אתר קורסים / בעלי חיים / בעלי חיים בחדרה עד גדרה

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

בעלי חיים

בעלי חיים הוא הנושא המשותף לכל הקורסים שתוכלו למצוא בקטגוריה זו, הכוללת מספר תחומי משנה, כולל הטיפול בהם או באמצעותם. כל מי שאוהב חיות ושואף לבנות קריירה באחד הענפים המקצועיים הקשורים בהם בוודאי יוכל למצוא בין האפשרויות הבאות שפע של הזדמנויות מעניינות, מהנות ושמאפשרות התפתחות תעסוקתית במקצוע הקרוב לליבו. בין העמודים הבאים תוכלו למצוא את התחומים האלו:
 
רכיבה טיפולית
אחד מענפי הטיפול הפופולריים ביותר זה שנים, המשלב סוסים בתהליך התראפיה והשיקום למגוון גדול של בעיות, בעיקר עבור ילדים. היסוד הרעיוני של התחום ממוקד בשני יתרונות ברורים שגלומים בסוסים; הראשון הוא התקשורת הבלתי-מילולית שנוצרת עם החיה; הסוס הוא חיה גדולה, אך אינה מעוררת פחד ורתיעה אלא יוצרת קשר בקלות. ההתייחסות כלפיו דורשת שילוב של אחריות ושליטה, שני מרכיבים מועילים בתהליך השיקומי, וזאת לצד חידוד היכולות המוטוריות והקוגניטיביות. לא פחות חשוב: בוגרי לימודים אלו זוכים לביקוש רב בשוק התעסוקה.
 קורסים עם חיות אתר קורסים
מדריכי רכיבה
לימודי רכיבה על סוסים בהתאם לענפי משנה: רכיבה מערבית (ריינינג) הכוללת תרגילים שונים הממחישים את שליטת הרוכב בסוס; רכיבה אומנותית (דרסאז'), הדורשת את מקסימום התיאום בין הסוס לרוכבו ליצירת מיצג תכלית של תנועות דומות לריקוד הכולל תנועות, תרגילים ומוזיקה המפגינים את ההרמוניה והשליטה המלאה בין הרוכב ובעל החיים. תחום נוסף הוא רכיבת מירוץ (ג'וקי) המכשירה להשתתפות בתחרויות בהיפודרומים שכבר ניתן למצוא אפילו אצלנו. שני ענפים נוספים שבהם קשה יותר למצוא אפשרויות לימודיות הם פולו ורודיאו, ענפי רכיבה שפחות התאזרחו בארץ.
 
אילוף כלבים
בקטגוריה זו ניתן למצוא לימודים המכשירים לשלוש מטרות עיקריות: הראשונה היא אילוף כלבים למטרות תעסוקתיות, דהיינו הכשרתם ככלבי גישוש ושמירה, איתור חומרי נפץ, אבטחה ואפילו תקיפה. התחום השני הוא כלבנות טיפולית, אשר מזכירה מאוד את הרכיבה הטיפולית. השיטה מסתייעת בכלי עבודה דומים ומקבילים אצל הכלבים, אשר מן הסתם זמינים ונוחים יותר לעבודה מאשר סוסים.
המטרה השלישית ואולי המרכזית מבין מגוון ההכשרות היא אילוף חיות בית; כולנו רוצים לגדל כלבים, אולם רבים נאלצים לעשות זאת בתנאים שאינם אידיאליים עבורם כמו טריטוריה צפופה בישוב עירוני, ילדים קטנים בבית ושאר מגבלות על התנהגותו הטבעית של הכלב. במקרים שכאלו נוצר לא פעם צורך דחוף לעצב את התנהגות החיה כדי להתאימה לתנאי הגידול, ויאפשרו המשך חיים משותפים בבית. במקרה כזה הפתרון הפשוט, שרבים כבר למדו להעזר בו, הוא טיפול בידי מאלף שידע להחזיר את ההרמוניה המשפחתית.
 
 
טיפול בחיות
זוהי קטגוריה מגוונת המכילה כמה מיומנויות ומקצועות: סיוע וטרינרי ועוזרי וטרינר, זואו-תרפיה, שהיא עודענף טיפולי באמצעות בעלי חיים הדומה לסיוע באמצעות כלבים וסוסים שכבר הוזכרו כאן, אך מרחיב את אפשרויות התראפיה באמצעות חיות נוספות אשר להן תכונות ייחודיות, כמו למשל החתמת בעלי חיים (אשר אינה מתקיימת אצל סוסים וכלבים). תחום הכשרה נוסף ושימושי אותו תוכלו למצוא בין המסלולים המוצעים הוא אחזקת פינות חי. 
 
לימודיספרות כלבים
למרות הכותרת אשר עלולה להטעות, מכילה קטגוריה זו גם לימודי ספרות חתולים וחיות בית אחרות. מיומנות זו הופכת למבוקשת יותר ויותר עם כניסתם לארץ של גזעים חדשים אשר דורשים טיפוח מורכב ומושקע יותר, בעיקר על רקע האקלים המאתגר בעונת הקיץ אצלנו.
 
בכל מקרה, לכל מי שאוהב בעלי חיים ומעוניין לבנות לעצמו עתיד תעסוקתי במחיצתן (ובלי להשקיע שנים ארוכות בלימודי וטרינריה) מוצע בעמודים הבאים שפע של אפשרויות לפתח את התחביב ולהפוך אותו למקצוע מלא סיפוק, אשר גם שכר נאה בצדו.
 

קרא עוד על בעלי חיים בחדרה עד גדרה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

טיפול בעזרת בעלי חיים: ההיגיון שמאחורי הסוס

אתם מנסים להסביר להם כמה חשוב לשמור על הניקיון (ובדרך מאפרים על הדשא בחצר), אתם חוזרים שוב ושוב על המסר שצריך להגיע בזמן

שלוש דרכים לפנק את בעלי החיים

למרות ההבנה שכלב הוא לא בן זוג (או ילד) רבים האנשים המתייחסים אל חיית המחמד שלהם כחלק מבני המשפחה, לעתים אף בצורה קיצונית ביותר.

כלבנות טיפולית - על מה ולמה

הכלבים שלנו משמשים כחיית מחמד, חבר אמיתי, חלק מהמשפחה שלנו, מישהו להישען עליו וידידו הטוב של האדם. עם כניסתם של הכלבים

אילוף כלבים - להתאהב בחברו הטוב ביותר של האדם

מאחורי תורת אילוף הכלבים מסתתרים חוקים ברורים ונוקשים הרבה יותר ממה שאתם חושבים. מטרתהחוקים הינה ליצור אינטראקציה מוצלחת בינכם ובין הכלב שלכם.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום בעלי חיים בחדרה עד גדרה