נטורופתיה היא שיטת טיפול המשלבת בין ידע רפואי מודרני לבין רפואה מסורתית וטבעית על מנת להגביר את כוח הריפוי של הגוף ולטפל במקור הבעיה הרפואית. לימודי נטורופתיה מתמקדים ברפואה טבעית המשלבת אורח חיים מיוחד, שיטות תזונה, וטיפול גוף ונפש. מתוך הבנה שהחיבור בין הגוף לבין הנפש הוא המעודד החלמה או מדכא אותה, אם אינו מטופל כמו שצריך.

למעשה, הנטורופתיה רואה בסימפטומים של המחלה סימני אזהרה לאי תפקוד של הגוף וכן סימן לסגנון חיים בעייתי של המטופל. בבואו להתאים טיפול, הנטורופת לוקח בחשבון את מצבו הפיזי, הפסיכולוגי, החברתי, הרוחני של המטופל וכן מתייחס לגורמים בסביבתו הקרובה ולסגנון החיים של המטופל. טיפול נטורופתי כולל שינוי תזונתי ושינוי באורח החיים של המטופל.   

במסגרת לימודי נטורופתיה לומדים אנשי המקצוע לעתיד קורסי יסוד בגוף האדם, כולל אנטומיה, פיזיולוגיה, כימיה, פתולוגיות שונות, ביוכימיה, טיפולים סיניים שונים (כוסות רוח, רפלקסולוגיה וכו'), פרמקולוגיה, תוספי מזון וקורסים רבים אחרים .
נטורופתיה
במהלך שנות הלימוד המתקדמות רוכשים הלומדים ידע מעמיק יותר בתחומים רבים, ביניהם: תזונה טבעית, ויטמינים, אבות המזון, צמחי מרפא, מגע ורפלקסולוגיה מתקדמת, תהליכי שיקום, שיטות אבחון, הילינג, דמיון מודרך, שיאצו, קריאת בדיקות מעבדה, הנדסת מזון, גישות טיפול, אתיקה ועוד נושאים רבים אחרים .

בלימודי נטורופתיה מסלולים רבים הפותחים בפני המשתתפים את העולם העסקי ומקנים להם כלים שיאפשרו להם לבנות קליניקת טיפול, לפתח קשרים עסקיים, כלי תכנון עסקי, הכשרה בניהול צוות ועוד. לימודים אלו גם כוללים שעות התמחות ועבודת סטאז' במרפאות המפוקחות על ידי המרצים, המדריכים, והמוסד האקדמי שמעביר את הקורס .

ההתמחויות הרבות בתחום מאפשרות לכל סטודנט למצוא את מקומו הן ב
לימודי נטורופתיה והן במהלך העבודה, כך שניתן למצוא התמחות בנשים הרות, ילדים, טיפול במחלות עיכול ונשימה וכן הלאה .

משך הלימודים המקובל להשלמת כל ההכשרה לקראת תואר נטורופת הוא כארבע שנות לימוד. במקביל קיימות מסגרות רבות המציעות קורסים או השתלמויות בנושאי תזונה רבים. קורסים אלו מיועדים למטפלים בתחומים השונים שגילו עניין במקצוע וכן לקהל הרחב שרוצה להרחיב את הדעת בנושאים אלו לצרכים אישיים או לצרכי המשפחה הקרובה .

קרא עוד על לימודי נטורופתיה

נמצא קורס אחד

נטורופתיה ותזונה


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
שיטת טיפול טבעית המשלבת שיטות מודרניות ומסורתיות כדי להביא את האדם לבריאות. הנטורופתיה פונה אל כוחו המרפא של הטבע, תוך ראיית האדם כמכלול של גוף ונפש. הלימודים במסלול לימודי הנטורופתיה
חיפהנתניה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

מהי נטורופתיה

הנטורופתיה היא רפואה רב תחומית המשלבת את כל סוגי הטיפולים הטבעיים. הגישה הנטורופתית רואה את האדם בצורה הוליסטית כמכלול