מוסיקה ואמנות הם תחומי ידע רחבים מאוד מצד אחד, ומצד השני הם לימודים מהנים ומעניינים, אשר רבים מעוניינים להעמיק ולחקור בהם, לא בהכרח מטעמים מקצועיים, אלא בעיקר להנאה ופנאי. קטגוריית העשרה במוסיקה ואמנות באתר מכילה מגוון רחב של אפשרויות לימודיות, שהמכנה המשותף ביניהם בעצם אינו גדול, מלבד העיסוק המשותף שלהם בתחומי עניין אלו. כוונת רוב המסלולים שמאכלסים את העמודים הבאים באתר היא להעשיר את ההתמצאות וההבנה הכללית בשני תחומים אלו, והם כוללים סדרות הרצאות והדרכות פעילות בגלריות ומופעים, וגם לימודים שמטרתם הקניית טכניקות יצירה נוספות לשיפור יכולות היצירה האישיות, מוסיקליות או אמנותיות. לצד אלו, תוכלו למצוא גם לימודים מקצועיים יותר, שייעדם הוא לחולל פרנסה ועתיד מקצועי בתחום, כגון לימודי אוצרות ושמאות אמנות או מסחר ביצירות.העשרה במוסיקה ואמנות

למי זה מתאים
לימודי ההעשרה במוסיקה ואמנות מיועדים לקהלי יעד מגוונים ורבים. ישנם המכוונים לילדים, בני נוער וצעירים, ולעומתם אחרים בקצה השני של של הספקטרום המתקיימים בשעות הבוקר, ופונים לפנסיונרים בזמנם הפנוי. חלקם הגדול של התלמידים באותן מסגרות חיכו זמן רב כדי להתפנות ממרוץ החיים ורק כעת התפנו סוף סוף להעשיר את השכלתם בתחום מהנה ושקרוב לליבם.
 
איפה כדאי ללמוד
לימודי העשרה במוסיקה ואמנות נערכים במסגרות מאוד מגוונות; ניתן ללמוד בבתי ספר לאמנות, קתדרות, מוסדות להעשרת מבוגרים, מכללות, גלריות שמפעילות תכניות העשרה, ישנם גם אסמבלים ומקהלות פעילות אשר אליהם ניתן להצטרף, וכמובן סדנאות אומן שונות ומגוונות על פי תחומי ההתמחות של כל מורה.
למרות שכאמור לרובם של הקורסים המוצעים אין משמעות "תכליתית" שמגדילה את ההכנסה לסטודנט באמצעות הכישורים הנרכשים, אלו לימודים שתמיד מבוקשים, פשוט כי מהנה ומעשיר את הנפש והרוח להשתתף בהם. תכניות הלימוד הן חווייתיות, ומצריכות השתתפות פעילה מצד המשתתפים, הן דורשת מהם מחשבה סקרנית ובעלת מעוף, ולצד הפן העיוני מגישות פעילות יצירתית והתנסותית אמיתית בשטח. ניתן לעתים לראות בהם מחזות מקסימים כמו את אלו מציאות וקשיי החיים מנעו מהם עיסוק אמנותי לטובת חובות היומיום, ורק כעת, עם חלוף השנים וכאשר חלק מאותן מועקות שוחררו מהם, שבים אל היצירתיות אותה נטשו בילדותם, וחוזרים בהנאה רבה להשקות את ערוגת פרחי יצירתם.
 
נכון לומר שבכל מקום שנתקע סיכה במפת הארץ נמצא מגוון גדול של קורסים ולימודים של העשרה במוסיקה ואומנות בתל אביב, חיפה, כפר סבא, אילת, שדרות, אזור, ירושלים, קצרין ועוד.

קרא עוד על העשרה במוסיקה ואמנות
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

משחק ותיאטרון - הלימודים והמקצוע

אם מאז ומתמיד אהבתם לקבל, להחליף דמויות ולהיות במרכז הבמה, זה הזמן לגשת ללימודי משחק ותיאטרון שיממשו את הפוטנציאל החבוי.

פטיש המסיבה - איך כבש ה-DJ את עולם המוזיקה

הדי-ג'יי, או בעברית "תקליטן" הוא מסמר המסיבה, בין אם יהיה זה בחתונה דלוחה באולם שמחות מתפורר, ובין אם במועדונים

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום העשרה במוסיקה ואמנות