אתר קורסים / אדריכלות ועיצוב פנים / לימודי פנג שוואי
פאנג שוואי היא שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ומבנים השואפת להרמוניה עם הטבע. עדויות ראשונות ליישומה מתוארכות בכמעט 6000 שנה. שורשיה נטועים בתפיסה הפילוסופית הטאואיסטית, אשר מזהה במחזוריות הטבע הקבלה להתנהלות בני האדם. הנחת היסוד שעומדת במרכזה זו היא שאיזון וזרימה טובה בין האדם לסביבה משפיע על כל תחומי החיים כגון בריאות, זוגיות, קריירה ושפע. הפנג-שואי הקלאסי עוסק בהצבת רהיטים במרחב בסיוע מערכת הסימבולים הסינית, וחמשת האלמנטים ועקרונות היין והיאנג כדי לסייע בשילובי צבעים, השפעות של כיווני אור ושמש, עוצמת האור בבית או במשרד, כיווני זרימת האוויר, סוגי צמחיה מתאימים, סוגי, צבעי ומיקום הריהוט.
 
משמעות "פנג שוויי" בסינית היא "רוח-מים", וזאת משום שהוא מבטא את הבנת היקום ותבניות האנרגיה הפועלות בו באופן מחזורי. בהתאמה לכך השאיפה היא ליצור הרמוניה בין הבית לסביבה ומערכת האנרגיות הטמונות בה. ה"פנג" מייצג את המטאפיזיות הרוחנית, וה"שוויי" את המוחשיות, הגשמיות הארצית. הנחיות שני יסודות מקבילים אלו שואפות לייצר סביבת קיום שתתאים את המבנה ותכולתו למי שפועל בו, ותתמוך בו. יישום השיטה אמור לסייע לאדם לשנות את חייו לחיוב, תוך כדי ניתוב חיובי של ההשפעות הסביבתיות.
 
הפנג שוואי בוחן את הבניין על פי כמה וכמה איפיונים, וביניהם זמן הבנייה והאכלוס שלו, איכויות ותכונות הסביבה המקיפה אותו, לכן אם מתברר שהסביבה אינה הרמונית דיה, יש ליצור הפרדה בינה לבין ההרמוניה שנוצרה בתוך המבנה, לשם כך ניתן לתלות וילונות מסתירים, לשתול עצים מגוננים, או אפילו לבנות חומה אם אין מנוס מכך, כל עוד הדבר אינו פוגם מהותית בחדירת התאורה הטבעית פנימה.
כללים נוספים קובעים למשל כי על הפינות בבית להיות מעוגלות, ושם כך הן נמדדות במצפן מיוחד בצורת קערה ונקרא לו-פן. עוד נקבע כי אין להעמיס פריטים רבים מדי בחלל, בעיקר מכשירים חשמליים, וכאשר אלו מאבדים את ערכם השימושי בעקבות שינוי הרגלים או קלקול, יש להיפטר מהם. באמצעות השמירה על כללים אלו ורוח זו, ניתן לגונן על הבית ויושביו, ולשמור על בריאות ושגשוג הדיירים במבנה.
 
הפנג שוויי קנה לעצמו חסידים לא מעטים גם במערב, ורבים אשר בונים ומעצבים את בתיהם וסביבת עבודתם מבקשים להתאים אותם לכללים הקבועים בו. ניתן ללמוד את תורה זו או כחטיבה בתוך לימודים כלליים של אדריכלות ועיצוב פנים, או כקורס קצר בנפרד. לימודים אלו מיועדים לכל מי שמעוניין ללמוד את השיטה וליישם אותה בבית או במשרד. הלימודים מתקיימים במסגרת לימודי עיצוב פנים אך כאמור גם כקורס עצמאי למעצבים, אדריכלים ולקהל הרחב.
 
קראו בקטגורית פנג שוואי שלפניכם את פירוט הקורסים, בחרו את הקורס המתאים, מלאו את הפרטים ונציג הקורס יצור אתכם קשר בהקדם.
קרא עוד על לימודי פנג שוואי

נמצא קורס אחד

פנג שואי


מכללת גודלמן
קורס מקיף ומעמיק להכשרת יועצי פנג שואי, שבמרכזו יסודות הפנג שואי הקלאסי ונוסחאות לאבחון בתים, עסקים ופרקטיקה. הפנג שואי התפתח לפני למעלה מ-3000 שנה בסין, כדי להעניק את הידע ליצירת
אשדוד
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

קורסי מאמני ספורט – לעבוד בריא

אם אתם אנשים ספורטיביים המקפידים על אורח חיים בריא, יתכן שקורסי מאמני הספורט השונים הם בדיוק מה שאתם מחפשים. קורסים אלה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום לימודי פנג שוואי