אתר קורסים / תקשורת, פרסום ואירועים / קורס הכשרה פוליטית

הזמר שלמה ארצי בשירו 'תחת שמי ים התיכון' שר על מישהי אשר לה הוא קורא 'חיה פוליטית'. אף על פי שאנו נוהגים להשמיץ תדיר תחום עיסוק זה, הרי מדובר באומנות, אומנות אשר ניתן ללמוד אותה וכיום אפילו ישנה האפשרות ללמוד קורס הכשרה זו במספר מקומות ברחבי הארץ.

פוליטיקה איננה מסתכמת רק במה שאנו רואים מעל בימת הכנסת. היא שמו של המונח המתאר את כלל היחסים החברתיים בתוך קבוצה מסוימת. לכן, ניתן לדבר על פוליטיקה בכל מסגרת הכוללת הירארכיה של יחסי אנוש.

מי שמתעניין ביחסי ציבור, ודוברות, בתחומי הלובינג (שתדלנות בעברית), קשרי ממשל, או מעוניין להשפיע על תהליכי קבלת החלטות במדינת ישראל, יכול באמצעות קורס כזה לרכוש ידע תיאורטי וכלים נוספים הקשורים בעבודה הפרלאמנטרית במדינת ישראל.

תפקידו של הלוביסט, הוא לייצג ציבור או קבוצה חברתית מסוימת בפני ציבור מקבלי ההחלטות במדינת ישראל. כדי שתהלוביסט יוכל לבצע תפקידו נאמנה, עליו להכיר היטב את צורת העבודה, להתמצא בתחום אותו הוא מייצג, לרכוש לעצמו כלים של תקשורת ויחסי ציבור, להיות בעל שפה רהוטה, ביטחון עצמי ויכולת שכנוע של אחרים.

מנושאי הקורס

לימודי הקורס מיועדים כאמור למי שמעוניין להשתלב בעשייה זו במדינת ישראל, הן כלוביסט והן כעוזר פרלמנטרי.
מי שיפנה לקורס זה ילמד נושאים תיאורטיים ומעשיים מתחומי הלובניג ועבודת הכנסת. הלומדים בקורס, ילמדו להכיר את מבנה המערכות הפוליטיות בישראל ואת דרך תפקודן, טכניקות להשגת המטרות של הארגון אותו השתדלן ייצג לאחר סיום הקורס, אסטרטגיות של מאבקים, כיצד מתבצעת חקיקה וכיצד ניתן להשפיע עליה, הצגת שאילתות, הצעות לסדר היום ועוד נושאים רבים ומגוונים אשר הופכים לימודים אלו לתחום מעניין ומרתק.

הקורס כולל לא רק את הפן התיאורטי אלא גם כלים מעשיים, בצורת התנסויות שונות בפועל באמצעות סימולציות ומשחקי תפקידים בנושאים מגוונים העולים על סדר היום של הפרלמנט הישראלי כגון חינוך, חברה, כלכלה ונושאים סביבתיים ועוד.

קרא עוד על קורס הכשרה פוליטית

נמצאו 2 קורסים

דירקטורים


אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ
הקניית כלים ומיומנויות לתפקוד בדירקטוריון חברה ומול מנכ"ל החברה .ידע בסוגיות משפטיות והכרת פס"ד הקשורים בתפקיד הדירקטור, והיכרות עם מערכת הניהול הפיננסית של החברה או התאגיד.   מקום הלימודים חיפה   מתכונת הקורס 60 ש"ל. סמסטר אחד
חיפה

הכשרת דירקטורים בחברות ונושאי משרה בכירה


המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ - אונ' בן גוריון
דירקטורים ומנהלים בכירים נדרשים  לידע רב ומעודכן. קורס זה  מעניק ידע וכלים בתחומים המשפטיים והפיננסיים הנחוצים לכהונה כדירקטורים ומנהלים, כולל מפגשים עם דירקטורים ונושאי משרה בכירה המאפשרים ללמוד מנסיונם. המסלול
באר שבע
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה