האם תהיתם לעצמכם פעם, לשם מה זקוק התינוק לעיסוי? לשם איזה צורך מועברים ברחבי הארץ קורסים של עיסוי תינוקות המיועדים הן להורים והן למטפלים או מלווים של הורים צעירים? ובכן, עצרו לרגע וחשבו. התינוק, במהלך תשעת החודשים האחרונים, שהה ברחם אימו. בתוך מעטפת חמה ומלטפת, בביטחון וברוגע. ופתאום, ההגנה הטבעית שסיפק לו הרחם, נעלם כלא היה. העיסוי לתינוק בחודשיו הראשונים, מאפשר לו להסתגל ביתר קלות לחיים מחוץ לרחם.עיסוי תינוקות

כמובן, יש כאלו שיגידו שאין זה עקרוני ובכלל למה זה טוב. הרי כשאני נולדתי, אף אחד לא עשה לי עיסוי ובוודאי לא העביר להורים שלי קורס של עיסוי תינוקות. אך העולם הרי לא עומד במקומו, הכל מתקדם. אנו צוברים ידע ולומדים דברים חדשים. חוקרים רבים, מצביעים על כך שמגע באופן כללי הוא חשוב למין האנושי בכלל. הסיכוי שילד שבעברו היה לו חסך במגע של האם יפתח הפרעת אישיות הוא גבוהה יותר מאשר ילד שזכה במהלך חייו וינקותו למגע אמהי קרוב. מגע באופן כללי, מגע הוא אולי אמצעי הקשר הראשון שיש בין ההורה לבין התינוק. הוא מחזק את הקשר ביניהם, יוצר תחושת ביטחון וקרבה, מאפשר לתינוק להכיר את גופו ואף מסייע בבעיות כמו עצירות בקרב תינוקות ומאפשר התפתחות בריאה יותר של הגוף והמוטוריקה העדינה והגסה.
קהל יעד
קורס עיסוי תינוקות, מיועד לגננות, אחיות, מטפלים לגיל הרך, פזיוטרפיסטים ומדריכי ספורט, מורים לחינוך גופני ומטפלים המוסמכים בטיפול במגע. אנשים אשר אינם נמנים על קבוצות אלו, יידרשו בחלק גדול מהמקרים להשלים מספר מסוים של שעות קורסים שונים במדעי הטבע והרפואה כדי להתקבל לקורס.

בין נושאי הקורס
משתתפי הקורס, יילמדו שיטות שונות של עיסוי לתינוקות בגילאי לידה עד זחילה; סדנת התפתחות סנסו-מוטורית; עזרה ראשונה לתינוק והחייאה; מבואות כללים לעיסוי בכלל ולתינוקות בפרט. בנוסף לתכנים אלו, יילמדו במהלך הקורס, גם נושאים הקשורים בכישורי הנחייה להורים, בניית תוכנית עבודה ובניית קורס, ואלמנטים הנוגעים בשיווק ופרסום. קורס עיסוי תינוקות, ניתן ללמוד במכללות ובתי ספר לרפואה משלימה ברחבי הארץ. כמו כן, גם קופות החולים מעבירות קורסים בנושא.
קרא עוד על עיסוי תינוקות

נמצא קורס אחד

עיסוי תינוקות


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
המגע חשוב להתפתחות רגשית של כולנו ושל ילדים בפרט. הורים רבים מאמצים את שיטת העיסוי לתקשורת ראשונית עם ילדיהם. כאשר המגע נעשה מתוך אהבה ורגישות הוא הופך לשפה של תחושות
חיפה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

בחירת בית חולים ללידה

בקורסי הכנה ללידה אחד הנושאים המדוברים ביותר הוא היכן ללדת. באזור המרכז ההיצע הוא רחב וכל בית חולים מנסה לפתות מספר רב

יזמות עסקית – להצליח בגדול

באחד הפרקים של סיינפלד, לוקח קרמר סטודנט למנהל עסקים מ- NYU כמתמחה, במטרה שיוריד מעליו את המטלות היום-יומיות

עיסוי ומגע: השיטות, הדרכים והמסלולים למגע מושלם

קיימים כל כך הרבה קורסים הכלולים בתחום עיסוי ומגע , כל כך הרבה שיטות עבודה וכל כך הרבה דרכים להגיע למקום שבו אתם

עוללים קדימה

הרגע המרגש ביותר עבור הורה הוא רגע הלידה של הילד. אמנם קיימים רגעים מרגשים נוספים: הפעם הראשונה בא הם הולכים לגן, היום

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום עיסוי תינוקות