אם אתם מאלו המתעניינים או עוסקים בתחום הטיפול, ומצאתם את עצמכם נמשכים באופן ספציפי לתחומי המשפחה, כנראה שמסגרת של קורס הנחיית הורים היא מה שאתם זקוקים לו. אף אחד מאיתנו לא נולד להיות הורה טוב, כזה שמבין את הילדים שלו בצורה הטובה ביותר וכזה היודע להגיב נכון בכל סיטואציה משפחתית, אך בהחלט ניתן ללמוד זאת.הנחיית הורים
קורס בתחום בא לתת מענה בדיוק על צורך זה. במסגרת הקורס, ירכשו הלומדים סל כלים נרחב להנחיית סדנאות העוסקות ביחסים משפחתיים, תהליכים ומצבים רגשיים בהם, צרכים התפתחותיים ורגשיים הן של ההורים והן של ילדיהם, ובאופן כללי, על חשיבות יצירת קשר בריא ועמוק בין הורים לילדים ובין הילד לסביבתו.
 
לא משנה איזה תחום מקצועי נבחר, כל שעלינו לעשות כדי לרכוש את המיומנות המקצוע, היא ללכת ללמוד אותו ואחרי מספר שנים, יש לנו דיפלומה. הורות, לעומת זאת, איננו מקצוע אותו מלמדים באוניברסיטה או מכללה. קורס הנחייה מיועד הן להורים והן למורים ומטפלים הרוצים להרחיב את הידע שלהם ולקבל עזרה או כלים לטיפול והנחייה, כיצד לפעול וכיצד למלא משימה קריטית זו על הצד הטוב ביותר.

במסגרת לימודים אלו נלמדים נושאים הקשורים בהריון ולידה, זוגיות, גירושין, התפתחות הילד וצרכים הרגשיים והחברתיים. כמו כן, נילמדים גם נושאים הקשורים בכלכלת משפחה וניהול הבית, הגיינה ואורח חיים בריא. מדובר בתחום לימוד ההולך וצובר תאוצה בעולם המערבי בכלל ובמדינת ישראל בפרט, משום כך, ניתן כיום למצוא מכונים ומכללות רבות אשר מציעות מגוון רחב של לימודים בתחום. המגוון הרב מתבטא בגישות שונות ובשימת דגש על נושאים שונים, חלק ממקומות הלימוד, מחייבים ידע קודם וחלקם מיועדים לציבור הרחב.
לימודי קורס הנחיית הורים, ניתן למצוא במכללות רבות ברחבי הארץ, כמו במכון לנדר בירושלים, בסמינר הקיבוצים, מכללת גורדון בחיפה ובעוד ערים רבות ברחבי הארץ . כמו כן, אפשר למצוא באתרים שונים תוכניות של לימודי הדרכת הורים המאושרים לעובדי הוראה בשנת השתלמות.  
 
קרא עוד על הנחיית הורים

נמצא קורס אחד

מדריכי הורים


מכללת הנות
אף אחד לא מלמד איך להיות הורים, ורבים מסתובבים בתחושת תסכול, דווקא מהמקום שאמור לספק את הנחת הגדולה ביותר- מהבית. הקורס נותן ידע אישי חשוב ומקנה מקצוע שהינו שליחות. מסלול
חדרה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

בחירת בית חולים ללידה

בקורסי הכנה ללידה אחד הנושאים המדוברים ביותר הוא היכן ללדת. באזור המרכז ההיצע הוא רחב וכל בית חולים מנסה לפתות מספר רב

רעיונות לאחר צהריים עם הילדים

האמת היא שכל זה הוא נכון, כשילדים גדלים הם שואבים את כל הידע שאנחנו מנחילים להם בצורה ישירה או עקיפה ולומדים מאיתנו כל

איך נרשמתי ללימודי דולות אחרי לידת בני

גם אני שמעתי רבות בהריון הראשון שלי, אך העיניין לא ממש נגע לי וקצת נראה לי פלצני. עם משפחה תומכת ובעל מקסים לא חשבתי שיש

עומדת ללדת? קחי קורס בהריון ולידה

  נשים התכוננו ללידה מהרגע שהיו צעירות משום שהן השתתפו בלידות, ראו לידות והבינו את עצמת הכאב ואת עצמת החוויה. לא

לומדים איך להיות הורים טובים יותר

בהתחלה הדאגות מתמקדות בהיריון עצמו: למה אני לא בהיריון, האם יש כבר דופק לעובר, האם הוא גדול מידי או קטן מידי, האם הוא בריא, האם אני בריאה, וכן הלאה.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום הנחיית הורים