אתר קורסים / קורסים - לימודים לחיילים משוחררים ע"ח הפיקדון / קורסים - לימודים לחיילים משוחררים ע"ח הפיקדון באזור השפלה

קורסים - לימודים לחיילים משוחררים ע"ח הפיקדון באזור השפלה

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

קורסים - לימודים לחיילים משוחררים ע"ח הפיקדון

לימודים על חשבון הפיקדון: מה זה? איך זה? איפה מממשים את הזכות

אין משוחרר טרי מצה"ל שלא מכיר את מושג הפיקדון ושאינו רוצה לדעת איך לעשות בו שימוש. הקרן להכוונת חיילים משוחררים ומדינת ישראל הגדירו מספר מקרים ספציפיים שבהם ניתן למשוך את הכסף שנצבר במהלך חודשי השירות כבר בחמש השנים הראשונות לאחר השחרור.
סכום הפיקדון משתנה מחייל לחייל והוא נקבע על פי סוג השירות (קרבי, תומך לחימה, אחר) וכן בהתאם למשך השירות (מקסימום שלושים ושישה חודשי שירות לגברים ועשרים וארבעה חודשי שירות לבנות).
אם אתם רוצים להקים עסק, אם התחתנתם בפרק זמן זה, אם ברצונכם לקנות דירה או בית, אם אתם מבקשים להתחיל ללמוד או להתכונן לקראת לימודים אקדמיים ואם אתם שואפים לרכוש כישורים מקצועיים כלשהם, אתם בהחלט עומדים בתנאים המאפשרים לכם להיעזר ביתרון זה.

משיכת כספי הפיקדון לצורך לימודים

הגדרת התחום 'לימודים' כדי למשוך את כספי הפיקדון, כוללת השלמת השכלה תיכונית (בגרויות או תעודת גמר), לימודים קדם אקדמיים (מכינות, קורס פסיכומטרי וכד'), לימודים בישיבה על תיכונית ולימודים אקדמיים.
במקרים אלו עליכם להציג בפני סניף הבנק שממנו אתם מבקשים למשוך את הפיקדון אישור קבלה למוסד לימודים מוכר, העתק אישור על ההכרה של אותו מוסד לימודים (מלבד מספר אוניברסיטאות שיפורטו בהמשך), שוברי תשלום או אישור על ביצוע העסקה, וכמובן תעודת זהות.
מוסדות הלימוד שאינם מצריכים אישור הכרה: מכון ויצמן למדע, טכניון, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית.

משיכת כספי הפיקדון לצורך הכשרה מקצועית

"הכשרה מקצועית" נחשבת כל מסגרת לימודים המקנה בסיומה מקצוע שבו ניתן לעשות שימוש ולהשתלב בשוק העבודה. קיימים לא מעט קורסים ולא מעט מכללות מקצועיות ברשימה זו, ביניהם: קורס ברמנים, לימודי ספרות (מלשון עיצוב שיער, לא מלשון ביאליק, עגנון וכו'), קורסי קוסמטיקה ולימודי מקצועות היופי, קורסי אבטחה ועוד קורסים רבים אחרים.
חשוב מאוד לבדוק את זכאותו של מוסד הלימודים שאליו אתם מבקשים להירשם לצורך הרשמה על חשבון הפיקדון. ניתן לעשות זאת באתר משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה או בקישור זה.
המסמכים שעליכם להציג בפני הבנק בבואכם למשוך את הכספים לצורך הכשרה מקצועית, זהים למסמכים שתתבקשו להגיש אם ברצונם להירשם ללימודים אקדמיים. מסמכים אלו כוללים: אישור קבלה למוסד הלימודים המוכר, העתק אישור על ההכרה של אותו מוסד לימודים, שוברי תשלום או אישור על ביצוע העסקה, תעודת זהות של מבקש הפיקדון.

כמה זמן עומד לרשותי על מנת למשוך את הכסף?

כספי הפיקדון ימתינו לכם בסניפי הבנק המתאימים (ראה סעיף 'איפה מממשים את הפיקדון') החל משבועיים לאחר תום השירות ועד כחודש מתאריך זה.

כאמור, אם ברצונכם למשוך את הכסף לפני תום חמש שנים מתאריך השחרור, עליכם לעמוד בתנאים שהציבה הקרן להכוונת חיילים משוחררים. לאחר שהסתיימו חמשת השנים הראשונות אתם יכולים למשוך את הכסף לכל מטרה, ללא צורך בהצגת אישורים מיוחדים או תעודות מיוחדות, מלבד תעודת הזהות.

עם זאת, במקרה ולא תממשו את הכסף עד לתום שבע שנים מהשחרור, ימחקו כספים אלו ויוחזרו לצבא ללא אפשרות שחזור או החייאה של כספים אלו.

איפה מממשים את כספי הפיקדון

ניתן למשוך את המענק בכל אחד מסניפי בנק לאומי או בנק הפועלים ברחבי הארץ. עד לפני כשנה וחצי, כלומר עד לחודש אוקטובר 2010, הייתה קיימת האפשרות לממש את הפיקדון לחיילים המשוחררים גם בבנקים אחרים, אך בעקבות שינוי זה הצטמצמו נקודות המשיכה רק לסניפים השייכים לבנקים אלו.

קרא עוד על קורסים - לימודים לחיילים משוחררים ע"ח הפיקדון באזור השפלה
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסים - לימודים לחיילים משוחררים ע"ח הפיקדון באזור השפלה