כתיבה היא קצת כמו זמרה; כל אחד יכול לשיר במידה כזו או אחרת של כשרון ומיומנות, אך כדי להיות זמרים מקצועיים נדרש כישרון מיוחד, וגם אז מוטב בהחלט ללמוד זאת באופן מקצועי כדי לדעת איך להעזר בחוכמה באותו כישרון, למצות אותו ולא לכלות אותו בשימוש שוחק ובלתי מושכל. באופן מקביל, כולנו מסוגלים לכתוב טקסטים, אבל כדי שיהיו יעילים, מקצועיים, קולחים ומסודרים ברמה הלשונית והתחבירית יש ללמוד מספר טכניקות ולרכוש כלי עבודה מתאימים.
אין להקל ראש בכך; רבים משוכנעים שהטקסטים היוצאים ממקלדתם הם כליל השלמות, אך למרבה הצער תחושתם זו נובעת פשוט מחוסר ידע מקצועי מתאים. קוראים או כותבים מיומנים יזהו שם שגיאות למכביר, לעתים אף מביכות. קורא אחר ופחות-בקי פשוט יקבל מהטקסט רושם מבולבל ויקרא אותו באופן שאינו שוטף דיו, מבלי לדעת בכלל מדוע הדבר קורה.
 
תועלות הכתיבה המקצועית
יש הצופים על חנויות הספרים המידלדלות ומצקצקים בלשונם, בהשערה שכתיבה היא מקצוע ההולך וגווע, אך טעות גדולה בידם; כמות וחשיבות הטקסטים אותם אנחנו קוראים מדי יום רק הולכת וגדלה. האינטרנט גדוש במידע כתוב, ועליו להיות מעניין, מורכב ואיכותי. כתיבה מיומנת ומקצועית תקדם כניסת גולשים רבים יותר, ותחזק את מעמד אותו אתר במנועי החיפוש. אתרים רבים מכילים טקסטים דלים, משובשים, מועתקים וחסרי עניין לקורא. בעליהם תוהים מדוע אותו אתר לא מפיק את התוצאות המצופות, ולמה החשיפה אליו נמוכה; ברוב המקרים התשובה לשאלה טמונה ברמת הטקסטים המוצגים בו, ושדרוגם יהיה במקרה זה הפעולה השיווקית היעילה ביותר שיוכלו לבצע. יתרה מכך; גם טקסט אינטרנטי מוצלח יש לשנות ולשפר, וזאת כדי שמנועי החיפוש יזהו דינמיות בעמוד ויקדמו אותו על פני מתחריו.
קורס כתיבה  
התקשורת הכתובה זוכה למשנה חשיבות כיום. כמעט כל מילה שאנו שומעים בטלוויזיה או קוראים בעיתון, ממש כמו כל דיאלוג במחזה תיאטרון, נכתבו מראש, ובדרך כלל בידי בוגרי קורס כתיבה כלשהו, בין אם יהיה זה קורס תסריטאות, כתיבה מנהלית, קורס מחזאות, קורס עריכה לשונית, עיתונאות, או אולי כתיבת שירה. מיומנות זו הופכת לחשובה כל כך, עד שלא רק סופר או כתב נדרשים לה.
רהיטות בכתיבה נדרשת כמעט לכל אחד, למשל עובד המקיים דיאלוג כתוב עם קולגות ולקוחות בעבודתו. מובן מאליו שאיש שירות אשר עונה ללקוחותיו באופן עילג ומבולבל מייצר רושם מקצועי אחר מאשר מתחרהו שיכתוב בצורה רהוטה וברורה. במקרים רבים הלקוח אינו פוגש ואפילו לא משוחח טלפונית עם אותו אדם, אלא מתרשם אך ורק מיכולתו לכתוב תגובה נהירה, יעילה ואדיבה. מובן מאליו שבמקרה שכזה מי שבקי במיומנות הכתיבה יוכל לפעול באופן יעיל ומוצלח יותר, ובודאי יצור רושם רציני יותר.
 
למי זה מתאים
כמובן שקורס כתיבה יכול לשמש גם אפיק יצירתי נפלא עבור כל מי שמעוניין לעסוק בכתיבה יוצרת. אפילו כותבים חובבים אשר פעם כתבו רק למגירה יכולים כעת להוציא לאור ספר מקורי בקלות רבה ובעלויות לא גבוהות. כל מי שמעוניין לפתח את כתיבתו ולהעניק לה עומק ועניין יוכל להפיק עניין ותועלת מלימודים אלו, אשר יסייעו לו לפתח את הכשרון הגולמי לכדי תוצר מקצועי ורהוט.  
 
