אתר קורסים / קורסים - ימים פתוחים

בחר קורס מתוך רשימת הקורסים שמצאנו עבורך -

קורסים - ימים פתוחים

יום פתוח לכל שואל

מגיע הזמן הזה בשנה שהעיתונים מתחילים להתמלא במודעות המפרסמות יום פתוח במכללה זו או אחרת, הרדיו משמיע הזמנות בוקר וערב, ותיבות הדואר מתמלאות הזמנות מעוטרות ומעוצבות לימים חגיגיים במכללה הקרובה ובאוניברסיטה הרחוקה.

מה זה בכלל יום פתוח?

יום פתוח הוא יום שבו המוסד האקדמי המזמין פותח את שעריו בפני המתעניינים בלימודים ומציע להם מפגש חווייתי עם התכנים הנלמדים, מסלולי הלימוד הרבים, אנשי הסגל והמתקנים הקיימים בשטחו.

במהלך יום זה תוכלו לגשת למוסד האקדמי שבו אתם שוקלים ללמוד ולשאול את הנציגים הרבים הגודשים את המדשאות ואת המסדרונות ההומים, את כל השאלות שברצונכם לדעת; מהן תוכניות הלימודים, מי המרצים, מהם תנאי הקבלה למעונות, כמה בתי קפה וקפיטריות יש במקום, האם ניתן לשלב בין מסלולי לימוד שונים ומהן דרישות הסף לתואר ראשון זה או אחר.

בעבר, ארועים אלה היו מוקדשים כולם לבירור האקדמי וכללו הרצאות רבות ומגוונות מפי מנחים בחוגים השונים, מתרגלים ואפילו מרצים מבוקשים. אך ההבנה שכדי למשוך את הקהל הצעיר צריך קצת יותר מאשר דוקטורנט בפיזיקה שימושית, גרמה לכך שיותר ויותר מוסדות אקדמיים משלבים את היום הפתוח שלהם עם יום הסטודנט ומאפשרים למתעניינים ליהנות גם בשלל הופעות של אמנים, במגוון בזארים, בסיורים, בהרצאות ובפעילויות רבות נוספות.

האם יש הבדל בין ימים פתוחים למוסד לימודי ולמסלול לימודים ספציפי?

באופן כללי היום הפתוח כשמו כן הוא: הוא פותח בפני המתעניינים את כל הסחורה האקדמית שיש לאותה מכללה או אוניברסיטה להציע. מיטב הסטודנטים, הבוגרים והמרצים זמינים לענות על שאלות ולהעניק הדגמות וכל מה שנותר למועמדים זה לדלג בין החוגים השונים ולא להפסיק לשאול.

במקביל, לעתים מתקיימים אותם מפגשים בחוגים ספציפיים לצורך העלאת המודעות למסלול הלימודים או לחוג המבוקש בקרב המתעניינים הפוטנציאליים. הוא נערך באותה המתכונת של הימים הפתוחים לכלל האקדמיה ומציע מגוון הרצאות מרתקות, מפגשים עם סטודנטים, עם מנחים ועם מרצים, פורום לשאלות ולפעמים גם הנחות לנרשמים ללימודים ביום זה.

איך עובד יום פתוח וירטואלי?

חלקן הגדול של המכללות ושל האוניברסיטאות מציעות ארועים המתקיימים באופן וירטואלי, מעבר להזמנה לקמפוס עצמו. במהלך היום הווירטואלי נפתח פורום ייחודי באתר המוסד האקדמי שבו אתם יכולים להעלות את כל השאלות שברצונכם לשאול ולקבל תשובה מבלי לקום מהכיסא.

במהלך כזה זה תוכלו לנהל דיון עם גולשים נוספים, לקרוא את שאלותיהם של מתעניינים אחרים וללמוד יותר על אודות המוסד האקדמי המבוקש. ערוצים נוספים שבהם מתנהלים ארועים וירטואליים: יו טיוב, פייסבוק, פורומים להשכלה וכן הלאה.

האם אפשר להירשם ללימודים ביום הפתוח?

הגעתם? התרשמתם והחלטתם שזהו זה. אתם יודעים מה אתם רוצים ואתם מוכנים לחתום על הקו בסוף העמוד כאן ועכשיו? ברובם תוכלו לעשות זאת בשמחה ואף לקבל הנחה על דמי ההרשמה או על התשלום הראשון ללימודים.

עם זאת, כדי לדעת אם התקבלתם לחוג המבוקש ואם תוכלו להתיישב אל ספסל הלימודים כבר בסמסטר הקרוב, תיאלצו לחכות למכתב רשמי מאת מזכירות המוסד הספציפי; במילים אחרות - תוכלו לברר את סיכויי הקבלה שלכם אך לא לדעת באופן סופי אם התקבלתם או לא.

מתי מתקיימים הימים הפתוחים?

כל מוסד אקדמי בוחר לעצמו את התאריכים שבהם הוא יקיים את הפרזנטציה שלו. עם זאת, רוב הימים הפתוחים נערכים לקראת תאריכי רישום, כלומר בחודש מרץ, בחודש יוני ובמקרים ספציפיים גם בחופשת הקיץ בואכה ספטמבר.

קרא עוד על קורסים - ימים פתוחים
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורסים - ימים פתוחים