל ובכל מצב רפואי.
 

קרא עוד על קורס מדריכי שחייה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לשחות כדי לחיות

האוכלוסיות הפגיעות ביותר לטביעה בארץ הן לא-יהודים בין הגילאים 15-24, וקשישים. גברים טובעים כמעט פי שלוש מנשים, וערבים כמעט פי 2.

מדיטציה – הדרך להתחבר לעצמך

מדיטציה היא אומנות ההקשבה לעצמך, ותפקידה הוא לשחרר את האדם ממועקות, לחצים וכעסים. המחקר מראה כי המדיטציה מועילה ללחץ הדם,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מדריכי שחייה

ביה"ס למקצועות ספורט

קורס מדריכי כושר, אירובי, שחייה, אופניים, תנועה לגיל הרך באישור מנהל הספורט