אתר קורסים / ספורט, התעמלות ותנועה / קורס מדריכי אומנויות לחימה

אומנות לחימה היא מערך נלמד של מיומנות הכולל תרגילים ותנועות שמטרתם שיפור היכולות לתקיפה והגנה עצמית בקרב פנים מול פנים. השיטות השונות בתחום כוללות ערכים פיזיים ואמנותיים שונים, מקורות מסורתיים שונים, טכניקות מגוונות, שימוש ביכולות תודעתיות ולעתים בכלי נשק קרים כגון חרבות וסכינים.
מקורותיהן של כמה מאומנויות הלחימה המרכזיות הם במזרח הרחוק באמונות דתיות ומסורות עתיקות, אולם התגבשותן לכדי ענפים ספורטיביים תחרותיים היא מאוחרת הרבה יותר. עם זאת, המסורות העתיקות עדיין נוכחות בהן, וניתן למצוא בהן ערכי יסוד כמו ערכים אמנותיים בתנועה, יכולות שליטה בגוף, קודים מוסריים ותודעתיים לצד יעילות בהגנה והתקפה. קורס מדריכי אומנויות לחימה עוסק בכל נקודות אלה ורבות אחרות.
קורס מדריכי אומנויות לחימה  
לימוד, אימון ותרגול אמנויות הלחימה דורש יכולות פיזיות ומנטליות; נדרשים כוח, זריזות, שיווי משקל וקואורדינציה, גמישות וסיבולת לב-ריאה, ולצידם משמעת פיזית, יכולת ריכוז והתמדה. שילוב דרישות אלו קידם את אמנויות הלחימה, מלבד למעמד של ספורט תחרותי, גם לכלי לשיפור הכושר האישי והיכולת האירובית של חובבים רבים.

לימודי אמנויות לחימה מקובלים אם כן בעיקר עבור שלוש קבוצות; הראשונה כוללת כאלו הנדרשים למיומנויות לצורך עימותים פיזיים אפשריים, בין אם אנשים פרטיים המרגישים צורך בחיזוק הסיכויים שלהם לנצח בעימותים חזיתיים, ובין אם בארגוני בטחון שונים, החל מחברות אבטחה פרטיות, ועד יחידות שב"כ ומוסד.
עבור הקבוצה השניה משמש התחום לאימון כושר אירובי. ניתן להתאים טכניקה לצרכים הכושר המבוקשים, בהתאם לדגש הטכני, הפיזי או המנטלי המודגש בה.
הקהל השלישי אשר לומד את התחום הוא ילדים; אומנויות לחימה דוגלות במתן כבוד של היריבים זה לזה, ולחימה מתוך שלוה ורצון להתמודד ולהתחרות ולא מתוך רצון להוצאת אגרסיות. הקרב נערך באופן מובנה, תוך שמירה על חוקים ברורים, כך שדווקא ילדים אשר נוטים לאימפולסיביות ולאלימות ימצאו במקצוע דרך לאזן את עצמם וללמוד איפוק וריסון בד בבד עם הפעלת הגוף. קורס מדריכי אומנויות לחימה מיועד להקנות את יכולות אלו לכל הקבוצות האלו, ולעשות זאת במקצועיות ובאחריות.

קרא עוד על קורס מדריכי אומנויות לחימה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

אומנויות לחימה – לא סתם ללכת מכות

עם השנים נחשפו אל תורות הלחימה השונות רבים, והן הפכו לכלי בידורי חינוכי, ספורט תחרותי ודרך נוספת לאימוני כושר אירובי, לאו

הכשרת מדריכי ספורט וריקוד: להיות מאמן

אחרי שנים שבהם עבדתם במגוון תפקידים מכובדים בתעשייה, בחברות פרטיות או במשרדים ממשלתיים, הגיע משבר גיל הארבעים (השלושים

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מדריכי אומנויות לחימה