אתר קורסים / בעלי חיים / קורסי טיפול בחיות
רבים האנשים אשר מגיל צעיר חולמים לעבוד עם בעלי חיים. אחרים מחליטים על עיסוק זה בשלב מאוחר יותר בחייהם המקצועיים. על מנת להגיע להחלטה אשר תהפוך את החלום שלכם למציאות עליכם לשאול את עצמכם שתי שאלות עיקריות. הראשונה היא באילו מהתחומים הקשורים לבעלי חיים אני רוצה לעסוק. השנייה כיצד ניתן להיכנס לתחום המבוקש.
קורסי טיפול בחיות פותחים שער לתחום מספק ומתגמל ברמה האישית שכן אתם עובדים עם יצורים אשר יכולתם להעניק אהבה אינה מוגבלת. לצורך עיסוק בתחום עליכם ליהנות מעבודה כחלק מצוות אך גם להיות בעלי אחריות ויכולת לעבוד לבד ללא פיקוח. נוסף לכך, עליכם להיות בעלי סבלנות ויכולת ליצור קשר מסוים עם בעלי חיים וכן בעלי יכולת תקשורת בינאישית, שכן עבודה עם בעלי חיים מצריכה קשר עם אנשים. כמו למשל, מציאת בית חדש לבעל חיים עזוב או להדריך אנשים כיצד לאלף את חיית המחמד שלהם.
קורסי טיפול בחיות
תחום הטיפול בחיות מציע מגוון רחב של קורסים מקיפים וכוללים המאפשרים להעניק טיפול לחיה בין אם  בהיבטי טיפול שוטף וגידול ובין   אם בהיבטי טיפול במחלות ומצבים חריגים
קורסים בתחום מעבירים יסודות ומבואות אודות מגוון רחב של בעלי חיים אופייניים כדוגמת חתולים, כלבים וסוסים. יסודות אלה מהווים תנאי בסיסי ללימודי טיפול בהם, וניתנים בצורה גנרית ממעוף הציפור .
לאחר לימוד החומר הבסיסי, למדים הסטודנטים אודות המאפיינים הייחודיים לכל סוג בעל חיים, אורח חייו והפסיכולוגיה הייחודית לו. כך למשל, לומדים הסטודנטים אודות הפסיכולוגיה של היונקים, הטורפים וההולכים על ארבע בכלל. המזון אותו אוכלים בעלי החיים, וסדר היום של כל בעל חיים בשבי .
עוד במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים שיטות וטכניקות התמודדות עם מצבים חריגים ואף מצבי חירום. מחלות נפוצות של בעלי חיים, זיהוי חריגות בהתנהגות בעל החיים, כיצד ניגשים לבעל חיים מבלי לעורר בו פחד או תוקפנות, וכן סיוע בטיפול הקליני המוענק לבעל החיים על ידי וטרינר או איש מקצוע אחר .

בוגרי הקורסים יכולים להשתלב כמטפלים האחראים על סוג בעל חיים ספציפי בגן חיות, פינת חי, עדר או מכלאה, ומנהלים את כל הטיפול בהם. הטיפול בבעלי החיים כולל את האכלתם בצורה נכונה, ניקיון סביבת מחייתם, יצירת עניין ופעילות בחייהם, מעקב אחרי מצבם הבריאותי וכדומה .

קורסי טיפול בחיות מיועדים עבור כל אדם הרוצה להשתלב בעבודה עם בעלי חיים. בין שמדובר בעובד בחוות סוסים, רפת פרות, עדר כבשים או גן חיות. כמו כן, גם מטפלים פעילים יכולים לנצל את הקורס על מנת לרענן את ידיעותיהם ולהתעדכן בחומרים חדשים .
קרא עוד על קורסי טיפול בחיות
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

אילוף כלבים - להתאהב בחברו הטוב ביותר של האדם

מאחורי תורת אילוף הכלבים מסתתרים חוקים ברורים ונוקשים הרבה יותר ממה שאתם חושבים. מטרתהחוקים הינה ליצור אינטראקציה מוצלחת בינכם ובין הכלב שלכם.

שלוש דרכים לפנק את בעלי החיים

למרות ההבנה שכלב הוא לא בן זוג (או ילד) רבים האנשים המתייחסים אל חיית המחמד שלהם כחלק מבני המשפחה, לעתים אף בצורה קיצונית ביותר.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסי טיפול בחיות