אתר קורסים / קורסים בניהול / קורס ניהול עמותות ומלכ"רים

מלכ"ר הוא מוסד ללא כוונת רווח. הוא הוקם לשם השגת מטרה מסויימת וקידומו של תחום כלשהו ולצורך זה בלבד, ללא הצבת מטרות עסקיות. מלכ"רים פועלים מטעם גופים ממשלתיים ומקומיים ובמגזר השלישי. גופים אלו הם בעלי תפקיד חשוב ביותר בתחומים כמו רווחה ובריאות. קורס ניהול עמותות ומלכ"רים שונה מקורס ניהולי אחר, משום שהוא מכשיר להנהלה של ארגון שלמרות שמתגלגלים בו לעתים כספים רבים שיש לנווט בחוכמה וזהירות, עדיין מהותו אינה כלכלית, אלא קידום רעיון או מטרה אחרת מאשר צבירת הון.
אין ספק שהעמותות זקוקות לאנשים בעלי לב, אך גם בעלי ידע ומקצועיות שידעו לנווט את הארגון להשגת יעדים. יש צורך לגייס את הכספים ואת התרומות בצורה יצירתית ומדויקת יותר ויותר. כמו כן, עולה הצורך לנהל צוות שכיר לצד צוותי מתנדבים והם זקוקים ליכולות ולידע בתחומים רבים.

קורס ניהול עמותות ומלכרים

תוכן הקורס
הקורס מלמד את יעדי הארגון ומוסדותיו, חוק העמותות, חוק החברות, חוקי מס הכנסה, מס שבח ומס רכישה, מעמדם המשפטי של הפעילים, דיני עבודה ויחסי עובד- מעביד במלכ"ר, היבטים פיננסים: חשבונאות, ניהול תזרים, ניהול תקציבים, היבטים שיווקיים- דרכי השיווק העומדות לרשות המלכ"ר, השגת תורמים מהארץ ומחו"ל, פיתוח משאבים ואפיקי גיוס כספים. עם זאת, מסלולי הלימוד משתנים בין אחד למשנהו; לא מדובר בתקן כלשהו או אופי לימודים אחד. כל קורס מיועד למטרה שונה במעט ואופיו שונה במעט. קורס ניהול מוניציפלי יהיה שונה באופיו מלימודי ניהול מוסדות גריאטריים או לתרבות ואמנות.

קהל היעד
הקורס מיועד לעובדי מלכ"ר המעוניינים להתקדם לתפקיד ניהולי, חברי הנהלה, דירקטוריון או ועד מנהל, בעלי תפקידים שעובדים מול עמותות, פעילים ופעילי ציבור המעוניינים להשתלב בניהולן.

אפשרויות תעסוקה בעתיד
הקורס מאפשר להשתלב בניהול. היום כמות המלכ"רים והעמותות רק הולך ומתרבה ופעילותם הולכת וגדלה. חשיבותם עבור האוכלוסיות החלשות במיוחד היא רבה מאוד. כך שמי שמעוניין להרגיש שהוא תורם מעבר להיותו עובד לפרנסתו יוכל  לעבור ולברר השתלבות בארגונים אלו. הסתכלו באתר של רשם העמותות ותוכלו לראות את הרשומות כך שתפנו לגוף רציני ומוכר. קורס ניהול עמותות ומלכ"רים נלמד בעיקר במכללות ובמוסדות הלימוד הגדולים והמרכזיים יותר המצויים בערים הגדולות, בדרך כלל ניתן ללמוד את הנושא בתל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים.

קרא עוד על קורס ניהול עמותות ומלכ"רים

נמצאו 3 קורסים

ניהול קהילה וצמיחה דמוגרפית


המכללה האקדמית כנרת - היחידה ללימודי חוץ
ממנהל קהילה כפרית נדרשת התמודדות עם מגוון אתגרים ודילמות ייחודיות, והמרכזית שביניהן היא ניהול והובלת תהליכי צמיחה ושינוי. קורס זה בוחן לעומקן סוגיות ניהול ומנהיגות ביישוב הכפרי המתחדש, ומקנה ידע
כנרת - ליד צומת צמח

קורס להכשרת חברי דירקטוריון בתאגידים וחברות ציבוריות


מכון התקנים הישראלי
מסלול שבמרכזו היכרות עם המבנה הייחודי של תאגידים מוניציפאליים וציבוריים, כולל היבטים ומאפייני פעילות חיוניים לתפקוד ניהולי טוב יותר לנושא משרה בתאגיד. סמכויות הדירקטוריון מוגדרות בחוק החברות ובתקנות החברה הספציפית
תל-אביבפנים ארגוני אצל הלקוח

מערכת המצוינות של EFQM


מכון התקנים הישראלי
כמענה לצרכי המשק, ארגונים ציבוריים וחברות תעשיה, חתם מכון התקנים הסכם שותפות עם הקרן האירופית לניהול איכות – EFQM, אשר מנהלת מערכת הכרה  בינלאומית למצוינות ארגונית, ומפעילה שיטת השתלבות לארגונים
תל-אביבפנים ארגוני אצל הלקוח
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים מקצועיים בניהול: שועטים קדימה

ניהול אחזקה ניהול מחסן ניהול צי רכב מנהלי עבודה  ניהול אחזקה  למי מיועד: צעירים ומבוגרים

קורס ניהול משאבי אנוש והתנהגות ארגונית

"העבודה היא חיינו" ומרבית חיינו מוקדשים לעבודה. במציאות הישראלית, רבים מקדשים עדיין את ערך העבודה שחרטו החלוצים

איך להפוך למנהל יותר טוב

אחת השאלות הנפוצות ביותר בראיון עבודה היא: "מה החולשות שלך?" בווריאציות שונות. המרואיינים נוהגים לענות דברים