לימודי ביוטכנולוגיה הופכים למבוקשים יותר ויותר בשנים האחרונות. תחום זה הוא החוליה המקשרת בין מספר תחומים של מדע מדויק – מתמטיקה, פיזיקה וכימיה ובין מדעי החיים, הביולוגיה וכל מה שקשור למערכות חיים. הביוטכנולוגיה ניתנת ליישום והבנה גם כשמדובר בחיים של בני אדם וגם בחיים של חיות, צומח, בעלי חיים במים (מים מתוקים ומי הים) וגם בתחומים הקשורים למזון והנדסת מזון.

מכיוון שהביוטכנולוגיה חובקת בתוכה קשת רחבה של נושאים ותחומים, כך גם תכנית הלימודים מורכבת ממבחר קורסים בסיסיים ומתקדמים בכל אחד מנושאי הבסיס של התחום, לצד לימודים מתקדמים המחברים בין הידע שרכשו הסטודנטים במהלך שנות היסוד. כך נוכל למצוא ברשימת הקורסים מושגי יסוד בביולוגיה, פיזיקה וכימיה, וגם מערכים הכוללים רמה גבוהה ומתקדמת של כימיה וביולוגיה של תאים, אופטיקה, מכניקה, חשמל, מעברי חומר בין פאזות שונות, מצבי צבירה של חומרים ועוד.

בשל הגיוון הרב, כבר משנות הלימוד הראשונות יכולים הסטודנטים לבחור כיוון התמחות ומיקוד על פי נטיות ליבם והעדפותיהם. כך למשל, יכול סטודנט לבחור לרכז את הלימודים שלו בתחום הים והדגה, וסטודנט אחר יכול לבחור כיוון של איכות הסביבה ומלחמה בזיהומים. התכנית כוללת גם התנסות מעשית במעבדות שונות.

ברוב מוסדות הלימוד המציעים מסלול של תואר בתחום. אורך הלימודים הוא כ- 4 שנים. בדרך כלל מדובר במתכונת לימודים מלאה ועמוסה, והלימודים גדושים ותובעניים. בסיום הלימוד ניתן להמשיך ללימודים לתואר מתקדם באחד מהתחומים הרבים שנלמדו במהלך לימודי היסוד להמשיך לתואר שני. אפשרות זו אינה חובה כמובן, וסטודנטים רבים בוחרים לסיים את הלימודים ולעבוד במקצוע שזה עתה רכשו.

באוניברסיטאות ובמוסדות האקדמיים המובילים ניתן לשלב את הלימודים עם מסלול אקדמי נוסף במתכונת דו חוגית. בחירה באפשרות זו תאפשר לסטודנט להרחיב ולהעמיק את הידע שהוא רוכש ולהגדיל את האפשרויות הלימודים ו/או התעסוקה לכשיסיים את לימודיו.

ניתן ללמוד לימודי ביוטכנולוגיה בחיפה בטכניון, כמו גם להירשם ולקחת חלק בלימודי ביוטכנולוגיה באוניברסיטאות תל אביב, באר שבע ואריאל. בכל רחבי הארץ ניתן למצוא לימודי ביוטכנולוגיה וכל אחד יוכל להירשם ולמצוא תכנית המתאימה לו באיזור מקום המגורים שלו.
קרא עוד על לימודי ביוטכנולוגיה

נמצאו 3 קורסים

ניהול והערכת טכנולוגיות רפואיות


המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ - אונ' בן גוריון
תכנית ללימודי המשך בניהול מערכות בריאות. התכנית מאפשרת להתעדכן בטכנולוגיות רפואיות ולבחון את השפעתן בכל ההיבטים הרלוונטיים. טכנולוגיות חדשות אלה אשר נכנסו לאחרונה אל מערכת הבריאות מחייבות את העוסקים בתחום  להתעדכן
באר שבע

B.Sc בביוטכנולוגיה


קמפוס שטראוס
בואו ללמוד מקצוע מאתגר, עתידני ומרתק בעל פוטנציאל אדיר. שראל נחשבת למעצמת ביוטק, ומשאבים כלכליים רבים מושקעים בו. במרכזו מחקר ופיתוח מדע הביולוגיה לטובת יישומים מתקדמים כמו שימוש באורגניזמים חיים
ירושלים

הנדסאי ביוטכנולוגיה


מכללות אורט - הנדסאים
ביוטכנולוגיה הוא מדע מורכב ועתיר ידע, המיישם טכנולוגיות הנדסיות מתקדמות על בסיס ביולוגיה מתקדמת, וזאת במטרה להפיק תועלת לאדם. התעשייה הביוטכנולוגית היא חדשנית, רב-תחומית ונשענת על מחקר עדכני; בתחום הביורפואי
כרמיאל
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

לימודי ביוטכנולוגיה והשתלמויות בתחום

במקצוע משתמשים במדעי הטבע והחיים ובמערכות ביולוגיות ובאמצעותם יוצרים טכנולוגיה מתקדמת לצורכי תעשייה, ייצור תרופות, תוספי מזון, חקלאות ועוד.

שוק העבודה מחפש בוגרי ביוטכנולוגיה

אנשים שאינם מגיעים מתחומי הביולוגיה, הכימיה וההנדסה לא תמיד יבינו מה באמת לומדים במסגרת לימודי ביוטכנולוגיה . האם

עתיד פורח בסביבה גוועת

כאשר אנו חושבים על נתיב עתידי לקריירה מקצועית ארוכת טווח, חשוב לשבת ולנתח את אופק תחזית התעסוקה והחשיבות של אותו תחום. לדוגמה,

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום לימודי ביוטכנולוגיה