את בעלי תואר BA בניהול ניתן לפגוש בקופת חולים, בית-ספר, קניונים, מפעלים, בנקים, יש משרד, חדר הנהלה, חדר מזכירות, חדר מנהל, כולם משולטים ומאובזרים וכמובן מאוישים. ליד השולחן יושבים המנהלים ששמם כתוב באותיות מאירות על השלט. חלקם בתפקיד מעצם היותם בעלי המקום, אך כיום מרביתם הם בעלי ידע, תעודה או תואר. המנהלים נדרשים לדעת כיצד להביא את הארגון, האגף, המחלקה או בית העסק הקטן להשגת מטרותיו ולהצלחתו.
 
בכל ארגון נדרשת דמות מובילה או כמה אנשים שישכילו לנהלו ולנתב את עובדיו ומשאביו האחרים ביעילות ובהצלחה להשגת יעדים. משרות ניהוליות זוטרות ובכירות מצויות במגזר העסקי והציבורי ובכל תחום נדרשים דגשים מעט שונים בניהול, כחינוך, תיירות ומדעי המדינה, כמו גם הבדלים הנובעים מגודל הארגון וממספר עובדיו, חלוקתו הפנימית, אופי העבודה וסוג הארגון.לימודי ניהול מבוקשים כיום שכן הם מאפשרים שילוב במגוון מקומות עבודה ובתפקידים רבים.
 
מה לומדים
לימודי תואר ראשון בניהול עוסקים בהיבטים תיאורטיים ומעשיים בתחום ומביאים את הסטודנט ליכולתBA בניהול אתר קורסים למידה עצמאית ולהתמודדות נבונה בתפקידי ניהול בארגונים שונים. התמחות זו תקל על מנהלים בכירים במערכות ציבוריות וממשלתיות, מנהלי מחלקות ואגפים שונים. בקורסים נרכשים הכלים והדרכים הנכונות לניהול.
הנושאים נחלקים ללימודי חובה בניהול, לימודי יסודות וקורסי בחירה. התשתית היא בלמידת תחומ
ים רלוונטיים כמתמטיקה, כלכלה, סטטיסטיקה, שיטות מחקר. לימודי החובה נוגעים לרקע כללי, התנהגות ארגונית, שיווק, מימון, חשבונאות. לימודי הבחירה הינם קורסים מתקדמים, עבודות סמינריוניות, והעמקה לפי תחומי עניין, כניהול הפרסום, ניהול בינלאומי, משאבי אנוש, דיני עבודה, תמחיר, יחסי עבודה. 
 
שילוב הלימודים ביחד עם עבודה והתנסות מעשית קיים במכללות רבות ומאפשר לסטודנטים התמודדות עם סביבת ניהול אמיתית, ניתוחי מצבים וקישור בין התיאוריה למציאות. 
במסגרת לימודים אלו ניתן להשתלב בתוכנית חד חוגית לתואר בוגר בניהול, דו-חוגית בצירוף חוג אחר המביא לשילוב בין ניהול וכלכלה למשל, או ביחד עם לימודי חטיבה בתחומים שונים.  הבוגרים משתלבים במערכות ציבוריות, משרדי ממשלה, תאגידים, בעבודה במפעלים ובחברות שונות, בתפקידים בשיווק, כספים, משאבי אנוש, תפעול, פיקוח, תכנון, ארגון.
 
לימודי  תואר BA בניהול נמשכים בדרך כלל 3 שנים אקדמאיות. ימי הלימוד משתנים לפי התוכנית הנבחרת. לתוכנית חד חוגית בניהול יידרשו לעתים יומיים או שלושה בשבוע, או לימודי ערב, ולתוכניות דו-חוגיות ובשילוב עם לימודי חטיבה שבוע לימודים מלא.

קרא עוד על BA בניהול

נמצא קורס אחד

BA תואר במנהל עסקים


המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן
הירשמו לפקולטה המכשירה את הדור הבא של מנהלים ואנשי מפתח במשק הישראלי, ותרכשו ידע וכלים עדכניים בתחומי הניהול והכלכלה, שיווק, מימון וחשבונאות. התוכנית נוגעת במגוון תיאוריות מהותיות, כלי ניתוח, מתודות
רמת גן
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום BA בניהול