זה אולי נשמע טריוויאלי ומובן מאליו, אך חיי היומיום השוחקים והלחוצים גורמים לכולנו למירוץ סביב השעון, ולרובנו אין רגע אחד של שקט ומנוחה. קורס מדיטציה יכול להיות לנכס עבור כל אחד וכל אחת מאיתנו, ויכול ללמד אותנו למצוא פרק זמן קצר, אפילו של מספר דקות בלבד, שבו נניח בצד את השגרה, העומס הפיזי והנפשי, ונתרכז בעצמנו ובגוף שלנו כדי להשיג מעט שקט, עצירה, מחשבות טהורות ונינוחות ומשם נמשיך את היום רגועים יותר, שלווים יותר ונינוחים כלפי הזולת ועצמנו.
קורס מדיטציה
לימודי מדיטציה כוללים בראש ובראשונה קצת היסטוריה ולימוד של שלבי ההתפתחות של המדיטציה בקרב דתות ותרבויות שונות בעולם. הרי זה לא סוד שהתרבויות ממזרח אסיה משתמשות בטכניקות של מדיטציה כבר מליוני שנים, ויש דרכים רבות ומגוונות לבצע תרגילי מדיטציה מתוך מטרה להגיע לרגיעה מוחלטת ומושלמת.

התרגילים כוללים טכניקות נשימה ייחודיות, תנוחות ישיבה, שכיבה או עמידה והמלצות ורעיונות כיצד לנקות את המחשבות ולהתרכז בנפש הנרגעת פנימה בליווי מוזיקה מרגיעה. למרות הרצון ללעוג על מי שמנסה להגיע לרגיעה פיזית באמצעות תנוחות מתיחה שונות, ברגע שמנסים מרגישים כמה שחרור התנוחות והמתיחות גורמות לכל אחד.

קורסי מדיטציה מוצעים כמסלול לימודים בכל המוסדות המתמחים בתכניות ומערכים ברוח התרבויות האסייתיות ונושאים שונים של גוף ונפש. כמו כן אפשר ללמוד את הנושא גם באופן "גשמי" יותר, כטכניקה להשגת שלווה וריכוז אשר נלמדת בבתי ספר למנהלים.

הביקוש ההולך וגדל של אנשים המבקשים ללמוד קורס מדיטציה וללמוד איך הם יכולים בעצמם לעצור את המירוץ של החיים ולתת זמן קצר של מרגוע לגוף ולנפש, הביא לפתיחת חוגים וקורסים בכל רחבי הארץ: ישנן מכללות המציעות קורס מדיטציה בצפון, מרכזים לימודיים למדיטציה במרכז הארץ ועד הדרום – בבאר שבע ובשלוחות של מכללות ומוסדות בעיר אילת.
קרא עוד על קורס מדיטציה

נמצאו 2 קורסים

סדנת נשימה ותובנה למנהלים


המכללה האקדמית כנרת - היחידה ללימודי חוץ
סדנה המיועדת לאלה הרוצים להכיר את כוחן של הנשימות, ועל ידי כך להתחבר לעוצמות הפנימיות הן ברמה האישית והן ברמה הניהולית ארגונית. סדנה זו מעניקה כלים פנימיים לבניית יציבות, עמידות ופיתוח
כנרת - ליד צומת צמח

קורס מיינדפולנס


מירב - בי"ס לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה
מיינדפולנס הינו אומנות המוּדעוּת הקשובה. אומנות זו מעניקה כלים אשר מאפשרים למקד את המודעות למתרחש ברגע זה, יחד עם היכולת להכיל את המציאות ואת הסיטואציה מבלי לשפוט אותן. תודעה חדשה
באר שבע
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

היתרונות בלימודי דמיון מודרך ומדיטציה

סיבה 1: כלים לחיים ישנם לימודי תעודה אותה אשר מעניקים לנו קריירה אך יותר מכך הם עוזרים לנו גם בחיינו האישיים.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מדיטציה