ככל שחולפות השנים ניתן לראות יותר ויותר אנשים שמתעניינים בלימוד קבלה, וזה לא קורה במקרה, שכן מדובר בתחום מעניין מאוד. הלימודים כוללים עולם מושגים רחב ושלם המחובר אל היהדות, אך פחות אל הצד המעשי שבה, ויותר אל עולם המחשבה והתוכן שהיא מציעה.

קורסים אלו כוללים קורסים בסיסיים בתחום למתעניינים בנושא שאין להם רקע. כמו כן, קיימים קורסי המשך הפונים לקהל יעד שעבר את הקורס הבסיסי ומבקש להעמיק את הידע שלו. מעבר ללימודים המוגדרים על פני פרק זמן ספציפי, קיימים חוגי בית רבים וקבוצות לימוד ממושכות העוסקות בלימודים וסוגיות, בחיבור בין המהלך היומיומי לבין קבלה ועוד.

הקורס הבסיסי עוסק בשאלות כמו בריאת העולם ומהי תכלית החיים, נלמדים מונחים השייכים לעולם זה, נערכת היכרות ראשונית עם הדרך שבה יש ללמוד והמשתתפים טועמים את הנושא. הקורסים המתקדמים יותר, אלו אשר יכולים להתאים לאנשים שכבר יש להם רקע בתחום ורוצים להרחיב את האופקים עוד יותר, עוסקים בהיכרות מעמיקה יותר עם ספר הזוהר, בהבנת החיבור בין הקבלה לעולם שבו אנו חיים, בסוגיית אליהו הנביא, בהתחדשות האדם בעולם הזה ובהוויה האמתית של חייו ובנושאים רבים אחרים.

משך הלימודים בקורסים השונים יכולים להשתנות ממקום למקום. חלק מהקורסים כוללים רק כמה מפגשים בודדים וחלק מהם נפרשים על פני חודשים ארוכים. הקורסים הללו מיועדים לכל מי שיש לו עניין בתחום ורוצה ליצור לעצמו בסיס יותר רחב של עולם מושגים והבנה, ולכן יש הרבה אפשרויות לימוד בתחום זה. חלק מהמקומות מציעים את הקורסים השונים בשעות הערב וחלק בשעות הבוקר, כך שכל תלמיד יוכל לבחור לעצמו את מה שהכי נוח לו.

בימינו יש הרבה מרכזים שבהם אפשר לעשות את הקורסים ברמות השונות בתחום הקבלה, כאשר ניתן למצוא לימודיםבירושלים, קורסים בקבלה בגבעת שמואל, קורס קבלה בחיפה וכדומה. לימודי קבלה אפשר לעשות גם במקומות קטנים יותר כמו עכו ובערים גדולות כמו תל אביב.
קרא עוד על לימודי קבלה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

האדם מחפש יהדות

זה לא אומר שכולם הפכו בין לילה למאמינים בני מאמינים, אך מה שכן אפשר לראות זה את האוזניים כרויות גם לדיבורים מתוך עולמות

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום לימודי קבלה