מה לומדים
קורס כתיבה עוסק בעצם בחיבור שבין כללי השפה הקשיחים לגמישות היצירה האישית, ולכן שיעורי הפתיחה כוללים בדרך כלל תרגילי כתיבה זורמת, אסוציאטיבית וכתיבת סיפורים קצרים מתוך סיטואציה נתונה. בהמשך לומדים למשל מהו חיבור 'נכון' ומהו טקסט 'לא נכון', מהם כללי הסיפור או הכתיבה המנהלית המדוייקים, הכרת ההבדלים בין סוגי ואופי הכתיבה: כתיבה טכנית, כתיבה יצירתית של זכרונות, כתיבה שיווקית ומסחרית, פרוזה כסיפור קצר או רומן רחב יריעה, למחזה או לתסריט.
מעבר לתרגול הרב אשר נדרש מתלמידי כל הקורסים בעצם, לומדים המשתתפים לקרוא טקסטים בצורה נכונה, להכיר סגנונות שונים, ונהנים מהעמקת הידע שלהם בעולם המילים והלשון.
 
בין העמודים הבאים באתר תוכלו למצוא שלל מסלולי לימוד להקניית מיומנות מקצועית בתחומים רבים ויעודים שונים; כתיבה יצירתית ופרוזה, כתיבה טכנית ומנהלית, תסריטאות, כתיבה שיווקית, כתיבה לאינטרנט ולמדיה חדשה, עריכה לשונית ועוד. השפע רב, ואין ספק שתוכלו למצוא ביניהם מסלול לימודי אשר יתאים באופן הולם לכל צורך, כולל זה שלכם. משתתפים שלמדו בקורס כתיבה יוכלו להעשיר את התחביב שלהם, או לפתח אותו לקריירה. הלימודים יכולים להביא תועלת מקצועית רבה לכל מי שמבקשים להשתלב בתחומי המדיה השונים כמו טלוויזיה וקולנוע, פרסום, שיווק, בניית והפעלת אתרי אינטרנט, ובעצם בכל מקום שדורש מיומנות במילה הכתובה.

קרא עוד על קורס כתיבה

נמצאו 4 קורסים

כתיבת פרוזה למתחילים


מיכאלה למדן כתיבה יוצרת
הכרות ראשונית עם עולם הכתיבה, ועם החיבור בין הצורך בביטוי אישי ומציאת ה'קול' היחודי ו"הנשמה שבכתיבה" לשם הקניית כלים מקצועיים לאופני הכתיבה בכלל, וכתיבת הפרוזה בפרט. הקורס מעניק מרחב לביטוי
ירושליםקורס אינטרנטי

סדנת תסריטאות


ביה"ס חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה
סדנה שמטרתה הקניית כלים בסיסיים לכתיבת תסריט עלילתי קצר של עשר דקות, כולל סצינת פתיחה וסצינת קונפליקט. ההרצאות מלוות בהקרנת קטעי סרטים והתנסות עצמאית בכתיבה לקולנוע ולטלוויזיה.  מקום הלימודים תל אביב. מתכונת הקורס 42 ש"ל,
תל-אביב

כתיבה עיתונאית לאינטרנט ול-New Media


ביה"ס חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה
הקניית יכולות וארגז כלים לכתיבה עיתונאית וכתיבה קצרה לפלטפורמות  דיגיטליות וגם כתיבה אישית. הסטודנטים ירכשו כלים, עיוניים ומעשיים, ויתרגלו אותם בסוגי הכתיבה השונים. יתרונו הגדול של הקורס נעוץ בכך שהוא מתמקד בחשוב,
תל-אביב

קופירייטינג וכתיבה שיווקית לדיגיטל


ביה"ס חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה
קופירייטר מחוייב למקצוענות בתחומים רבים; להבין את התנהגות הצרכנים ומה מניע אותם לפעולה, להבין את מהלכי המתחרים ולאפיין את השוק, לדעת לנתח את יתרונות המוצר או השירות שעליו לפרסם, כמו
תל-אביב
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

כך תכתבו תסריט: המדריך לכותב המתחיל

תסריט טוב הינו השלב הראשון של כל סרט טוב (אלא אם התסריט עובד מספר, ואז הוא השלב השני). כתיבת תסריט הינה אינה דומה לכתיבת

מדריך: כיצד תוכלו לשפר במהירות את כישורי הכתיבה האקדמית שלכם

כתיבה אקדמית הינה תורה שלמה, עם הרבה כללי "עשה" ו"אל תעשה", ולא לחינם מוקדשים באקדמיה קורסים שלמים לנושא.

קורס כתיבה - יצירה שהיא מקצוע

כתיבה היא תחום מאוד רחב, וישנם למעשה עשרות תתי-תחומים בתוכו. אחוז גדול מהכותבים מרגיש שכל טקסט שהם משחררים לאוויר העולם