יוגה היא תנועה של הגוף בתרגילים וצורות שונות. היא משמשת הן כפעילות גופנית לחיזוק השרירים, הן כעבודה על הנשימה והן כעבודה פנימית, עבודה על הנשמה. פירוש השם בסנסקריט הוא איחוד ומיזוג, שם הממחיש את השילוב בין הגוף לנפש. אך אל תטעו- על אף התנועה והקצב האיטיים בהם נעשית הפעילות, היא מאמצת מאוד, דורשת תרגול רב, ומחזקת את השרירים השונים בגוף - ידיים, רגליים, בטן, כתפיים וגם משפרת מאוד את הגמישות. הקורס כולל כמובן תרגול רב תוך דגשים לגבי כל תנוחה - איך לבצע אותה נכון, איך לעזור ולכוון אנשים לבצע את התרגילים. קורס מדריכי יוגה השיטה כוללת גם עבודה רבה בתרגול של נשימות. עד כמה שהדבר נשמע דבר מובן מאליו, יש לבצע זאת נכון. בנוסף לומדים אנטומיה ופיזיולוגיה, פסיכולוגיה, תורת האימון וההדרכה, מקורותיה של היוגה והעקרונות עליהם היא מבוססת, פילוסופיית המזרח והכל תוך כדי תרגול והעברת שיעורים לתלמידי הקבוצה. כיוון שיש מספר שיטות לתרגול כמו אשטנגה או איינגר, כל מוסד שם את הדגש על השיטה שעל פיה הוא מלמד. יוגה אשטנגה לדוגמה היא מהירה ואינטנסיבית יותר.

תנאי קבלה
תנאי הקבלה לקורס משתנים ממוסד למשנהו, ויש לבדוק באופן מדוייק מול המוסד בו אתם מתעניינים בלימודים. תנאי בסיסי בכל מקומות הלימוד הוא תרגול של שנתיים לפחות. גם משך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד, והיקף המסלולים נע בין 200 ל-300 שעות לימוד. מומלץ מאוד לקבל הסמכה והכרה מצדארגון מורי היוגה בישראל , אשר הוא הגוף הראשי אשר מרכז את התחום ולימודיו בארץ.

אפשרויות תעסוקה
ניתן לאחר הקורס לעבוד כשכירים בהעברת חוגים במכוני כושר או במתנ"סים ומרכזים קהילתיים או לעבוד כעצמאים בפתיחת חוג פרטי משלכם. ניתן להתמקד בקהל יעד מסויים או בשילוב שיטה נוספת כמו הדרכת ילדים, נשים בהריון, יוגה צחוק. קורס מדריכי יוגה מתקיים במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ ביניהם מוסדות העוסקים בספורט או כאלה העוסקים ברפואה משלימה. תוכלו למצוא את הקורס בערים רבות ביניהן תל אביב, חיפה, ירושלים וכפר סבא.

קרא עוד על קורס מדריכי יוגה

נמצאו 2 קורסים

מורי יוגה לילדים


גבעת וושינגטון - מכללה אקדמית לחינוך
קורס שנתי מקיף להכשרת מורי יוגה לילדים, ומעניק את הידע התיאורטי והמעשי לשם כך. ילדים הם סקרנים ונרגשים מטבעם, פתוחים להקשיב, לקלוט ולהטמיע כל חוויה חדשה. היוגה מעניקה להם אפשרות
קבוצת יבנה - גבעת וושינגטון

מורים ליוגה


האקדמית גליל מערבי
ייחודה של המגמה הוא ברמת הרצינות וההיצמדות לדרך היוגה הקלאסית מתוך התבססות והיכרות עם כתבי ההאתא-יוגה העתיקים. בוגר המגמה הינו איש מקצוע בעל רמת ידע ומיומנות בתחום היוגה המאפשרים לו
עכו
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

תיקון יציבה דרך התעמלות בונה עצם

מרכז הכובד: נקודה בתוך מערכת, אשר המערכת כולה מתנהגת כאילו כל מסתה מרוכזת בנקודה זו. הכוונה היא לנקודת האיזון של מרכז הגוף, נקודה הנחשבת כמרכז הגוף.

תיקון ליקויי יציבה לעובדי היי טק

העידן המודרני חושף אותנו לסוג חדש של עבודה, בו עלינו לעבוד באמצעות  מסך עכבר ומקלדת. דבר זה מביא לגידול רב בליקויי

הכשרת מדריכי ספורט וריקוד: להיות מאמן

אחרי שנים שבהם עבדתם במגוון תפקידים מכובדים בתעשייה, בחברות פרטיות או במשרדים ממשלתיים, הגיע משבר גיל הארבעים (השלושים

כאב ספורטיבי

כשאנחנו מסתכלים על ספורטאים אנחנו רואים את הגוף החטוב, את הזיעה הנוטפת, את ההצלחה, המאמץ והתהילה. העניין הוא שאנחנו

עשרה יתרונות בריאותיים בפילאטיס

1.  שיפור הגמישות – מתיחות ואימונים על הריפורמר עוזרים להאריך את השרירים ולהרחיב את טווח התנועה. ככל שמתרגלים