אתר קורסים / בעלי חיים / ייעוץ להתנהגות חיות מחמד
עבודה עם בעלי חיים היא עבודה שאנשים רבים רוצים לחוות אותה, אך לא כולם בעלי הכישורים להיות וטרינרים, ועל כן ניתנת להם האפשרות לעבוד בתחומים משיקים כדוגמת ייעוץ להתנהגות חיות מחמד.

בעלי חיות מחמד רבים נאלצים להתמודד עם בעלי החיים שלהם על בסיס תקשורת מאוד מצומצמת, שבמרבית המקרים אינה דומה לתקשורת בין בני האדם. היכולת להסביר לבן אדם כל דבר שאנו מעוניינים להסביר, להעביר לו מסרים ולעודד אותו להתנהגות מסויימת, אינה קיימת בעולם בעלי החיים. בעלי חיים פועלים ומתקשרים בצורה שונה מבני האדם, באופן המבוסס על התניה.

התניה הוא תהליך שבו על כל פעולה שמבצעת חיית המחמד שלנו אנו מתגמלים או מענישים אותה בצורה עקבית ובלתי מתפשרת. באופן זה אנו יוצרים אצל חיית המחמד הבנה ומודעות לגבי ההתנהגות שלה באופן שמעודד או מדכא צורות התנהגות שונות. אך לפני שאנו מבצעים התניה, אנו צריכים להבין את המניעים להתנהגות בעל החיים, להבין מה מפריע לו, מה העבר שלו, האם הוא סובל מטראומות או מתפיסות מסויימות המשפיעות באופן יסודי ועמוק על התנהגותו.

מה כולל הקורס?
לימודי ייעוץ אלה מספקים לסטודנטים מגוון רחב של קורסים על הפסיכולוגיה של חיות מחמד, התפיסות החושיות שלהן, האופן בו הם רואים את העולם, את חבריהם הכלבים, ואותנו בני האדם. במסגרת הקורס ניתן מיקוד רב לפיתוח הבנה יסודית ושלמה של מפת החשיבה והתפיסה של בעלי חיים בכלל וחיות מחמד בפרט.

לימודים אלה בנויים כך שבתחילתם ניתנים קורסי מבוא העוסקים במגוון רחב של תאוריות הייעוץ להתנהגות, ופיתוח הבנה מעמיקה של התנהגות בעלי החיים. במהלך הלימודים ישנה עבודה אינטנסיבית עם חיות מחמד במצבי אמת, ככלי לרכישת ניסיון עם עבודה בפועל עם בעלי חיים. במסגרת הלימודים נלמדים שורה של מצבים התנהגות שליליים כדוגמת דחק, תוקפנות, אדישות, עצלות וכדומה ואופן ההתמודדות עימם.

לימודי ייעוץ להתנהגות חיות מחמד מתקיימים בכל רחבי הארץ לרבות בערים הגדולות חיפה, תל אביב, רמת גן, פתח תקווה, ירושלים ובאר שבע.
קרא עוד על ייעוץ להתנהגות חיות מחמד
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום ייעוץ להתנהגות חיות מחמד