מידע הוא כוח ונכס כאשר האנשים שיודעים להגיע אל התוכן הנחוץ ולשלוף אותו ברגע הנכון, מהווים פעמים רבות עמוד השדרה של החברה או של הארגון שבו הם עובדים. בתקופה כמו זו שאנו חיים בה, בעידן של רשתות אינטרנט ותקשורת ברמות טכנולוגיות חדשות, יש צורך אמיתי וממשי להכיר מאגרים, שיטות חיפוש, טכנולוגיות אבטחה ואף להכיר את הדרך הישנה והטובה שבה חיפשנו בעבר. בוגרים שסיימו בהצלחה לימודים אלו יכולים לעסוק בתחומים שונים ולהפוך למידענים בספריות, מחקר (כולל חקירות פרטיות), בארגונים רפואיים, בבתי משפט, במשרדי עריכת דין ובכל מקום עבודה הנשען על צוות של אנשי מקצוע בתחום.
לימודי מידענות
בכל מקום יש מידע: גני ילדים ובתי ספר, בתי עסק קטנים כגדולים, חברות היי טק ותאגידי ענק ועוד. בוגרי תואר (המכונים מידענים) יידעו לחפש ולמצוא בנבכי רשת האינטרנט הענקית אינפורמציה הדרושה למעסיקים שלהם. הם יהיו אומנים במנועי החיפוש השונים ויידעו כיצד ואיפה למצוא את מבוקשם. מכיוון שהם יודעים איפה למצוא חומר, הם יהיו השחקנים הראשיים בהמצאת פטנטים ובכל צוות חשיבה בחברה.
 
מדובר בלימודים הכוללים מגוון קורסים, דוגמת הכרת המרחב האינטרנטי וכל אפשרויות החיפוש וההתמצאות בו, בסיסי נתונים, מאגרים חופשיים וציבוריים, וכמובן נושאים הקשורים בצנעת הפרט מפני שכשם שיש המון מידע ציבורי שניתן לאסוף ולעשות בו שימוש, כך גם ישנם מאגרים המוגנים על ידי זכויות יוצרים ובהם אסור להשתמש. מקצוען יידע למצוא ולהבדיל בין שני סוגים אלה.

לימודי מידענות מומלץ לשלב עם מסלול בתקשורת, עיתונאות או כל מסלול מתחום הכתיבה – תרגום ועריכה, אבטחה ממוחשבת ועוד. המסיימים בהצלחה יוכלו להמשיך בלימודים גבוהים לתואר שני או לעסוק בתחום במגוון אפשרויות תעסוקה בשוק הפרטי או הציבורי. מי שאינו מעוניין בלימודים מחייבים של תואר ראשון יוכל ללמוד קורס העשרה ולקבל בסיום תעודה בלבד.
קרא עוד על לימודי מידענות

נמצא קורס אחד

ניהול ידע - תקן ניהול הידע כבסיס למצוינות


המכללה - מכון התקנים הישראלי
נפח המידע שאנו מייצרים כיום הוא עצום, ותמיד משתנה דינמית. ידע מקצועי הפך לכלי עבודה קריטי לכל פעולה או החלטה נדרשת. תכלית ניהול הידע היא מיצוי מיטבי של המידע הנצבר
תל-אביבפנים ארגוני אצל הלקוח
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה