אתר קורסים / ספורט, התעמלות ותנועה / קורס מדריכי טאי צ'י

טאי צ'י היא אומנות לחימה סינית שנעשתה פופולארית בעולם כולו. אם תיסעו לסין תוכלו לראות בפארקים, במיוחד בבקרים סינים רבים המתאמנים בקבוצות גדולות. במהלך המאה ה- 20 הפך התחום לספורט פופולארי גם במערב והוא נלמד ומתורגל במקומות רבים בעולם.

הטאי צ'י מאופיין בתנועות איטיות, כאשר לכל תנועה ניתנת תשומת לב רבה, זאת בניגוד לספורט האירובי לסוגיו בו מוצאת אנרגיה רבה בזמן קצר, עבודת שרירים וגמישות, והכל תוך התבוננות רבה פנימה. מושם דגש רב על שמירה על שיווי משקל וניסיון לערער את שיווי המשקל אצל היריב.

תכני הלימוד
קורס מדריכים דורש הכרה עמוקה עם עקרונות הלחימה תוך הכרת הבסיס שלו והאידיאולוגיה שממנה הוא מגיע – הטאואיזם. ישנו תרגול רב של צורת הריכוז המיוחדת תוך שימוש במדיטציה ותנועה. המשתתפים לומדים כיצד לפתוח את ערוצי האנרגיה לגוף על מנת לעזור לאנרגיית החיים (הצ'י) לזרום בו בקלות רבה יותר.

במסגרת הלימודים העיוניים נכללים שיעורים העוסקים באנטומיה, פיזיולוגיה, עזרה ראשונה, תורת האימון, פסיכולוגיה של הספורט, העקרונות עליהם מושתת הטאי צי, לימוד של כל התנועות הנעשות במסגרת אמנות לחימה זו.

על מנת ללמד את התחום יש לתרגל אותו רבות. במסגרת הקורס יהיו כמובן תרגולים ואימונים רבים, ביחידים ובזוגות. אימוני הזוגות נועדו ליישם את הנלמד מבחינת ההתמודדות מול היריב.

קהל היעד
הקורס מיועד לכל מי שמתרגל את הטאי צ'י ומעוניין כעת לחלוק את הידע שלו עם אחרים ולהעביר להם את המיוחד בספורט זה, את השלווה שבו מצד אחד יחד עם התמודדות עם יריב מצד שני. על מנת להתקבל יש להציג אישור מרופא המעיד על בריאות תקינה ויכולת להתמודד עם עיסוק בספורט

קורס מדריכי טאי צ'י מתקיים בארץ במספר מקומות, ביניהם: יקנעם עילית, רמת יוחנן ותל אביב.

קרא עוד על קורס מדריכי טאי צ'י
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

תיקון יציבה דרך התעמלות בונה עצם

מרכז הכובד: נקודה בתוך מערכת, אשר המערכת כולה מתנהגת כאילו כל מסתה מרוכזת בנקודה זו. הכוונה היא לנקודת האיזון של מרכז הגוף, נקודה הנחשבת כמרכז הגוף.

אומנויות לחימה – לא סתם ללכת מכות

עם השנים נחשפו אל תורות הלחימה השונות רבים, והן הפכו לכלי בידורי חינוכי, ספורט תחרותי ודרך נוספת לאימוני כושר אירובי, לאו