קורס סחר בינלאומי מעניק ידע נרחב בנושאי היבוא והיצוא בין מדינות תוך מתן דגש על האלמנטים הכלכליים והמשפטיים בתחום מרתק זה. המסלול כולל לימוד כיצד לבצע עסקת מכר בהתאם לחוזה ואמנות בינלאומיות, הובלה אווירית וימית וההליכים המורכבים הכרוכים בביצוע עסקאות אלו, והתשלום שבהתאם לשיטות השונות המקובלות בעולם הסחר הבינלאומי בארץ ובעולם. במסגרת הקורס לומדים להכיר את שיטות הסחר הבינלאומיות ויכולים לשמש במספר עמדות מפתח בתחום זה, כאשר מדובר בקורס מקצועי ביותר, אשר מעניק את כל הידע הדרוש כדי לעסוק בתחום בחברות ציבוריות ופרטיות כאחד. הכלכלה הבינלאומית המודרנית והגלובלית מתאפיינת בסחר בינלאומי מקיף ביותר. סחורות משונעות בין ארצות, יבשות, אוקיינוסים ולקוחות במהירות וביעילות, כאשר עלויות השילוח הולכות ומצטמצמות. בנגזרת מכך, כל פעילות כלכלית שהיא, מתקיימת קודם כל היכן שנמצא יתרון יחסי לקיומה. 

כדוגמה לכך, אם פעם התקיימו למשל בארצנו חקלאות נרחבת ותעשיית טקסטיל משגשגת, הרי שכיום קל ופשוט יותר לרכוש ולייבא בזול מוצרים חקלאיים ממדינות בהן משאבי הקרקע והמים שופעים וזמינים יותר מאשר אצלנו. גם את הבגדים אולי אפשר עדיין לעצב בארץ, אבל את מלאכת התפירה והייצור כלכלי יותר לבצע במדינות בהן כוח האדם זול יותר, ויבטיח מוצרים בעלות אטרקטיבית יותר ללקוח. בכלכלה הישנה אמנם התקיימו תנאים אלו גם פעם, אלא שמכסים מקומיים שימשו להגנת התוצרת המקומית והכלכלה המתוכננת. כיום חתומה המדינה על שלל הסכמים בינלאומיים שמטרתם היא לפתוח את השוק לייבוא, וכך גם לסייע לייצוא המקביל, וגם כדי לחשוף את הכלכלה המקומית לתחרות רבה יותר, שתגרום להתייעלות מצידה והוזלת הסחורות ללקוח.
קורס סחר בינלאומי

הקורס מתאים לכל מי שרוצה להשתלב במקצוע שחובק ארצות ותרבויות, מפגיש בין עולם המסחר המקומי לבינלאומי דרך כל ההיבטים הכלכליים והמשפטיים, תוך יכולת ליצור רשת של תקשורת ענפה עם גורמים שונים בתחום, באופן שייעל את המערכת ויביא להצלחה ביבוא וביצוא ולרווחיות בהתאם.
הלימודים נמשכים תקופה קצרה ואין כל תנאי קבלה, כך שבאמצעות קורס מקצועי ומרתק אפשר להתחיל לסלול את הדרך לקריירה מצליחה המאפשרת השתלבות במקומות עבודה רבים כמו גם פתיחת עסק עצמאי בתחום וזאת בהתאם למידת ההשקעה והשאיפות שלכם.
מנהלים העוסקים בתחום עשויים ללמוד רבות במסגרת קורס זה ולקבל כלים וידע נוספים כך שהעסק שלהם יתפקד בצורה טובה יותר, שכן מדובר במסלול לימוד מקיף ומעשיר ביותר, שתועלתו בכלכלה המודרנית היא רבה מאוד.

בין השאר ניתן למצוא בקטגוריה זו מסלולי הכשרה כפקידי ועמילי מכס, כאנשי מערך יבוא ויצוא מומחים בחברות, וגם פתרונות לעסקים קטנים יותר, אשר מבקשים לייבא סחורות ייחודיות באופן עצמאי.

הקורסים מעניקים את כל הידע הדרוש כדי להיות יזם ולהקים חברה או עסק פרטי בתחום, כאשר הדגש הוא על הפן המשפטי כמו הפרקטי, שכן עסק בסחר בינלאומי מצריך יצירת תשתית של שיתופי פעולה בין מספר גורמים, ידע באמנות בינלאומיות, המיסוי הנדרש לפי כל מדינה כמו גם הצד הפיננסי הנחוץ כדי שהעסק יוכל להתקיים באופן יעיל, אמין ותקין.
הלימודים מקנים את הידע שיאפשר את ההחלטה אם להתנסות בעסק או חברה קיימים או להקים עסק פרטי, הכרעה התלויה בגורמים רבים כדוגמת היכולת הכלכלית והאישית להתפתח בתחום. לימודי קורס סחר בינלאומי נערכים במוקדים רבים ברחבי הארץ,  אך הראשיים שבהם מטבע הדברים הם בערי הנמל הראשיות של המדינה - חיפה ואשדוד.
קרא עוד על קורס סחר בינלאומי

נמצאו 2 קורסים

יבוא יצוא וסחר בינ"ל


המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז
הקניית ידע תיאורטי ומעשי מקיף בכל מגוון הנושאים הקשורים ליבוא, יצוא ולסחר בינלאומי. הגברת המודעות לכלים קיימים ולכלים חדשים בהתמודדות בנושאי יבוא, יצוא וסחר בינלאומי. לימוד כלים לבדיקת עלויות היבוא
קורס אינטרנטי

יבוא, יצוא וסחר בינלאומי


המכללה למינהל - בי"ס לניהול
קורס לרכישת ידע עיוני ומעשי בתחומי היצוא, היבוא והסחר הבינלאומי, הכנה להשתלבות תעסוקתית בחברות סחר ושילוח בינלאומי, יבוא, יצוא, רכש ולוגיסטיקה אשר המנהלות קשרים מסחריים עם לקוחות וספקים בארץ ובחו"ל.        מקום
אשדוד
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים למגזר העסקי

יש לקחת בחשבון כי חלק מהקורסים אף מוכרים על ידי   משרד החינוך לצורך גמול השתלמות והאפשרויות הינן מגוונות ורחבות,

הכדאיות שבקורס סחר ושילוח בינלאומי

המסחר והשווקים הגלובליים מאפשרים לנו, הצרכנים המודרניים, ליהנות מכל שפע אפשרי מכל קצוות תבל. אם בעבר מכסי מגן ועלויות שילוח

קריירה בסחר בינלאומי

סחר בין לאומי מורכב משני חלקים הראשון הוא ייבוא ועוסק ברכישה של סחורות מחו"ל. השני, ייצוא, עוסק במכירה והפצה של סחורות למדינות אחרות.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס סחר בינלאומי