תכנון מרחבים פתוחים כמו גינון ואדריכלות נוף נועד ליצור מראה מעוצב למקומות ציבוריים שונים כמו כיכרות, גנים ציבוריים, או פארקים וצדי הכביש. עיצוב הנוף מתבצע באמצעות אדריכלי נוף שלמדו את המקצוע בתואר ראשון באוניברסיטאות. עיצוב הנוף לוקח בחשבון שטחים פתוחים והוא כבר החל בימי קדם בגנים ובארמונות השונים בעולם. ההרגשה של נוף ירוק ומעוצב, מזרקות ופסלים ופרחים צבעוניים.

תכנון גנים ציבוריים בעזרת אדריכל נוף
על מנת לקבל גינה ציבורית מתוכננת בצורה יפה ובאמצעות תכנון נכון, חשוב לפנות לאנשי מקצוע ואילו הם הגננים, הם אלה שיודעים טוב את המקצוע, וכיצד להעניק טיפול כולל בגינות ופארקים. הם מכירים את כל סוגי הצמחים והיכן טוב לשתול אותם. הגננים יודעים לתכנון את התשתיות הקיימות תוך ניצולם בדרך הטובה ביותר, כך שאדריכלי הנוף והגננים עובדים במשולב. הגננים מועסקים ע"י מועצות ועיריות שונות על מנת לעצב ולדאוג לתחזוקה השוטפת.
לימודי גינון ואדריכלות נוף אתר קורסים
ההבדל בין גינון לאדריכלות נוף
ההבדל בין השניים הינו משמעותי, הגינון הוא יותר בבחינת אחזקה שוטפת של הגינה, אדריכלות נוף הוא תכנון של המרחב הפתוח, האדריכלות נוף קשורה גם בתכנון כיכרות או על טיילות נוף במרחב הציבורי ושטחים מתחת לכיפת השמים ובחצרות מוזיאונים ועוד. הרבה חברות גינון עשו הסבה ומציעות שירותי אדריכלות נוף לתכנון ועיצוב הגינה הפרטית,  בניית מסלעות ושילוב הצמחים הנכונים , בניית מזרקות , הקמת בריכות נוי ותכנון צמחיה שהיא חסכונית במים או הקמת דשא סינטטי שהוא היום מאוד פופולרי בגנים ציבוריים ופרטיים בגלל המחסור במים בארץ.

ההשפעה של אדריכלות נוף על חיינו
לעתים בלי שאנו מודעים לכך, תחומים אלו משפיעים על חיינו, העיצוב של הגינה שלנו באמצעותם ותכנון הסביבה בה אנו חיים משלבים בין הטבע לאדם. האדם תמיד היה מחובר לטבע ולחשיבותם של הצמחים  והעצים באוויר שאנו נושמים.

הקורסים נלמדים במכללות שונות ברחבי הארץ כחלק מתוכניות לימודים אחרות או כמסלולי לימוד עצמאיים. בין הערים שבהם מתקיים קורס גינון ואדריכלות נוף: חיפה, תל אביב, ירושלים, עמק חפר ועוד.

קרא עוד על גינון ואדריכלות נוף

נמצאו 2 קורסים

הנדסאי אדריכלות נוף


מכללות אורט
הנדסאי נוף עוסקים בתכנון ותחזוקת פרוייקטים בתחום, כשכירים או כעצמאיים. זהו מקצוע אטרקטיבי, מבוקש ומושך. הסביבה היא משאב מתכלה שיש להגן עליו, לטפח אותו ולצמצם את הפגיעה בו. המאבקים על
ירושליםכפר סבא

תכנון בפרמקלצ'ר- אקולוגיה מעשית


פרמה
בעשורים האחרונים חלה ירידה משמעותית במשאבי הטבע תוך גידול מאסיבי בצריכה המונית ויצור אשפה ומזהמים סביבתיים. כיצד ניתן להמשיך לקיים אורח חיים מודרני במקביל לשמירת כדור הארץ בהווה ולעתיד? פתרונות מעשיים
פנים ארגוני
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לימודים על חשבון הברון

העלייה במחירי הדיור, העלייה במחיה והצורך להתפרנס תוך כדי הלימודים גורם לצעירים ולצעירות רבים לדחות את הלימודים לתואר.

קורס גינון: יופי של התחלה

עבור איציק (שם בדוי) מדרום הארץ חיפוש עבודה מעולם לא הייתה שאלה. בגיל 10 הוא כיסח מדשאות עבור חמישה שקלים לשעה, בגיל 12

עתיד פורח בסביבה גוועת

לדוגמה, ברור מאליו שאין תועלת רבה לטווח הארוך בלימודי סוכני נסיעות ; במציאות בה יותר ויותר אנשים מזמינים לבד חופשות וטיסות

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום גינון ואדריכלות נוף