קורס כתבי ספורט מיועד למי שאוהב לצפות בספורט, לדון בספורט ולנתח מצד אחד, ובעל עניין בתקשורת מצד שני. מדובר במקצוע מעניין ומאתגר, שיש בו ביקוש מתמיד לידיים עובדות. לכל העיתונים היומיים יש מדורי ומוספי ספורט נרחבים ביותר; יש תוכניות רדיו יומיות העוסקות בספורט ויש פינות ספורט בכל מהדורות החדשות. יש ערוצים ספורט רבים בטלוויזיה, ויש דיווחי ספורט בכל מהדורות החדשות. אתרי אינטרנט רבים מוקדשים לנושאים הקשורים בספורט. כך שנפח התחום הולך וגדל. וגם במקומונים יש מקום רב לעיסוק בספורט.

מעבר לענפי הספורט הפופולאריים, כגון כדורגל ולכדורסל, קיימים לא מעט ענפי ספורט אשר זוכים לסיקור מידי פעם בפעם, ואף כאלו המסוקרים על בסיס יומיומי וקבוע. כמו כן, יש ספורטאים שפורצים לתודעה וזוכים להד תקשורתי גדול, במיוחד לאחר הישג אירופי או עולמי משמעותי. יש ליגות של בתי ספר תיכוניים בכדורסל ובכדורעף, יש ליגות של נשים, ובשנים האחרונות מוקמות בערים רבות ליגות בקטרגל וכדורשת להורים המייצגים את בתי הספר בהם לומדים ילדיהם.

הקורס עוסק במספר נושאים אשר קשורים לספורט, ומספר נושאים אשר קשורים בעיתונות. בין התכנים הנלמדים נזכיר: חוקות של ענפי ספורט מקובלים במיוחד, הן בארץ והן בעולם, טקטיקות שונות, פרשנות של אירועים ספורטיביים, ניתוח משחקים ומהלכים, הגשת תוכניות רדיו וטלוויזיה, הכנת ועריכת כתבות שטח וספורט, ניהול ראיונות, יחסים עם מאמנים ושחקנים, אתיקה ספורטיבית ואתיקה עיתונאית, דוברות של קבוצות ספורט וספורטאים, בניית קשרים עם מקורות ועוד.

מי שמעוניין להיות כתב ספורט צריך ללמוד את התחום במשך כסמסטר אחד, בדרך כלל מדובר בלימודים בני כ- 30 מפגשים, כאשר כל מפגש הוא של 4 שעות אקדמיות. הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב.והם כוללים התנסות ועבודה מעשית. הקבלה ללימודים מותנית בראיון קבלה אישי בכדי לבדוק את מידת התאמתו של המועמד למקצוע, וכן 12 שנות לימוד.
קרא עוד על קורס כתבי ספורט

נמצא קורס אחד

שדרים וכתבי ספורט


ספורט פאנל - נדב יעקבי
בואו להגשים חלום לקריירה, ולקבל את כל הידע והכלים הנחוצים להצלחה. שדר או כתב ספורט איכותי יכול להעביר מסר ראוי ומדוייק באמצעות הבנת הצד השני של המתרס בו נמצאים הצופים
תל-אביב
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה