אתר קורסים / מקצועות טיפוליים ופרא רפואים / מעבדה רפואית ומחקרים קליניים
ישנם אנשים שתחום הרפואה מושך אותם, אך הם אינם מעוניינים ללמוד רפואה או רפואת שיניים, אלא רק לימודי מעבדה רפואית ומחקרים קליניים העוסקים בעולם שנמצא מאחורי הקלעים של הרפואה והטיפול בחולים. מדובר בתחום מעניין למדי, המצריך את אנשי המקצוע העוסקים בו לצבור ידע רפואי נרחב במיוחד ונוגע בכל אחד ואחד מהתחומים הרבים של הרפואה (רפואה פנימית, רפואת ילדים, אורולוגיה, רפואה פנימית, דחופה או מיילדותית) לצד ידע מעמיק בתהליכי החיים ובמדעי הטבע כמו ביולוגיה, כימיה ופיזיקה.
בוגרי מסלולי לימוד אלו פונים לעבודה במערך המעבדות העצום שקיים בכל אחד מבתי החולים בארץ, בקופות החולים השונות או באקדמיה. העוסקים במקצוע אמונים על ביצוע בדיקות רפואיות מכל הסוגים – בדיקות דם, בדיקות שתן וניתוח התוצאות של בדיקות המבוצעות במכשור רפואי ייעודי – כמו בדיקות סיטי, אק"ג ועוד. בנוסף יוכלו לתרום הבוגרים מהידע שלהם למכוני מחקר רפואיים, לקדם מחקרים קיימים ולפתח מחקרים חדשים ומתקדמים.
מעבדה רפואית ומחקרים קליניים
לאחר לימודי בסיס הכוללים העמקת ידע הלומדים בתחומי הפיזיקה, הכימיה, ביולוגיה ומדעי החיים, מתמטיקה ומחשבים, עוברים הסטודנטים לשלב הבא הכולל קורסים בכל תחומי הרפואה: גנטיקה, אנטומיה, סטטיסטיקה, פתולוגיה, אנגלית רפואית וטכנית, תולדות הרפואה, אימונולוגיה, המטולוגיה, מיקרוביולוגיה, ביוכימיה ועוד. המחקרים לעתיד לומדים לנתח את התוצאות על פי קבוצת שיוך של החולה או המטופל ולומדים כיצד להזין את הנתונים הרלוונטיים והחשובים למערכות המחשב של מערכת הרפואה בארץ.
מסלולים שונים בהיקף ובהתמחויות שונות של לימודים אלו מוצעים ברוב האוניברסיטאות בארץ וגם בחלק מהמכללות האזוריות, בין אם במתכונת מצומצמת, או כלימודים מלאים אשר יכולים לארוך עד שלוש שנים אקדמיות מלאות. כמו כן מוצעים קורסים להתמחות במעבדה או בניהולה שאינם דרושים מחויבות מלאה של שלוש שנים והם מיועדים לאנשי מקצוע מתחומים אלו. לא פעם יש לבצע תקופת התנסות מעשית במעבדת בית חולים או מעבדה מחקרית כלשהי, לצורך התמחות טרם קבלת ההסמכה והתעודה המאפשרת תחילת תפקוד עצמאי.
כל אחד יכול ללמוד התמחויות מתוך מקצועות פעילות מעבדה רפואית ומחקרים קליניים באוניברסיטה, בית ספר ייעודי או מכללה הקרובה לאזור בו הוא מתגורר. ישנם מסלולי לימוד בתחום בתל אביב, ואפשר גם ללמוד בחיפה. ניתן גם למצוא לימודי מעבדה רפואית ומחקרים קליניים בירושלים.
קרא עוד על מעבדה רפואית ומחקרים קליניים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

הכשרה כאנשי צוות במעבדות

רבים מאיתנו נמצאים בשלב בחיינו בו אנו מחפשים אחר תחום מסוים להתמחות בו – קורס או לימודי תעודה אשר לא יגזלו לנו שלוש

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום מעבדה רפואית ומחקרים קליניים