אתר קורסים / לימודי הורות וזוגיות / קורס מדריכי ליווי התפתחותי
קורס מדריכי ליווי התפתחותי הוא בעצם שם מפוצץ לתחום טיפולי של ליווי הורים לתינוקות עד גיל הגן. הקורס עוסק בנושאים שונים הקשורים להתפתחות התינוק, תוך דגש על גירוי המערכות הקשורות כמו חוויה סנסורית, עיסוי, מוטוריקה, מוסיקה, התקדמות לשונית ופסיכולוגיה. רבים בוודאי ישאלו את עצמם, בשביל מה זה טוב כל הדבר הזה. הרי אותנו אף אחד לא לימד ויצאנו בסדר גמור. ובכן, הנה נקודה למחשבה. נכון, אותנו אף אחד לא לימד, אבל עוד בטרם נולדה הרפואה הקונבנציונאלית, הורים לילדים (נשים בעיקר) ידעו ולמדו באופן טבעי לעשות פעילויות שונות אשר יצרו את הקשר המיוחד שיש בין האם לילדיה. עכשיו, אחרי כמאתיים שנה, קורסים בתחום מבקשים להחזיר באופן מלאכותי את מה שקודם ידע המין האנושי לעשות בצורה טבעית.
קורס מדריכי ליווי התפתחותי  
מטרות הקורס הן להעניק הכשרה מקצועית לעוסקים בתחום הגיל הרך והינקות. הוא מיועד למטפלים, גננות, מטפלים בתנועה ובמגע, לאחיות, עובדים סוציאליים ושאר תחומי הטיפול והליווי של נושאי ההורות המשפחה, וההריון. בין השאר יילמדו בקורס אלמנטים שונים של הנחיית קבוצות והכנת פעילויות בתנועה עם תינוקות. תכנית הלימודים היא רחבה למדי וכוללת הקניית כלים להנחיית סדנאות תנועה, היכרות עם אביזרים שונים לגירוי התנועה והחושים בקרב תינוקות, היכרות עם משחקי ג'ימבורי וכיצד להשתמש בהם בצורה הנכונה והמותאמת לתינוקות. לימודים תיאורטייים של התקדמות מוטורית וחושית תקינה בקרב תינוקות ופעוטות.
 
המשתתפים בקורס, יבצעו גם צפיות בפעיליות הורים וילדים במתנ"סים וביקורים במעונות יום לגילאים שונים לשם היכרות. בנוסף, הלומדים בקורס יתנסו גם בפעילות מעשית בעצמם. בעיסוי תינוקות והכרה חוויתית ואישית עם סל האביזרים והכלים השונים הנדרשים ממדריכים בתחום. קורס מדריכי ליווי התפתחותי ניתן למצוא במרכזים שונים ברחבי הארץ. מרכזים ומכללות המתמחות בתנועה ובתחומים שונים הקשורים להתפתחות הילד, הורות ומשפחה. 
קרא עוד על קורס מדריכי ליווי התפתחותי
Personal Service

אנחנו נעשה את כל העבודה בשבילך

עדיין מתלבטים? לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות

שלח פניה

מאמרים

עוללים קדימה

הרגע המרגש ביותר עבור הורה הוא רגע הלידה של הילד. אמנם קיימים רגעים מרגשים נוספים: הפעם הראשונה בא הם הולכים לגן, היום

חמישה טיפים לעבודה עם ילדים

רבים בוחרים לעסוק במקצועות החינוך מסיבות שונות: הם נמשכים לעבודה עם ילדים, הם רואים את החשיבות הגדולה שבחינוך הדור הבא,

לומדים איך להיות הורים טובים יותר

בהתחלה הדאגות מתמקדות בהיריון עצמו: למה אני לא בהיריון, האם יש כבר דופק לעובר, האם הוא גדול מידי או קטן מידי, האם הוא בריא, האם אני בריאה, וכן הלאה.

מתעניין בלימודים?
הדרך הקלה לאיתור קורס

לקבלת מידע נוסף ללא התחייבות:

אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות
חזרו אלי

מסננים בתחום קורס מדריכי ליווי התפתחותי