מנהל חשבונות מדופלם או בשמו הנוסף - חשבונאי בכיר, הוא הסיווג הגבוה ביותר בתחום הנהלת החשבונות שאיננו רואה חשבון או בעל תואר אקדמי. הוא נמנה על הצוות הניהולי בעסק כמנחה מקצועי בכיר בתחומי המערכת החשבונאית וכל הנוגע להתנהלות בתחומי התימחור, המימון וההתנהלות מול רשויות המס. לימודי חשבונאות הינם  מקצוע מתוקנן על ידי הועדה המקצועית לבחינות מנהלי חשבונות בכירים בשיתוף לשכת רואי החשבון בישראל.
 
למי זה מתאים
הלימודים מיועדים למנהלי חשבונות, יועצי מס ומנהלי חשבונות מדופלמים המעונינים להעשיר את השכלתם בנושאי חשבונאות וחוקי המס, ומתאים גם לצרכי ניהול עצמאי של חשבונות בעסק מורכב.
 
תנאי הקבלה
המעוניינים ללמוד לימודי חשבונאות נדרשים לעמוד בתנאי סף מוגדרים; עליהם להחזיק בהסמכת ניהול חשבונות סוג 2 או בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מטעם משרד הכלכלה. אפשרות נוספת היא ותק של 5 שנים במשרה מלאה בהנהלת חשבונות בחברה הרשומה כנישום ברשות המיסים או בגוף עסקי דומה. גם יועצי מס הרשומים בפנקס יועצי המס יכולים ללמוד את הקורס, וכן כאלו שעברו בחינות בגרות ב-5 יח"ל חשבונאות ו- 5 יח"ל בניהול חשבונאות ממוחשבת. יכולים להתקבל גם מי שעברו בחינת ביניים על פי חוק רואי חשבון.לימודי חשבונאות
 
מהלך הקורס
הלימודים הם בהיקף כולל של כ-500 שעות לימוד אקדמאיות וכוללים שבעה מסלולי משנה: דיני עסקים, תורת המשק והסחר, חישובים מסחריים, מיסים, מיחשוב, חשבונאות פיננסית א' ו-ב' וחשבונאות ניהולית.
צבר הידע המשותף מחזק מקצועית את בעליו, ומשפר משמעותית את יכולתו להשתלב בשוק התעסוקה אשר תמיד זקוק לאנשי מקצוע בתפקידים כגון חשבים במפעלים, ארגונים גדולים ומוסדות, מנהלי חשבונות ראשיים או עוזרים בכירים במחלקת חשבונאות גדולות במיוחד. בוגרי קורס הנהלת חשבונות מתקדם זה מבוקשים במשק הודות לראיה כלכלית רחבה ומקצועיות שרכשו בכל תחומי המקצוע, ויכולתם לפרוס אותה לכדי ראייה מערכתית כוללת, שלרוב לא תימצא למשל אצל בוגרי קורס חשבי שכר בכירים, אשר עוסקים לרוב רק בתחום צר של המקצוע.
 
הקורסים נלמדים במגוון רחב של מסגרות ומוסדות לימוד, כך שראשית יש לבחור את הקורס בו רוצים לקבל הכשרה, לבדוק את תנאי הקבלה, והאם מתכונת הלימודים מתאימה, שכן מרבית האנשים עובדים ומעוניינים בתכנית לימודים המאפשרת להמשיך לעבוד במהלך הקורס.
לימודי חשבונאות אמנם אינם נפוצים כמו קורס חשבי שכר או קורס מזכירות רפואית, אך הם נרכשים במספר מקומות רב יחסית ברחבי הארץ, מאילת בדרום ועד חיפה בצפון. בין היתר מוצע המסלול בערים תל אביב, ראשון לציון, רחובות, נתניה ופתח תקווה.
קרא עוד על לימודי חשבונאות

נמצאו 2 קורסים

חשבונאי בכיר מדופלם


המכללה למינהל - בי"ס לחשבונאות
לימודי חשבונאי בכיר מדופלם מעמיקים את ידע הלומדים בתחומי החשבונאות ומעניקים להם את היכולת להתקדם לתפקידים בכירים ולניהול כספים. בין הנושאים הנלמדים: עלויות ותמחור, חשבונאות תמחירית ופיננסית, דיני חוזים, דיני עבודה, מדדים, ריביות ועוד.
תל-אביבראשון לציוןחיפה

ראיית חשבון ו-BA בחשבונאות - מסלול משולב


המכללה למינהל - בי"ס לחשבונאות
תפקידו רואה החשבון הוא לחוות דעה על הדו"חות הכספיים של חברות. בשל האחריות הרבה, חובתו להיות בקיא בכל חוקי החשבונאות, להיות בעל יכולת מחשבה אנליטית והכרת חוקי המס על בוריים. התחום המוכר ביותר של רואה החשבון הוא ביקורת החשבונות שבמסגרתה הוא בודק האם הדו"חות הכספיים מתאימים לכללים החשבונאים המקובלים. בתחום אחר הוא משמש כאחראי על הניהול הפיננסי הכולל ומופקד בין היתר, על תזרים המזומנים, בחירת מקורות המימון והכנת הדו"חות הכספיים. בזכות הידע הרב וההכשרה התואמת רואי חשבון רבים משמשים בתפקידי ניהול ומטה
חיפה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לימודי חשבונאות - לראות את החשבונות

בניגוד למנהל חשבונות או חשב שכר, האמונים על ניהול היבטים חשבונאיים ספציפיים בחברה, בארגון או בבית עסק, בוגר לימודי חשבונאות,

הנהלת חשבונות: כל הקורסים, ההכשרות והניסיון

היכולת להשתלט על הצרכים הרבים שעולים בפני אלו המחזיקים במגוון תפקידי ניהול חשבונות תלויה בניסיון, בכישרון האישי ובהכשרה

הנהלת חשבונות - המקצוע שמנצח את קשיי התעסוקה בארץ

ליד הבית כל ארגון העוסק בכספים נתבע בחוק לניהול חשבונות מקצועי ואמין, דבר המחייב הכשרה מקצועית לכך. למעשה לא ניתן

לימודי הנהלת חשבונות כפיצוי על תואר לא פרקטי

ביום שסיימתי את לימודי התואר הראשון, אפילו לפני שהייתה לי ביד הדיפלומה, ההורים שלי הושיבו אותי לשיחה בשש עיניים. זאת אומרת,

עשר סיבות ללמוד ניהול חשבונות

  1.      על פי נתוני משרד הכלכלה, מעל 50,000 עובדים במשק עוסקים בניהול חשבונות, ורמת