אתר קורסים / אדריכלות ועיצוב פנים / קורס עיצוב תאורה
רובנו לא מקדישים מחשבה מיוחדת לתאורה, אבל בעצם גם לנו ישנה העדפה אישית בנדון. אם נשים לב, כל אחד מאיתנו מאיר את דירתו באופן שונה ובעוצמה אחרת, וניתן להבחין בבית משרדים למשל כיצד כל חדר ועמדת עבודה מוארים שונה; ישנם מי שמעדיפים לעבוד באפלוליות, אחרים יעדיפו אור חזק, ויש גם את אלו שיסתפקו בתאורה המרוכזת במסך המחשב בלבד, אשר בו מתמקדת משימתם. בעוד הדילמה הקטנה והפרטית שלנו נפתרת בסגירה או פתיחה של וילון או שינוי עוצמת המנורות הדולקות בחדר, המשימה במקרים אחרים היא מורכבת ומשוכללת יותר, ומצריכה התמחות מקצועית אותה ניתן לרכוש בקורס עיצוב תאורה.
 
למה צריך את זה בכלל
כל מי שעוסק בתחומים כמו צילום, אומנויות הבמה, עיצוב הבית או אפילו הקמת תערוכות יודע כי התאורה אינה מספקת אור בלבד, ויש לה השפעה משמעותית על המקום שבו היא פועלת, הצורך שהיא ממלאת, האופן, הצבע והבהירות בהם היא מאירה על האובייקט עצמו ואת החלל, על האווירה הכללית ועל המיקוד שניתן לכל פרט באותו מערך מורכב.
במקרים של צילום למשל, מדובר במרכיב קריטי אשר יקבע את איכות ואופי התוצר. בצילום סטילס התאורה היא שתקבע את מהות התמונה, ובמקרים של חוסר מקצועיות בהם לא טופלה כיאות, היא עלולה להרוס את כל יתר המאמצים שהושקעו מסביבה. בצילומי וידאו, ובעיקר בעידן ה-HD בטלויזיה, התאורה מקבילה בחשיבותה לאיפור; הרזולוציה הגבוהה יכולה להדגיש ולהעמיק כל קמט וכל ניואנס במראה הפנים והעור, כך שאותה שחקנית יכולה להיראות תחת תאורה מסויימת בשנות ה-40 לחייה, ובתאורה אחרת בשנות ה-60 שלה.
 קורס עיצוב תאורה
בשנים האחרונות חורג התחום מגבולות הבמות, אולמות האירועים, המלונות והתערוכות גם אל תוך הבית הפרטי, וישנם רבים המסתייעים בבעלי מקצוע שיעזרו בנושא זה במהלך התכנון הפנימי של הסלון, המטבח, חדר האורחים או בחצר ובגינה. הם מבינים את משמעות האור במכלול העיצובי, ורוצים שביתם יהיה מואר בצורה אופטימלית ולפעמים מיוחדת. יתרה מזאת, גוף התאורה עצמו נחשב פעמים רבות ליצירת אומנות ולעתים הוא אף קובע את חלוקת החלל בבית, במשרד או באירוע, ומשמש לא רק אהיל, אלא גם אלמנט פעיל בו.
 
מה לומדים
הלימודים דנים בהכרת חללים וצבעים, שימוש נכון בסוגים שונים של מנורות ונורת, בעוצמה של צבע ואור וכמובן שילוב נכון של אור, צבע, והמרחב החזותי הכולל שיוצג כשידלקו האורות. כך גם על הבמה – צריך לדעת איפה יעמדו השחקנים או הזמרים, נגני התזמורת, הרקדנים, איזה צבעים הם לובשים, מה זווית הצפייה של הקהל, שיקולי אור וצל, חושך ותאורת חירום ועוד נושאים רבים ומגוונים שמטרתם ראייה מושלמת של ההצגה או ההופעה, ומציאת הדרך הנכונה בה ישרתו אורות הבמה כהלכה את כוונת היוצרים והמעצבים.
בנוסף, הלימודים כוללים סיורים במגוון רחב של מקומות המייצגים סוגים שונים של תאורה ושימושים שונים באור לצרכים שונים, כמו למשל בתי עסק, תערוכות, וחנויות. הלימודים מכשירים את התלמידים לעסוק בתחום בגרסתו האומנותית לייעוץ באופן פרטי ומסחרי כאחד.
 
איפה לומדים
מספר מוסדות הלימוד המציעים קורס עיצוב תאורה אינו רחב במיוחד, בשל הייחודיות של ההתמחות, ורובם מלמדים במרכז הארץ, בדרך כלל בבתי ספר ומוסדות המציעים לימודים בתחומי העיצוב. בנוסף, ישנן חברות מקצועיות העוסקות בתאורה בלבד, וגם אצלן אפשר ללמוד נושא זה.
קרא עוד על קורס עיצוב תאורה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

המדריך לבחירת בית הספר ללימודי עיצוב

כמו בכל דבר בחיים, יש אנשים שכבר עשו זאת לפניך. הדבר נכון לגבי בית הספר, הצבא, וכן, גם לגבי לימודי עיצוב. לכן כדאי לברר

קורסים לעיצוב פנים: מה זה באמת אומר

קורס עיצוב פנים לקוח מתחום לימודי אדריכלות, והעוסקים בעיצוב פנים מופקדים על התכנון הארכיטקטוני של סביבת האדם בביתו ובאזורי העבודה והבילוי שלו.

טיפים למעוניינים בלימודי עיצוב

מדי שנה נרשמים אלפי צעירים ללימודים אקדמיים בתחומי העיצוב השונים . אצל רובם השאיפה זהה- להתקבל ללמוד במוסדות המבוקשים

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס עיצוב תאורה