לימודי דיקור סיני או אקופונקטורה הם הכשרה בשיטה רוחנית לריפוי הגוף שמקורה בסין ואשר קיימת כבר מאות בשנים. ממציאי שיטת האקופונקטורה האמינו שהאנרגיה בגופנו זורמת דרך מספר ערוצים וכאשר זרימת האנרגיה אינה מאוזנת כנראה שיש חסימה או הפרעה מסוימת באחד הערוצים. במטרה להחזיר בחזרה את האיזון לגוף, להבריא ולחזור להרגיש טוב יותר נעזרים בשיטת הדיקור הסיני שהיא בעצם דיקור בנקודות מסוימות הקשורות לאוזור בו רוצים לטפל.  

ההשפעות של דיקור סיני על הגוף הן מורכבות. מחקרים מראים כי הליך הדיקור מניב מספר השפעות על הגוף ועל המוח. למעשה, סיבי העצב המגורים משדרים אותו לחוט השדרה והמוח ומפעילים את מערכת העצבים המרכזית של הגוף. בתגובה לכך חוט השדרה והמוח משחררים הורמונים המפחיתים את תחושת הכאב תוך שיפור הבריאות הכללית של האדם.
לימודי דיקור סיני
מחקרים מראים כי טיפול באמצעות דיקור סיני מעלה את מפלס הכאב בגוף ומעניק הקלה ממושכת בכאבים. דיקור סיני אף מפחית את רמת הכולסטרול בגוף ומווסת את רמות הסוכר בדם. לימודי דיקור סיני יכולים לעזור במגוון רחב מאד של תחומי בריאות, יופי ומודעות עצמית. עולם זה משתייך לקטגוריה העצומה של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה, ומטפלים שסיימו לימודי דיקור סיני והוסמכו יכולים לתרום ולעזור למטופלים במגוון בעיות ואתגרים, או להתמחות בתחום אחד ספציפי. הרפואה האלטרנטיבית תופסת תאוצה בשנים האחרונות, כאשר אנשים רבים מעדיפים לפנות למטפלים אלטרנטיביים על פני פנייה ישירה ואוטומטית לרפואה הקונבנציונלית, ומשתדלים להימנע ככל שניתן או לשמור כאופציה אחרונה את הטיפול באמצעות תרופות ואשפוזים. האמונה שעליה מושתת כל תורה זו הטוענת שקיימות נקודות ספציפיות בגוף שעל ידי דיקור שלהן ניתן להשפיע על מכאובים ותחלואים באיברים אחרים.

לימודי דיקור סיני ואקופונקטורה עוסקים בקשר ההדוק בין הגוף לנפש, זרימת אנרגיות בתוך הגוף והתפקיד הרוחני והרגשי של כל איבר בגוף. הלימודים כוללים תכנים שונים הקשורים לגוף האדם כגון אנטומיה ופיזיולוגיה. תורת הדיקור הסיני מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית וזו מושתתת על העיקרון של זרימה הרמונית וחלקה, לכן הלימודים מתבססים על הרפואה הסינית, צמחי מרפא ודרכי האבחנה המיוחדות של רפואה זו. חלק נרחב מהלימודים מוקדש, כמובן, לאופן נעיצת המחטים בגוף והמשמעויות השונות של כל נקודת נעיצה.
מכיוון שמדובר בתכנית של לימודי רפואה משלימה, אין כל תקן מחייב להכשרה ולהסמכה במקצוע. קיימים מגוון מסלולים בהם ניתן להשתתף, אפשר ומומלץ לשלב קורסים בתחום הזה עם תחום אחד או יותר של הרפואה האלטרנטיבית ובכך להעשיר את הידע שנצבר וללמוד שיטות טיפול נוספות שיעזרו בסופו של דבר למטפל לתרום ללקוחות העתידיים שלו. באופן זה תהיה תכנית הלימודים מרוכזת ואינטנסיבית.
קרא עוד על לימודי דיקור סיני

נמצא קורס אחד

דיקור אינטגרטיבי


מדיסין המכללה לרפואה טבעית
על פי התפיסה הסינית גוף האדם הוא מכלול שלם אשר משלב בין גוף לנפש. רפואה זו שואפת ליצור איזון בגוף ובנפש האדם. הרפואה הסינית מתבססת על כך שהדם והאנרגיה (צ'י),
חיפה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

למה יום פתוח?

אם אתם רוצים ללמוד ולא יודעים בדיוק מה, ואם אתם יודעים מה ברצונכם ללמוד אך לא החלטתם היכן, יום פתוח הוא בדיוק מה שאתם זקוקים לו.

לימודי רפואה סינית: ריצת מרתון או ספרינטים?

המסלול המלא להכשרת מטפלים ברפואה סינית נחשב לאחד ממסלולי הלימוד המרתקים ביותר והמגוונים ביותר מבין לימודי הטיפול השונים.