הריבוי ההולך וגובר של כלי רכב על הכביש ושל כלי הרכב המיובאים מידי שנה גרם לעלייה בביקוש לאנשי מקצוע מכל התחומים העוסקים ברכב. אחד מאותם התחומים דורש התמקצעות ייחודית המשלבת ידע והכרות עם עולם הרכב לצד הבנה כלכלית וראייה כוללת הוא תחום שמאות הרכב. באופן כללי ניתן לומר ששמאי רכב מעריך את שווי הרכב במהלך מכירה או השכרה ובמקביל עוסק בכל עולם התאונות על מנת להעריך את הירידה בערך הרכב בעקבות תאונה או אירוע אחר שבו הרכב נפגע.
לימודי שמאי רכב כוללים הכרות מעמיקה עם עולם הרכב, מערכות רכב, חשמל ואלקטרוניקה, מתמטיקה, פיזיקה, בלמים, צמיגים, מערכות חשמליות ברכב, שילדה, עקרונות הבטיחות ברכב, אנגלית טכנית ושיעורים רבים אחרים הנוגעים לכלי הרכב השונים, להבדלים ביניהם ולמשותף להם.

במקביל, במהלך לימודים אלו שמאי הרכב לעתיד לומדים את כל מה שנוגע למיסוי רכב, דיני ביטוח, תורת השמאות והביטוח, הערכת שווי, ירידות ערך, שריפות רכב, חקר תאונות, דו"חות שמאות, מושגי יסוד במשפט, תוכנות מחשב ייעודיות למשרדי שמאות ועוד.
קורס זה פונה לקהל יעד מגוון ביותר: החל משמאים המבקשים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולצרף לקורות החיים כישורי שמאות רכב, דרך עובדים בתחום הרכב או המשפטים שרוצים לשלב בהכשרה שלהם גם את תחום השמאות וכלה בקהל הרחב שמעוניין לעשות הסבה ולרכוש מקצוע בתחום זה (במקרה זה על המועמדים לעבור לימודי השלמה או קורסים המהווים תנאי יסוד לקבלה).

מעבר ללימודים בקורס חייבים השמאים לעתיד לעבור התמחות שאורכת כשנה במוסך מורשה. טרם יקבל את תעודת המוסמך. תעודה זאת מתקבלת על ידי רישום ברשות הרישוי ועמידה בכל התנאים הנדרשים לכך. עם תום הסטאז' יכולים להירשם בפנקס השמאים המאגד את כל בעלי המקצוע מכל תחומי הביטוח.
לימודים אלו מתקיימים בבתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ וכוללים קורסים בירושלים, קורסים בתל אביב, קורסים בחיפה וכן קורסים ברוסית או קורסים בערבית.

קרא עוד על לימודי שמאי רכב

נמצא קורס אחד

שמאות רכב


מרכז השתלמויות רופין
הכשרה במגוון רחב של נושאים הקשורים כולם לתחום עיסוקו של שמאי הרכב. מסלול זה הוא תנאי חובה לקבלת רשיון שמאות רכב. בנוסף אליו ולמילוי הטפסים המתאימים, יהיה על הבוגרים להתמחות
מדרשת רופין - עמק חפר
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורס שמאות: שמאי לכל נכס

תפקידו של שמאי הוא לתת הערכה לשווי של נכס ומתוך כך גם להעריך נזק שנגרם לו ואת גובה הפיצוי שעל בעל הנכס לקבל. התפתחות

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום לימודי שמאי רכב