אתר קורסים / לימודי שוק ההון / קורס ניהול סיכונים

בעלי עסקים או חברות רבים מוצאים עצמם חלק גדול מהזמן לוקחים סיכונים כלשהם. אין הרבה בטוח בהתנהלות העסקית בשוק שהוא לא תמיד יציב וצפוי. זהו אינו בהכרח דבר שלילי, לרוב על מנת שעסק יצמח ויתפתח, יש צורך קבוע להתמודד איתם. ניהול סיכונים עוסק בהם בתחומים פיננסיים, משפטיים, סביבתיים ועוד. המטרה היא לזהות את העתיד לקרות, לדעת להעריך מה ההסתברות להתממשות, מה ההשלכות לכך, וכיצד יש לטפל ולהגיב. מנהל הסיכונים מעריך את כלל ההתרחשויות העשויות להתרחש בחברה, את חשיבותם והשפעותיהם של ואת סדר העדיפויות מבחינת הטיפול בהם.

תוכן הקורס
קורס בנושא יכול להיות מוגדר לפי תחומים. הוא יכול להתמקד בפיננסים או בתחום הייצור והתעשיה למשל. קורס בפיננסים עוסק בעקרונות ניהול, השלכות המשבר הגלובלי ב- 2008 על המבנה הארגוני של חברות שנוצר בעקבותיו, ניהול סיכונים בבנקים בעקבות המשבר, מדידת ביצועים ושיטת תגמול הולם סיכון לחברות וסוחרים, נזילות ואשראי. קורס בבטיחות כולל מושגי יסוד בבטיחות ותקנים, ילמדו שיטות לאיתור גורמי סיכון והערכתם. במסגרת קורס זה יתקיימו גם סדנאות ותרגולים מעשיים שבעזרתם יוכלו הסטודנטים להתנסות בשיטות הטיפול השונות בתחום הבטיחות במפעלים.

קהל היעד
הקורס מיועד למנכ"לים וסמנכ"לים הרוצים לקבל ידע גם בתחום הזה ולהיות מספיק מודעים למתרחש בחברה אותה הם מנהלים, למנהלי סיכונים בתחומים התפעוליים, הפיננסיים, ולכאלה העוסקים בבקרות בתוך החברות.

משך הקורס
יכול להשתנות ממוסד למוסד. במסגרת הפקולטה לניהול להב של אוניברסיטת תל אביב מועבר קורס של 40 שעות אקדמיות ובמסגרת מרכז אוניברסיטאי אריאל לעומת זאת מדובר ב- 200 שעות אקדמיות כך שישנם הבדלים. בררו באופן מדוייק מול המוסד הלימודי.

אפשרויות תעסוקה
בוגרי קורס זה משפרים את מעמדם לקראת ראיונות עבודה לתפקידי ניהול בחברה שבה הם עובדים או בחברות אחרות וכן פותחים אפשרות לתפקידים רבים ומגוונים אחרים. קורס ניהול סיכונים מתקיים במוסדות לימוד רבים בתל אביב, חיפה, ירושלים וערים נוספות.

קרא עוד על קורס ניהול סיכונים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס ניהול סיכונים