מסחר במט"ח איננו חלפנות כספים כפי שבוודאי מניחים רבים, אלא מסחר ממונף בשוק ההון אשר מקובל במיוחד אצל ברוקרים חובבי סיכונים וריגושים. תחום זה המכונה גם פורקס, קיצור ל-Foreign Exchange Market, עוסק במסחר פעיל במטבעות ובאופציות מט"ח בשווקים שונים בעולם, לרוב באמצעות האינטרנט. את הפעילות משמשות תוכנות כגוןMetaTraderו-Web Trader, ברוקרים מתווכים בין הפלטפורמה למשקיעים עצמם, ומספקים למעשה את ההון והמינוף עבור ההשקעות. ענף זה מגלם באופן ההולם ביותר את חזון הכלכלה הגלובלית, שכן הפעילות בו מתקיימת תוך שהיא חוצה מדינות ובורסות מקומיות רבות, מתקיימת על פני כל שעות היממה, בכל אזור זמן ובכל רגע נתון.
 
מהו מסחר במט"ח
במהלך המסחר נקנה מטבע של מדינה מסויימת במקביל למכירה של מטבע מדינה אחרת, תוך השערה מי מהם ייחלש ומי יתחזק. הברוקר מתמקד במספר מטבעות בהם הוא מזהה הזדמנויות טובות, וההשקעה מתבצעת בטווח קצר של שעות או מספר ימים. מכיוון שמספר הפעולות מצומצם, הפעילות אינה דורשת מאמץ רב ומורכבות גדולה. לעומת זאת, המסחר במט"ח הוא ממונף מאוד; משמעות הדבר היא  שההלוואה ניתנת לסוחר המשקיע לאחר ביצוע ההפקדה בחשבונו של הברוקר, וההימור הוא ביחס מספרי גבוה מאוד יחסית. המינוף המקובל בתחום הוא לרוב 1:100, משמע שעל השקעה של דולר המשקיע יקבל לידיו 100$ למסחר בפלטפורמה. הדבר מביא מטבע הדברים לרווחים גבוהים מאוד במקרה הטוב, והפסדים כבדים במקרה הרע.
 
לבניית אסטרטגיית מסחר ישנם יסודות מקצועיים רבים הנלמדים בחלקם במהלך קורס מסחר בשוק ההון. סוחרים מיומנים מכירים בחשיבותן של אסטרטגיות שהוכיחו רווחיות גבוהה וסיכון נמוך. במקביל, יש גם ערך לנסיון וידע נצבר. לכן, על רקע הסכנה להפסדים גדולים, מומלץ מאוד לגשת למסחר זה בזהירות רבה, ורק לאחר צבירת ידע ויכולת ניתוח מתאימים.
 
למי מתאים הקורס
קורס ניתוח טכני הוא לימוד כדאי עבור מי שמעוניין לסחור במט"ח כמקצוען, לדעת לזהות את מרכיבי הסיכון והסיכוי, לבדוק ולנתח אסטרטגיות מסחר. זהו איננו תחליף לקורס יועצי השקעות או קורס השקעות בשוק ההון. הלימוד מיועד לסוחרים מתקדמים ומיומנים, המבקשים ללמוד קורס מסחר בשוק ההון שיעניק להם כלים לתכנון אסטרטגיות למסחר במט"ח, או שכלול אסטרטגיות קיימות.
זהו קורס בשוק ההון המיועד לבעלי ידע בסיסי בניתוח טכני המעוניינים להצטייד בכלים לבדיקת רווחיות וסיכון של אסטרטגיות, ניהול מדוייק ומקצועי של סיסטמים באמצעות מטטריידר, וידע לביצוע ניתוחים ואופטימיזציות מסחר. התכנים מתחילים מהבסיס תוך יישור קו עם תכנים מעולם הכלכלה ולימוד שוק ההון עד להשגת כלים מתקדמים ועיסוק בנושאים מורכבים יותר בתחום ההשקעות.
 
קורסים במט"ח ניתן למצוא ברחבי הארץ בערים רבות כמו חיפה, תל אביב, ירושלים, רמת גן ובעוד מקומות נוספים.
קרא עוד על קורסים במט"ח

נמצאו 3 קורסים

קורס ניתוח טכני ומסחר במט"ח


מכללת EASY COLLEGE
הקורס האולטימטיבי המשלב ידע, תרגול והתנסות למי שרוצה לסחור במט"ח. כולל מסחר בסימולטור מתקדם.ניתוח טכני השנים האחרונות לימדו את כולנו שהשווקים הפיננסיים כבר לא מתנהגים כפי שכתוב בספרי הלימוד. התנודתיות
תל-אביב

קורס מסחר


מכללת Mשב שוקי הון
קורס חדשני ומעשי ללימוד "סודות המסחר" הבורסאי (זמן-אמת). הקורס מועבר בכיתות מחשבים חדישות המקושרות בזמן-אמת לבורסות העולם. המרצים בקורס הנם טריידרים מקצועיים בעלי ניסיון רב, אנשי שטח, העוסקים בתחום ע"ב
בני ברק

מסחר במט"ח-מודלים מתקדמים


מכללת פסגות שוק ההון
שוק המסחר במט"ח מושך אליו משקיעים רבים, אשר לא תמיד סוחרים באופן מקצועי, וזאת בשל ההזדמנויות הרבות שהוא מציע, היכולת לעבוד מהבית בשעות הפנאי והעובדה שהוא יכול לשמש גם כתוספת
רחובותחיפהירושליםבאר שבערמת גןקורס אינטרנטי
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסים לשוק ההון - מה לומדים בהם

  קורסי שוק ההון ,יכניסו אתכם אל תוך המעגל הכלכלי הנע, ואז תוכלו גם אתם להיות חלק מהגאות של הכלכלה הישראלית. הקורס

קורסים בשוק ההון - מי צריך את זה?

קורסים ללימוד פיננסים , מאפשרים לבעלי משק בית, לדעת כיצד לחסוך, כיצד להוציא את הכסף באופן יעיל, ובעיקר כיצד לחסוך כסף לשעות קשות.

ללמוד בלי לצאת מהבית

עושים קניות באינטרנט, פוגשים אנשים באינטרנט, עובדים בעזרת האינטרנט, מנהלים מערכות יחסים באינטרנט ואפילו נפרדים באמצעות האינטרנט.