תחקירנות הוא מקצוע חדש יחסית אשר תופס נפח גדול יותר ויותר. מי שמחפש לעצמו מקצוע נדרש, מעניין, מאתגר, לא שיגרתי ומתגמל מוזמן ללמוד לימודים אלו, אשר יכשירו אותו כתחקירן מקצועי ואיכותי.

ההיקפים של התחדשות המידע בעולם הם גדולים ביותר. אם פעם המידע החדש שיצר האדם הכפיל את עצמו אחת למאה שנה, הרי שהיום הוא מכפיל את עצמו לאחר 15 שנים, ועתידנים צופים שהזמן ילך ויתקצר. מי שרוצה להפיק מוצר איכותי אשר נשען על ידע קודם, אינו יכול להגיע אל כל הידע הקיים ולאסוף אותו, ולכן עליו להיעזר באנשי מקצוע בתחום בכדי שיערכו עבורו את המחקר המקדים, ויגבשו עבורו את הנתונים לידי מידע מסוכם ומתומצת.

אנשי מקצוע זה נדרשים בתחומים רבים. בכנסת יש מחלקה שלמה שאנשיה עוסקים באיסוף נתונים וביצוע תחקירים לבקשתם של חברי הכנסת, בכדי שיוכלו לקבל תמונת עולם שתעזור להם לגבש חוקים, ולהגיע להחלטות על דרך הצבעה נכונה וראויה בתחומים רבים. עבודת תחקירנים נדרשת לתוכניות טלוויזיה מגוונות, תוכניות רדיו, חברות החדשות, מערכות עיתונים, לסופרים, חוקרים, מפיקים של סרטי קולנוע ותעודה, לחברות פרטיות ועוד.  

התכנים הנלמדים הם רבים ביותר, וכוללים הרצאות עיוניות, סדנאות שונות, ותרגול רב במיומנויות וטכניקות שונות אשר להן נדרש איש המקצוע, ביניהם נזכיר טכניקות איסוף מידע במדיות שונות, קיום ראיון ותחקור אנשים, חיפוש מידע במנועי חיפוש ברשת האינטרנט, סוגי ומבני תחקירים, גיבוש מידע והגשתו.

משך הלימודים הוא כ- 64 שעות אקדמיות בדרך כלל בשעות הערב. המסיימים מקבלים תעודה מטעם המוסד בו למדו לאחר הגשת כל המטלות הנדרשות. בין המורים המלמדים את המקצוע ניתן למצוא עיתונאים רבים, מגישים ואומנים בתעשיית הבידור בארץ, עיתונאים ומגישי חדשות, מפיקי תוכניות ועוד אנשים רבים שנזקקים לעבודת התחקירן כחלק בלתי נפרד מעבודתם הם.

קרא עוד על לימודי תחקירנות

נמצא קורס אחד

טלוויזיה - הפקה, תחקירנות ועריכת תוכן


בית הספר למקצועות הטלויזיה
קורס המיועד לצעירים המעוניינים להשתלב בעולם התקשורת. מסלול ההכשרה - הפקה, תחקירנות ועריכת תוכן. מורכב מחלקים מעשיים ועיוניים המועברים על ידי טובי היוצרים בתעשייה, מפגשים עם הטאלנטים המובילים בערוץ 2
תל-אביב
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

תחקירנות - המקצוע לרודפי צדק

במדינות דמוקרטיות יש למקצוע התחקירנות מקום של כבוד. תפקידו של התחקירן הינו לחשוף התנהלויות כושלות של רשויות המדינה ושל חברות,

מרוב כישורים, אני לא יודע מה לעשות

בכל המשרות שאליהן תנסו להתקבל יבקשו מכם להצביע על נקודות החוזק שלכם ועל הדברים שבהם אתם פחות טובים. במקום לדעת אותן