כפי שניתן לדעת רבות על אדם מהאופן שבו הוא מתלבש, וכפי שניתן ללמוד על אדם מהמקום שבו הוא גר, כם גם בהחלט אפשר להכיר אדם על ידי חקר כתב היד שלו. לימודי גרפולוגיה עוסקים בחקר מעמיק של כתב היד במטרה ללמוד, להכיר ולהבין את האדם הכותב. בניגוד למבחנים רבים אחרים העושים שימוש בכלים חיצוניים, כגון שאלות כתובות, תמונות לפענוח, דינמיקה קבוצתית ועוד, הרי שחקר אישיותו של אדם באמצעות גרפולוגיה לא צריך דבר מלבד את הדף שעליו הוא כתב. קיימות היום אף התמחויות של המתמקדות בקהל יעד ספציפי. כך ניתן למצוא לימודים המתמחים בתחום המשפטי כמו זיופים ובתי משפט, בתחום התעסוקתי במבחני מיון וקבלת עובדים, בתחום האישי והזוגי ביעוץ אישי והכוונה מקצועית, או התמחות בציורי ילדים.
לימודי גרפולוגיה
לימודי גרפולוגיה עוסקים בנושאים רבים ומגוונים הבאים הן מעולם הפסיכולוגיה והן מחקר האדם. בין התכנים הנלמדים ניתן לציין פיזיולוגיה של הכתיבה, פענוח ציורי ילדים, התאמת אישיות למקצוע, פרקים בפסיכולוגיה, התייחסות לחתימות לעומת כתיבה חופשית ועוד נושאים רבים נוספים שכלל עיקרם הוא העיסוק בכתב היד ובפענוח הכותב שמאחורי המילים.
גרפולוגיה אינה מוכרת רשמית כאבחון מדעי, ואין תקן מחייב ללימודים והכשרה בה. ישנם מסלולים קצרים ושטחיים יחסית אשר כוונתם היא מתן רקע בסיסי ורקע כללי בנושא, ולעומתם מסלולים ארוכים ויסודיים מהם, שיכולים לארוך גם שנתיים של העמקת הידע המקצועי והרחבת ארגז הכלים העומד לרשותו של איש המקצוע. בבואכם לבדוק אפשרות של לימודי תחום זה, מוטב יהיה להכריע קודם לכן מהי דרגת העומק והמורכבות המקצועית אליה ברצונכם להגיע, ועל פי הכרעה זו לבחור את הקורס ואת מוסד הלימוד שיעניק לכם את מבוקשכם המדוייק. בין העמודים הבאים בקטגוריה, תוכלו לבחון כל אפשרות לימודית בנושא, לבדוק את כל התכונות אותן היא מציעה, ולהחליט באופן חכם ומושכל.

תעסוקה
בוגרי הקורס יכולים להשתלב באחד המכונים המציעים שירותים לקהל הרחב, לחברות ולמפעלים. כמו כן, הם יכולים לפתוח עסק עצמאי בתחום ולהעניק יעוץ בפענוח כתב יד לכל פונה ולכל דורש. מעבר לעיסוק הישיר בתחום, יכולים הבוגרים לשלב את הידע שצברו עם העבודה הנוכחית שלהם וליהנות מיתרון בכל מה שקשור לניהול כוח אדם, לגיוס עובדים, להבנת האנשים שאיתם הם מתמודדים ולשכלול המערכת שבתוכה עם פועלים. לימודי גרפולוגיה מתקיימים ברחבי הארץ במוסדות המתמחים במקצועות הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית, או אצל בעלי מקצוע פעילים המכשירים במסגרת כיתות אומן או כשוליות. ניתן למצוא קורס גרפולוגיה בירושלים, קורס גרפולוגיה בתל אביב, קורס גרפולוגיה בבאר שבע, בכפר סבא ועוד.
קרא עוד על לימודי גרפולוגיה

נמצא קורס אחד

גרפולוגיה


מכללת מעבר לקו
הגרפולוגיה- תורת הכתב, מתבססת על העובדה שכתב ידו של האדם ייחודי לו ומבטא את מרכיבי אישיותו. באמצעות ניתוח כתב היד ניתן לאבחן את דימויו העצמי של הכותב, מצבו הרגשי, הסתגלותו
הוד השרון
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

מדריך: כיצד תוכלו לשפר במהירות את כישורי הכתיבה האקדמית שלכם

כתיבה אקדמית הינה תורה שלמה, עם הרבה כללי "עשה" ו"אל תעשה", ולא לחינם מוקדשים באקדמיה קורסים שלמים לנושא.

איך אדע מה אני רוצה ללמוד?

השתחררתם מהצבא וכבר צלחתם את הטיול הגדול שבו הייתם אמורים למצוא את עצמכם או משהו בסגנון ; עברתם לעיר הגדולה ומצאתם

הנחיות לבחירת קורס מקצועי למקצוע בחיים

רבים מהאנשים איתם אנו נפגשים שואלים את אותן שאלות לפני בחירת קורס. בחירת קורס היא עניין מורכב ובמיוחד רגשית, אנו רואים כי