אתר קורסים / קורסי בטיחות ובטחון / קורס קציני ביטחון (קב"טים)

בטחון הוא עניין חשוב היושב בבסיס הצורך האנושי. קציני ביטחון מספקים שירותי אבטחה על מנת לסייע הן בהרתעת ובמניעת פשיעה והן להבטיח את ביטחון השוהים במבנה או ארגון מסוים. ככל שגוברים איומי פשע וטרור עולה הצורך באנשי ביטחון מיומנים בייחוד במקומות כגון בנקים, בתי חולים, מסעדות, קניונים, בתי קפה ובמקומות ציבוריים נוספים. לכן, היכולת של קצין הביטחון להשרות שלווה על הסובבים אותו היא קריטית לעבודתו, ותלויה רבות בידע ובכלים העומדים לרשותו. 

קורס קציני ביטחון מיועד לאנשים העוסקים באבטחה, בין שמדובר באבטחת מוסדות, אבטחת קבוצות או אבטחת אישים.  אלו נדרשים  לכישורים  גבוהים ומיוחדים בתחום. במרבית המקרים, הם מגיעים מרקע צבאי עשיר ביחידות צבאיות קרביות, יחידות מיוחדות, ותפקידי קצונה ביחידות שדה. לחילופין, יכולים קציני בטחון להגיע מרקע של עבודות כדוגמת משטרה, שב"כ וכו '.

הקורס מעניק לסטודנטים את כל הידע והכלים הנדרשים לניהול בטחוני של ארגון, קבוצה או אדם. במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים שיטות וטכניקות לביצוע תצפית על סיטואציות, בניית תמונה מנטאלית מתאימה, וזיהוי חריגות בתמונה ואירועים הנושאים פוטנציאל לסיכון. כמו כן, נלמד כל הנושא של אמצעי ההגנה החל בכלי נשק אישי, דרך מערכות התרעה, מערכות הרתעה, מערכות לפיזור קהל, מערכות הגנה, גדרות, מערכות היקפיות, מערכות צילום במעגל סגור, מערכות אזעקה וכדומה .

עוד בקורס נלמדות גישות שונות ומגוונות של ניהול הנושא; כיצד לבנות תיק נהלים, כיצד לנהל צוות אבטחה, כיצד לנהל את האינטראקציה שלהם עם הסובבים במקום העבודה. עוד נלמדים נושאים של עבודת פיקוח שוטף, איתור חריגות בהתנהלות השוטפת וכדומה .

למי מיועד הקורס
קורס קציני ביטחון מיועד לכל אדם המעוניין לפתח קריירה במקצוע מאתגר ומעניין בתחום. בקורס משתתפים גם הנדרשים ללימודי רענון תקופתיים, להעשיר את ידיעותיהם, ולהרחיב את יכולותיהם בעבודה. הקורס מתאים גם לאנשים ללא רקע בתחום אך בעלי רקע משירותם הצבאי, ולאנשים שלא עסקו כלל בתחום עד כה, אך רוצים להיכנס לתחום זה ולפתח את היכולות הנדרשות על מנת להצליח בו .

קרא עוד על קורס קציני ביטחון (קב"טים)

נמצאו 5 קורסים

קציני ביטחון וחוקרים פרטיים - קורס משולב


מאסטר קולג'
קורס דו תכליתי להכשרת קציני ביטחון וחוקרים פרטיים, אשר יעניקו מענה מקצועי מקיף ומשולב בתחום הביטחון והחקירות, בעלי יכולת התמודדות ותפעול אירועים ביטחוניים, לצד ביצוע חקירות פרטיות באופן עצמאי ומקצועי.
חיפה

קציני ביטחון וחוקרים פרטיים


המכללה הרב תחומית
קורס משולב המיועד להכשרת חוקרים פרטיים וקציני ביטחון. ההכשרה מכינה לביצוע חקירות פרטיות באופן עצמאי ומקצועי, כמו גם להתמודדות ותפעול אירועים ביטחוניים. שילוב זה מאפשר צמצום הוצאות תפעוליות תוך מענה
חיפה

מנהלי אבטחה מונחה משטרה


היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת אריאל
משטרת ישראל בנתה נוהל אחיד ומחייב, להכשרה והסמכה של מנהלי אבטחה. על פי דרישת חוק הסדרת הביטחון ובהתאם להחלטות ממשלה, באשר לאחריותה המקצועית להנחיה של גופים ציבוריים מאובטחים. ההחלטה מחייבת
תל-אביב

קב"טים וחוקרים פרטיים


המכללה המשותפת
קציני הביטחון והחוקרים הפרטיים ממלאים תפקיד מרכזי בשמירה על בטחונו ושלומו של הציבור. קורס זה משלב ידע תיאורטי מקיף וכלי עבודה מקצועיים ופרקטיים בנושאי קב"טים, חקירות פרטיות ופעילות מבצעית בשטח,
חיפהסח'נין

קציני ביטחון וחקירות


מכללת אורנס לניהול
קורס קב"טי קמעונאות ותעשייה במכללת אורנס לניהול הוא קורס יוקרתי ונחשב. מטרתו של הקורס היא להקנות ידע ויכולות המאפשרות התמודדות והגנה מפני יריב פלילי על פי תפישת האבטחה, תוך דגש
חיפהחדרה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

החיים יותר טובים מהסרט: קורס חוקרים פרטיים

בסרטים המאבטחים הפשוטים הם אלו שתמיד בסוף פותרים את התעלומה בעזרת האינסטינקטים שלהם (בייחוד אם מדובר במאבטחים שהיו בצבא

מה כל כך קוסם בחוקרים פרטיים

הקולנוע גדוש בהם, הספרים מלאים עלילות אודותיהם וגם הטלוויזיה מגייסת אותם לשורותיה ללא הפסק. אבל מה בעצם כל כך מעניין

חיילים משוחררים - עבודות זמניות תוך כדי לימודים

כל אחד מאיתנו עבר את תחושת הבלבול ביציאה מהשרות הצבאי לחיי האזרחות, כאשר כול האופציות פתוחות ויש לבחור כיצד יראו חייך

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס קציני ביטחון (קב"טים)

המכללה הרב תחומית

לסטודנטים ולבוגרים סיוע במציאת מקום עבודה, מלגות לימודים מיוחדות לנרשמים