הכשרת  קורס מאבטחים היא חשובה ביותר ופופולארית בקרב אנשים אשר מחפשים עבודה בעלת משמעות שהיא גם רווחית ומאפשרת עבודה בשעות נוחות. מהצד השני, קיימת דרישה הולכת וגוברת בקרב ארגונים וחברות אבטחה להעסיק אנשי אבטחה מוכשרים ומיומנים ולשם כך הם מוכנים לשלם משכורת גבוהה. 

עבודת המאבטח היא מאתגרת ודורשת רמה גבוהה של ערנות, פיקחות ואינטליגנציה. יחד עם זאת, תכונות אלו אינן מספיקות בלבד ויש צורך בהכשרה איכותית של קורס מאבטחים אשר תאפשר היכרות מעמיקה של הסטודנטים עם עולם הביטחון והאבטחה; תלמד אותם מגוון רחב של טכניקות הדרכה; שיטות עבודה וכן תעמת אותם עם האתגרים הכרוכים בתחום זה.

חשוב להבין כי אבטחה אינה רק ללבוש מדים, לשאת נשק ולבדוק את העוברים ושבים, אלא ישנם אלמנטים רבים ומגוונים בתחום אליהם המאבטח צריך להיות מודע על מנת לייצר רמת בטחון מקסימאלית. תשומת ליבו של מאבטח מקצועי נתונה לדברים שונים לחלוטין מאשר האדם הרגיל כמו למשל, סימני תקשורת מילולית ולא מילולית. זאת, על מנת לזהות ולהגיב בהתאם לאיום ביטחוני פוטנציאלי טרם התרחשותו. יכולתו של המאבטח לצפות בסיטואציה כלשהי, לצייר לעצמו תמונה כללית של הקורה סביבו, להגדיר את הנורמלי מול החריג, ואז לאתר חריגות בפועל, והתנהגויות, מקומות ומצבים הנושאים פוטנציאל לחריגה, היא יכולת משמעותית היושבת ביסוד ההצלחה בעבודה.

יכולת זו כמו גם יכולות נוספות, נלמדות במסגרת קורס מאבטחים אשר נחלק לשתי רמות: מתחילים ומתקדמים. קורס למתחילים מיועד בעיקר לעובדים בעבודות כדוגמת אבטחת מוסדות או קבוצות. במסגרת קורס זה נלמד כל מה שקשור באחזקה ושימוש בנשק, ירי במגוון מצבים, יום, לילה, ישיבה, כריעה, שכיבה, עמידה ותנועה. בקורס המתקדמים נלמדות טכניקות מתקדמות, פיתוח ראייה מערכתית, ניתוח מצב, זיהוי נקודות תורפה, וכן עבודה עם אישים.

למי מתאים הקורס
הקורס מתאים לכל אדם המעוניין לעסוק בתחום. יחד עם זאת ישנם תנאים מקדימים לכל מקצוע. כך למשל, מאבטח בבתי ספר נדרש לשירות סדיר בצה"ל ברמת רובאי 03 ומעלה. מאבטח אישים צריך לסיים שירות קרבי בצה"ל, ובמוסדות מסחריים יכול להיות גם רובאי 02 ומטה .
קבלת מועמד לקורס מאבטחים, ומיון הסטודנטים לרמות הלימוד השונות מתבצעת על פי קריטריונים אלה כפי שהם קיימים בשוק בכל רגע נתון. יחד עם זאת, אדם המעוניין ללמוד קורס ברמה אחרת מאשר הרמה שנקבעה לו, יוכל לעשות זאת באופן חופשי .
קרא עוד על קורס מאבטחים

נמצאו 2 קורסים

קציני ביטחון וחקירות


מכללת אורנס לניהול
קורס קב"טי קמעונאות ותעשייה במכללת אורנס לניהול הוא קורס יוקרתי ונחשב. מטרתו של הקורס היא להקנות ידע ויכולות המאפשרות התמודדות והגנה מפני יריב פלילי על פי תפישת האבטחה, תוך דגש
חיפהחדרה

מנהלי אבטחה מונחה משטרה


היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת אריאל
משטרת ישראל בנתה נוהל אחיד ומחייב, להכשרה והסמכה של מנהלי אבטחה. על פי דרישת חוק הסדרת הביטחון ובהתאם להחלטות ממשלה, באשר לאחריותה המקצועית להנחיה של גופים ציבוריים מאובטחים. ההחלטה מחייבת
תל-אביב
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

מהו מפעל או ארגון ראוי?

ההשלכה העיקרית האופרטיבית של יכולת החימוש העצמי הינה הנפקת רישיונות נשיאת נשק ע"י הארגון עצמו כמעט ללא התערבות של הרשויות.

ניהול סיכונים באירגון חמוש

תהליך מעין זה יביא לפסילת הארגון הראוי והעומד בראש מערך החימוש של הארגון ועלול להביא למצב שהארגון לא יורשה לחמש את עובדיו ו/ או אנשיו.

הכשירות הביצועית באירגון החמוש

אחסנה - על הארגון חלה חובת הוכחה פיזית המציגה יכולת אחסנה בטוחה של כלי הירייה, אותם הוא מבקש לרכוש. התנאים הייעודיים לאחסנה

החיים יותר טובים מהסרט: קורס חוקרים פרטיים

בסרטים המאבטחים הפשוטים הם אלו שתמיד בסוף פותרים את התעלומה בעזרת האינסטינקטים שלהם (בייחוד אם מדובר במאבטחים שהיו בצבא

ללמוד ולעבוד - מסתבר שזה אפשרי

גם אם ההורים שילמו לכם את שכר הלימוד וגם אם אתם גרים בבית בזמן הלימודים ונהנים מהמטבח של אמא, הרי שכל ילד בוגר עדיין זקוק