לימודי דולות ולידה - מה זה?
אם שאלו אתכם מהו האירוע המשמעותי ביותר בחייכם, סביר להניח שהולדת הילדים (אם כבר יש לכם) יקבל את אחד המקומות הראשונים, אם לא את המקום הראשון באופן מוחלט.
לימודי דולות ולידה בונים מאגר של בוגרות העוסקות בתחומי הלידה השונים ומסייעות לכל אותם הורים צעירים ובוגרים לעבור את שלב הלידה וקליטת התינוק ולצלוח בשלום את אותו שינוי מהותי ואת אותו מאורע שעתיד לשנות את חייהם בצורה שאינה משתמעת לשני פנים.
לימודי דולות ולידה פותחים מגוון רחב של קורסים העוסקים בהכנה ללידה, בהדרכת הכנה ללידה, בליווי היריון, בטיפול בתינוק וביולדת אחרי לידה ובנושאים אחרים הנושקים לתחומים אלו.

למי מתאימים הלימודים?
לימודי דולות ולידה העוסקים בהכנה ללידה מיועדים לזוגות שעומדים להיות הורים ולנשים שעומדות להפוך לאימהות. לימודי דולות והכשרת מדריכות לידה פתוחים בפני כל אישה (וכל גבר) שרואים את עתידם בתפקידי הכנה ללידה, בהדרכת זוגות לקראת לידה ובליווי בזמן הלידה עצמה. ניתן להצטרף לקורסים מקצועיים אלו גם ללא רקע בתחום והם פתוחים בפני הקהל הרחב, נשות מקצוע מהתחומים הטיפוליים השונים שרוצות להוסיף נדבך מקצועי לקורות החיים שלהן, נשים שמחפשות הסבה מקצועית ונשים וגברים שחפצים בהכנסה נוספת, מעבר לזו שיש להם היום.

המסלולים שבהם ניתן ללמוד לימודי דולות ולידה
לימודי דולות ולידה שמטרתם להכשיר אנשי מקצוע לעסוק בתחום זה, נלמדים בדרך כלל במסגרות שונות של בתי ספר למקצועות הלידה ולעתים אף בבתי ספר לרפואה אלטרנטיבית. קורסי הכנה ללידה נערכים במסגרות פרטיות בקורסים אינטימיים או בקבוצות, וכן בבתי חולים המציעים קורסים אלו.

מה לומדים?
קורסהכנה ללידה מיועד לאנשים שעומדים להפוך להורים ורוצים להתכונן לקראת הלידה המתקרבת ובאה. קורס זה עוסק בפן האנטומי של הלידה, לידות מכשירניות, לידות טבעיות, משככי כאבים בלידה, מושגים מחדרי לידה, תפקיד המיילדות ותפקיד הרופא וכן מתורגלות בקורס זה תנועות ומנחים שמסייעים ללידה קלה יותר.
קורסדולות המוכר גם בשם קורס לתומכות לידה מכשיר את בוגריו להעניק ליולדת תמיכה בשעת הלידה. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה: אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה של היריון, תפקיד הדולה, עבודה מול צוות בית החולים, העברת קורס הכנה ללידה, טכניקות הקלה טבעיות ליולדת, הדרכת הנקה ראשונית ותכנים רבים נוספים.
מלווה לאחר לידה ומנחת הורות ראשונית מלווה את ההורים בתקופת החיים הראשונה של התינוק ומסייעת להם להסתגל לשינוי שזה עתה קרה. במסגרת קורס זה, המוכר גם בשם 'דולה פוסט פרטום' לומדות המשתתפות על בניית תקשורת הורה ותינוק, חשיבות ההנקה וייעוץ בסיסי להנקה, סגנונות הורות, התמודדות עם בכי, צרכיו הפיזיים של התינוק והדרכת ההורים הטריים בכל הנושאים הרלבנטיים.

מעבר לרשימה זו קיימים קורסים רבים במסגרת הקטגוריה לימודי דולות ולידה. מומלץ לעבור על הרשימה המלאה, למצוא את הקורס שמעניין אתכם ולקבל פרטים על אודות אותו תחום עניין.

כמה זמן?
קורס הכנה ללידה מתקיים בדרך כלל לאורך מספר מפגשים, בהתאם לתוכנית הקורסים ולאופי המשתתפים בו. לימודי דולות והדרכת לידה אורכים כשלושים מפגשים (לא כולל סטאז' מעשי) כאשר קורס מלווה אחרי לידה דורש השתתפות של 15 מפגשים (לא כולל עבודה פרטנית עם הורים צעירים, כחלק מחובות הלימודים).

תעודה
קורס הכנה ללידה אינו מקנה תעודה בדרך כלל. לימודי דולות לסוגיהן מקנים עם סיומם תעודת גמר המוענקת לבוגרות הקורס על ידי המוסד האקדמי שבו נערכו הלימודים. חשוב לציין שקורסים אלו מחייבים עבודה מעשית עם זוגות הורים או עם יולדות כחלק מתוכנית הלימודים, כאשר לא ניתן לקבל את תעודת הגמר ללא התנסות זו.

קרא עוד על לימודי דולות ולידה

נמצא קורס אחד

תומכות לידה (דולה)


מכללת מעינות
מסלול הריון ולידה מכשיר נשים לעבודה בתחום ההריון והלידה. סיוע של תומכת לידה מקצר בצורה משמעותית את אורך הלידה, מקטין את הצורך במשככי כאבים, ואף מוריד את אחוזי הניתוחים הקיסריים
ירושלים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה