אתר קורסים / יהדות, רוחניות ומיסטיקה / כירולוגיה - קריאה בכף היד
בוקר אחד התיישבתי להפסקה קלה לצד חברתי לעבודה. היכרותנו זו את זו הייתה שטחית. היא הביטה בי ואז עצר מבטה בכף ידי. לבקשתה, הושטתי לה את כפות ידיי והיא עיינה בהן והחלה לתאר קווי אופי, לציין פרטים אישיים נכונים, תכונות, נטיות, התנהגות ואני נדהמתי ומה שאמרה ריתק אותי. היא למדה בצעירותה כירולוגיה - קריאה בכף היד ובדקה את צורת אצבעותיי ואורכן, את מצב הציפורניים, קווים בכף היד, גבעות ותלמים וכך גישרה על פער בהיכרות בינינו במספר דקות.
 
תורת החקר והקריאה בכפות הידיים, כירולוגיה (כירו-יד) בשמה הלטיני, התקיימה בתרבויות עתיקות וקיימת עד ימינו. שיטה זו מתבססת על הקשר הישיר בין המוח לבין כפות הידיים ועל רשת העצבים בהן וגורסת כי נטיותינו הגנטיות ביחד עם מאפיינים וכישרונות מוצפנים בהן. קווי היד נוצרים בזמן התפתחות העובר ברחם ומושפעים מעט ממהלך החיים, ופתולוגים מציינים כי זמן מה לאחר המוות קווים אלו נעלמים. הכירולוגיה נחלקת בתוכה לתתי תחומים ככירומנטיקה וכירו נומיה ולשיטות ככירולוגיה פסיכו דיאגנוסטית, שיטת אבחון הפרעות נפשיות המשמשת במדעי ההתנהגות.
קריאה בכף היד קורס כירולוגיה
תפיסה רווחת הינה שקריאה בכפות הידיים מושתתת על הקווים החרוצים בהן, אך הכירולוג בוחן את חוזק כף היד והאחיזה (יד קשה=מאגרי אנרגיה, יד רכה= אנרגיות חלשות), גודל, צורת הידיים, רכות וגמישות, איכות העור בכף ובגב היד, אורך האצבעות והיחסים ביניהן ובהשוואה בין אורכן (בעיקר האמצעית) לבין אורך הכף, צורת האצבעות וקצותיהן, המפרקים, הציפורניים ומצבן, גבעות, תלמים וקווים ואף טביעות האצבעות.
לכל חלק וליחסים בינו לבין חלקים אחרים יש משמעות שונה וייצוג באישיות האדם. אבחון הקווים (כירומנטיקה), למשל, שנחלקים לקווים עיקריים – החיים, הראש, הרגש והדרך ואבחון הגבעות והאצבעות (כירונומיה) הנוצרות בין הקווים ובבסיסי האצבעות מצביעות על תכונות ומצבים בחיי האדם. לדוגמא, גבעת אפולו שבבסיס הקמיצה מסמל אמנות ויצירה, אהבת היופי ורגשנות וככל שהיא תפוחה מצביע הדבר על פתיחות, נדיבות, הומור ואסתטיקה.
יש חשיבות לשילוב האבחון בין כפות הידיים לבין עצמן, להשלמה שלהן זו את זו כמו גם לסוגי הידיים הנקבעים על פי היחס בין אורך כף היד ורוחבה ואורך האצבעות. סוגי כפות הידיים מלמדים על תכונות בולטות של בעליהן, למשל "יד אדמה" שבה האורך והרוחב שווים והאצבעות קצרות מצביעה על מעשיות, עקשנות, עיסוק בחומר ומרובעות ו"יד אוויר" בה האצבעות ארוכות והאורך והרוחב שווים גם הם ומעידה על חשיבה, חקר, ארגון ותקשורת.
 
מה אומרים הסימנים
אורך האצבעות, המפרקים, צורת קצות האצבעות וגמישותן מייצגים הערכה עצמית ותפקידים בחיים ובעבודה. מעניינת הגרסה כי אצבעות גמישות הנכפפות לאחור ישתייכו לאדם נוח, ותרן ומקובל על אנשים ואלו הנוטות פנימה ישתייכו לחשדנים, מופנמים, צרי אופקים ועקשנים. הכירולוג משקף לנו את עצמנו באמצעות בחינת הידיים ומאפשר לנו להכיר את הפנימיות, החולשות, צורת החשיבה ומייעץ בנושאים אישיים, התמודדות ואיתור קשיים, התפתחות מקצועית ותמיכה.
 
מאבחנים ומטפלים בתחום לומדים את היסודות שנסקרו לעיל, תוך הרחבה והעמקה, עיבוד ופענוח המידע, תרגול והתלמדות התלמידים בינם לבין עצמם ומצילומים וסריקה של כפות ידיים שונות. רבים מהבוגרים התמחו או מתמחים בו-זמנית בטיפולים מתחומים של הרפואה המשלימה ומשלבים את האבחון הכירולוגי בעבודתם השוטפת. ההתנסות בלמידה זו פותחת לבוגרים צוהר להבנת הזולת ולהכרתו ופיתוח מודעות להם עצמם. כירולוגיה - קריאה בכף היד ניתן ללמוד במוסדות השכלה העוסקים ברפואה אלטרנטיבית ומשלימה לסוגיה, במסלולי ערב הנמשכים בין חצי שנה לשנת לימודים.
קרא עוד על כירולוגיה - קריאה בכף היד

נמצאו 3 קורסים

כירולוגיה


מכללת ברק
מה הקשר בין אישיותנו לבין כף היד? אם נביט במפת מערכת העצבים בגוף האדם, נראה כי מספר רב מאוד של צינורות עצב יוצאים מחלקי המוח השונים, ישירות אל כפות הידיים
ירושליםאשקלוןבאר שבע

כירולוגיה


מכללת גודלמן
כירולוגיה היא בעצם תורת קריאת כף היד בשיטה מודרנית, בשיטה המשלבת ידע עם מחקרים מדעיים ומשמשת לאבחון מבנה האישיות. הכירולוגיה מאמינה כי כף היד היא מראה לקשר בין הגוף והנפש
אשדוד

מאבחן בתורת כף היד - כירולוגיה


לאונרדו דניאל העצמה אישית
שורשיה של תורת כף היד – הכירולוגיה, עתיקי יומין, וניטעו כבר לפני כ-5000 שנה בתרבויות הודו, סין, יפן ואפילו בתנ"ך. אישים כמו נפוליאון בונפרטה נעזרו בקוראי כף היד כדי לקבל
ראשון לציון
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה