באם מדובר בכושר, הנאה או פשוט מימוש הרצון להירגע מעט בריכה היא אופציה טובה לעשות זאת. רובנו לא נותנים לכך מחשבה נוספת אך כשאנו מגיעים לבריכה ישנה ציפייה כי היא תהיה נקייה ובטוחה עבור המתרחצים. אחריות לכך מוטלת על מפעיל המקום אשר תפקידו לדאוג כי למתרחצים תהיה חוויה חיובית הן בהיבט הניקיון והן בהיבט הבטיחות. מנקודת מבט אחרת אם בריכה אינה מתוחזקת והיגיינית המתרחצים מצויים בסיכון להיפצע או לחלות. לכן, יש צורך בקורס מפעילי בריכות מיומנים שהוכשרו במיוחד וידעו לקחת בחשבון את כל ההיבטים הכרוכים בהפעלת הבריכה.

במסגרת קורס מפעילי בריכות נלמדים כל תחומי האחזקה והניהול, תפעול של תהליכים סביבתיים, מערכת הסינון ותחזוקת הבריכה ועבודה  מול גורמים חיצוניים כדוגמת ספקים, מתרחצים ורשויות.
תחומי הלימוד בקורס נחלקים לנושאים על פי סוג העבודה הנדרשת. בתחום המים נלמדת כל תורת השמירה והפיקוח על איכות המים, השימוש בחומרי ניקוי וסטריליזציה כדוגמת כלור, אוזון וכדומה, אופן הניקוי ולקיחת דגימות מים.
בתחום הניהול נלמדים נושאים כדוגמת ניהול כספים, ניהול מנויים, ניהול עובדים, ניהול סדר היום, עבודה מול מתרחצים, עבודה מול רשויות ועבודה מול ספקים.
בתחום ההצלה נלמד מיני קורס פנימי המוקדש לתחום זה ומסמיך לעבודה כמציל. במסגרת קורס זה נלמדות שיטות שחייה ייעודיות לתחום ההצלה, מתן עזרה ראשונה, החייאה, שימוש בכלי הצלה שונים, פיתוח ראייה מערכתית המאפשרת למציל לצפות בנעשה במקום, לייצר תמונה מנטאלית ולאתר חריגות, ומקרים הנושאים פוטנציאל סיכון.

למי מיועד הקורס
קורס מפעילי בריכות מתאים לכל עובד המועסק בקאנטרי קלאב, בית מלון או בריכה עירונית אשר עבודתו מתמקדת בפעילות במקום. הקורס מעניק לעובד ידע רב, כלים ושיטות עבודה שהופכות את עבודתו לקלה יותר ויעילה יותר.
בריכה, כאמור, היא מקום בו מתאספת כמות גדולה של אנשים לצרכי הנאה או ספורט, אך מאחר ופעילות זו כרוכה בכניסה למים, בין שהם רדודים ובין שהם עמוקים, נוצר פוטנציאל סיכון גבוה. ככל שהמקום מלא ועמוס יותר באנשים כך עולה הסיכון. יכולת האתר לתפקד בצורה אופטימאלית לכל אורך שרשרת הערך שלה היא זו שבסופו של דבר תבטיח את בטיחותם של המתרחצים במקום.

מעבר לכך, פרט לפן הבטיחותי, מדובר בעסק לכל דבר ויש לנהל אותו ככזה על מנת לשאוב ממנו את מירב הערך למנהלים ולבעלים, ועל מנת להבטיח תפקוד מיטבי של המקום.
קרא עוד על קורס מפעילי בריכות

נמצאו 3 קורסים

מפעילי בריכה


בית הספר למקצועות הספורט
הכנה לבחינות ההסמכה להפעלה תקינה של בריכה והכנה לרשיון רעלים. המסלול בהתאם לתוכנית הלימודים של משרד הבריאות ובהסמכתו, וכולל לימוד עיוני לצד שיעורים מעשיי וסיורים לימודיים.   מקום הלימודים תל אביב   מתכונת הקורס 222 ש"ל,
תל-אביב

מפעילי בריכות שחיה


רימונים
אחריות על בריכות שחיה היא מורכבת, ולא בכדי מחייב משרד הבריאות במערכת כללים נוקשה ומסודרת, על מנת לשמור על בטיחותם ובריאותם של הרוחצים. כל המבקש לעסוק מקצועית בהפעלת בריכה מחוייב
טבריה

מפעילי בריכות שחייה


בית הספר למקצועות הבריכה
ישראל היא מדינה חמה ולכן כולנו אוהבים להשתכשך בבריכה במהלך הקיץ. אלא שבריכות עלולות להוות סיכון בריאותי אם אינן מתוחזקות נכון ולכן יש צורך להקפיד על תחזוקה נכונה. בשל ההיבטים
חצור הגליליתעפולהקריית מוצקין
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לשחות כדי לחיות

האוכלוסיות הפגיעות ביותר לטביעה בארץ הן לא-יהודים בין הגילאים 15-24, וקשישים. גברים טובעים כמעט פי שלוש מנשים, וערבים כמעט פי 2.

הכשרה מקצועית מהי

מוסדות לימוד שונים מציעים מגוון תוכניות לימודים מגוונות לרכישת הכשרה מקצועית. כיום ארגונים וגופים פרטיים וציבוריים שולחים

הכשרה מקצועית למבוגרים על חשבון המדינה

מבוגרים רבים שעמלו במהלך חייהם בעבודה פיזית מייגעת נתקלים במחסום הגיל שבו הם כבר אינם יכולים להמשיך לעבוד באותה המסגרת,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מפעילי בריכות